top

Výstavy v hudební Hospůdce u Arnošta

Umělci, kteří mají zájem vystavit svá díla u Arnošta, kontaktujte prosím: 
Luboš JOHN Gaško, tel.: 603 145 217, email: hospudka@uarnosta.cz

Historie výstav u Arnošta od r. 2009

Aktuální výstava u Arnošta:

Tereza Podpinková "La Francheska - A nebo ještě jinak"
Autorská výstava abstraktních obrazů Terezy Podpinkové - La Francheska - A nebo ještě jinak - název výstavy charakterizuje autorčino aktuální období, kdy zkouší různé techniky, objevuje co ji baví, co je to nejvíce "její".
Autorka se ráda nechává při malování unášet procesem a nikdy dopředu netuší, jak obraz bude vypadat. Její malby jsou založené na pocitech. Miluje pestré a syté barvy, živost ale i jemnost.
Výstava je prodejní a potrvá od 1.5. do 31.5.2023.
Info: www.lafrancheska.cz | ig: la_francheska_art

Předchozí výstavy u Arnošta:


Reneta "Cesta duchovním vesmírem"
Výstava obrazů mandal, energetických zářičů a abstrakcí doberské výtvarnice a fotografky Renety (Renáta Tropková). Výstava je prodejní a potrvá od 1.4. do 30.4.2023.
Alexander Mosio "Větrání ateliéru"
Dlouholetý výtvarný matador a vůdčí lektor i předseda Veřejného ateliéru Rosenfeld vystavuje mix svých starších i novějších prací. Jelikož se v současné době pohybuje kdesi u protinožců, bude Mistr osobně přítomen na plánované dernisáži s hudebním doprovodem a umně vpletenou aukcí vystavených děl, a to někdy koncem Března.
Výstava je prodejní, a potrvá od 1.3. do 31.3.2023.
17.3.2023 (pá) 17h - Komentovaná prohlídka u Arnošta
31.3.2023 (pá) 17h - Hudební dernisáž a aukce vystavených děl.

Info: www.painting.mosio.cz | www.rosenfeldart.cz

Rosenfeld - výroční výstava
Výroční výstava obrazů členů spolku výtvarníků ROSENFELD pod vedením Alexandra Mosio. Vystavují: Hana Buchtová, Markéta Grussmannová, Eva Chlopčíková, Lenka Karpetová, Alexander Mosio, Karia Stiborková, Marie Tichá.
Výstava je prodejní, a potrvá od 1.12.2022 do 2.1.2023.
Výstava byla prodloužena do 28.2.2023.
Info: www.rosenfeldart.cz
Eva Faldynová "Život v barvách"
Prodejní výstava obrazů malířky a výtvarnice Evy Faldynové z Václavovic, ketrá se ve své tvorbě věnuje olejomalbě, malování akrylem a pastelem. Její inspirací je příroda, maluje převážně krajiny, ale ráda unikne i k fantazijním obrazům s pohádkovým vyjádřením. V její tvorbě najdete portréty, figurální malbu, surrealismus a také abstrakci.
Je členkou Sdružení výtvarníků ČR, aktivní členkou GV- GALERIE VÝTVARNÍKŮ a dalších výtvarných skupin pro Českou republiku a v zahraničí.
Výstava potrvá od 1.11. do 30.11.2022.
Info: https://art-eva.webnode.cz
Fotopozitiv FM "Hudba objektivem fotografů"
Výstava fotografií členů frýdeckomísteckého Fotoklubu Fotopozitiv FM zachycující různými pohledy prostředí a atmosféru koncertů, festivalů a muzicírování. Vystavují: Alena Cmielová, Martin Ševčík, Luděk Krulikovský, Eva Landsbergerová, Gabriela Pachová, Květoslav Věch, Jolana Doležalová, Ivo Duda, Jarmila Pechová, Marcela Vavříková.
Díla je možno zakoupiti a výstava potrvá od 1.10. do 30.10.2022.
Info FB: Fotoklub Fotopozitiv F-M z.s.V srpnu a v září 2022 neproběhla u Arnošta žádná výstava z důvodu rekonstrukce a malování interiéru.

Vít Adamus "Nedokončeno"
Výstava nedokončených děl frýdeckomísteckého malíře, spisovatele Víta Adamuse.
Vernisáž výstavy proběhne 2.7.2022 od 18h, úvodní slovo pronese Ivan Motýl, hudebně vernisáž obohatí Jiri Neduha.
Výstava potrvá od 2.7. do 30.7.2022.


Miroslav Žiška - fotografie
Výstava fotografií různých žánrů frýdeckomísteckého fotografa, člena Fotoklubu Art Collegium Frýdek-Místek a V-klubu výtvarníků Frýdecko-Místecka.
Výstava potrvá od 4.4. do 30.4.2022.
Miroslav Žiška
*1952 v Hodoňovicích.
Fotografuje od 15ti let, a od r. 1976 je členem Fotoklubu Válcoven Plechu Frýdek-Místek, nyní Fotoklub Art Collegium Frýdek-Místek a rovněž je členem V-klubu výtvarníků Frýdecko-Místecka.
V r. 1982 absolvoval Lidovou konzervatoř v Ostravě, obor výtvarná fotografie účasti na výstavách a soutěžích v tuzemsku i v zahraničí, kde získal několik ocenění z fotosoutěží.
Nejoblíbenějším tématem je dokumentární fotografie, někdy také krajina, zejména detaily krajiny.
Vladimíra Kalach „ENERGIE BAREV“
Prodejní výstava obrazů v hudební Hospůdce u Arnošta (březen 2022)
Vladimíra Kalach (*1962)
výtvarnice, malířka a spisovatelka
Popis tvorby:
Opomeneme-li dětství a studentská léta, výtvarné tvorbě se začala věnovat v roce 1994, kdy se inspirována přírodou zaměřuje na krajinomalbu. V roce 2018 začíná malovat enkaustické (voskem malované) energetické obrazy.
Její obrazy jsou v počátcích signovány VlMa nebo Martinková. V roce 2016 začíná svou tvorbu prezentovat pod značkou a logem Kalach Art, které vzniklo spojením příjmení Kalach a slova Art (umění) a vyznačuje se stylem a originalitou její tvorby, která se odlišuje od ostatních výtvarníků. Od té doby jsou má díla signována V. Kalach.
Kromě malby a kresby se věnuje autorské tvorbě bytových doplňků, tvorbě přáníček doplněných o vlastní texty a literární činnosti.
Je členkou Sdružení výtvarníků ČR a dalších výtvarných skupin nejen pro Českou republiku, ale i zahraničí. Studovala na Lidové konzervatoři v Ostravě a zdokonalovala se následným samostudiem včetně účasti na různých výtvarných workshopech.
S její tvorbou se můžete setkat v soukromých sbírkách, ve významných kancelářích, v galeriích, výstavách nebo jiných veřejných místech v České republice i v zahraničí.
Výtvarné techniky: olejomalba, akryl, strukturální malba, kombinovaná technika, enkaustika, kresba, automatická kresba, pastel, uhel, koláž...
Motto: "Jsem součástí tohoto světa a energie, kterou přijímám a následně předávám i v podobě mých výtvarných děl a energetických obrazů."
Vladimíra Kalach, telefon +420 702 158 327
Další informace na: www.kalachart.cz, e-mail: vl.kalach@seznam.cz nebo kalachart@seznam.czJolana a Tomáš Doležalovi "Zastavit čas"
Výstava fotografií začínajících fotografů, kteří fotí pro radost, a snaží se zachytit prchavé okamžiky.
"Být na správném místě ve chvíli, kdy se přivalí mlha nebo přijde na pár minut to správné světlo, je otázkou štěstí, ale taky chození a chození a vstávaní a mrznutí...
Nejvíce se touláme po okolních kopcích, a to jak pěšky, na kole či na lyžích. Máme taky rádi slovenské hory, Alpy a Island. Někdy nás svou atmosférou pohltí i města - Benátky, New York a fotíme a fotíme." Jolana na Nikon D 7200, Tomáš na Nikon D 750.
Předchozí výstavy v letech 2020-21 "Barvy Islandu" v místních knihovnách.
Prodejní výstava u Arnošta potrvá od 1.2. do 28.2.2022.
Vernisáž výstavy 10.2.2022 (čt) od cca 17h v rámci schůzky fotoklubu Fotopozitiv FM.
Ivana Ševčíková (*1964)
- malířka Členka Sdružení výtvarníků ČR a Galerie výtvarníků Tvoří a žije v Lipové – lázních. Prodejní výstava u Arnošta potrvá od 2.1. do 30.1.2022.
Popis tvorby:
Malování se věnovala již od dětství. Jen jako samouk. Život však rychle ubíhá, a proto se v roce 2017 rozhodla nelenit a začala si plnit své sny. Od té doby se malbě a kresbě věnuje na sto procent. 
Absolvovala kurzy u vynikajících lektorů a malířů: Martin Ševčík, Alexandr Pavlov, Monti Kubrik, Michal Janovský a dalších. Miluje vše krásné – život, lidi, přírodu, barvy, fantazii. To vše se odráží v její tvorbě. Do svých obrazů vkládá štěstí, lásku, radost a pohodu – to, co v dnešní době potřebujeme.
Nejvíce si oblíbila malbu olejem, akrylem a pastelem. Věnuje se i práci s Powertexem a vyrábí cínované šperky. Má velikou radost z každého dokončeného díla. Její obrazy i výrobky zdobí domovy v České republice i v zahraničí.
Ráda navštěvuje různé akce – setkání malířů, plenéry, kurzy, výstavy. Malování ji velice naplňuje. Je to forma úniku do světa, kde je šťastná a žije si svůj příběh.
Motto: „Nikdy to nevzdávej, žij svůj sen´‘

Výstavy:
ARTFEST ČESKÉ BUDĚJOVICE 2017
DIVADLO JESENÍK
PROSTĚJOV - AVATARKA
PARDUBICE - PARDUBÁRNA
OSTRAVA - KULTURNÍ DŮM AKORD
ARTFEST PRAHA 2018
TIC VYŠKOV
GALERIE AT SPACE PRAHA
MASARYKŮV KD MĚLNÍK
GALERIE JANÁČEK PŘIBYSLAV
GALEIE MARYČKA HAVÍŘOV
KAVÁRNA GABRIELA HRADEC KRÁLOVÉ
DK MĚSTA OSTRAVY
DK MĚSTA ORLOVÉ
CARPE DIEM PRAHA
Švédsko - Olofström a Uppsala
CAFÉ BAR LABE PARDUBICE
ZÁMEK KRAVAŘE
RESTAUACE HORAKŮVKA ŠENOV
CAFÉ BAR LABE PARDUBICE
KAVÁRNA ČAS PRAHA
ART SPACE PRAHA
DIVADLO ŠUMPERK
VÝTVARNÍCI ČR-SOKOLOVSKÁ
KD AKORD OSTRAVA
GALERIE RADOST HAVÍŘOV
MUZEUM J. SCHROTHA LIPOVÁ-LÁZNĚ
Eva Faldynová - Prodejní výstava obrazů
"Nejraději tvořím technikou olejomalby, ale také akrylem nebo jejich kombinací.
Zúčastňuji se výtvarných workshopů pořádaných skvělými malíři a studovala jsem Lidovou konzervatoř v Ostravě se zaměřením na malbu. Jsem členkou Sdružení výtvarníků ČR, aktivní členkou Galerie výtvarníků Čech a Moravy, V-Klubu výtvarníků frýdecko-místecka a dalších výtvarných skupin pro Českou republiku a v zahraničí.
Těší mě, že mohu být součástí a podporou při vytváření novoročenek KONTA BARIÉRY, rovněž se věnuji nadacím, které dražbou díla získají finanční prostředky na léčbu nemocných pacientů.
Moje díla můžete vidět na výtvarných salonech, Mezinárodních veletrzích současného umění, v galeriích a dalších veřejných místech. Svoji obrazy reprezentuji na výstavách v cizině."
Výstava potrvá od 24.10. do 30.11.2021
Info: https://art-eva.webnode.cz

Ludmila Janech Sojková - Obrazy a kresby
"Ráda pobývám v Beskydech i v Jeseníkách, a protože ráda maluji přírodu, často čerpám náměty z tohoto prostředí. Také mne velmi inspirují děti a zvířata, které také ztvárňuji na svých plátnech. Současně žiji v Ostravě – Porubě. Maluji již od mládí. Absolvovala jsem konzervatoř v Ostravě se zaměřením na olejomalbu. Maluji také akrylem, akvarelem a snad nejraději kreslím (tužkou i pastelem). Kreslím i maluji s láskou a budu ráda, pokud ta krása, co se snažím kolem sebe zachytit, najde cestu k Vám a předá Vám také radost a potěšení. Z posledních mých prací je cyklus obrazů vodopádů z Beskyd."
Výstava je prodejní a potrvá od 5.9. do 24.10.2021Gabriela Pachová - Hermannová - fotografie
Gabriela Pachová - Hermannová, je amatérská fotografka a grafička. Fotografování je jejím velkým koníčkem. Do svých fotografií, jak sama říká, nic nepřidává, vše je skutečnost a co vidíte bylo na tomto místě v té hodině v tomto čase... Fotografie vyvolává emoce, poezii v duši a spouští hudbu v těle. Výstava potrvá od 1.7. do 31.8.2020.


MELANIE NOVÁKOVÁ - "MEZI SNEM A REALITOU"
Malý průřez tvorby Melanie Novákové, členky Literárního klubu Petra Bezruče Frýdek-Místek.
Frýdecká malířka a básnířka vydala pět básnických sbírek a získala několik ocenění. V roce 2019 pokřtila knihu vzpomínek a zážitků "Každý má svůj batoh".
Sama o své tvorbě říká:
"Poezie a malování jsou součástí mého života, jako ti nejlepší sourozenci. Nenahraditelní v časech plných štěstí a lásky i dobách těžkých a bolestných..."
Výstava potrvá od 4.3. do 30.4.2020, zahájení výstavy 20.3.2020 na Dni poezie. Vzhledem k omezení provozu během pandemie Koronaviru, byla výstava prodloužena do 30.6.2020.


Vít Adamus – Malba "55"
Výstava obrazů Víta Adamuse pod názvem Malba "55". Výstava je prodejní a potrvá od 7.1. do 29.2.2020.
Karolina Václavíková "Mezi trávou a nebem"
Výstava obrazů podkrkonošské malířky především s přírodní tématikou. Vystavená díla je možno zakoupit, jako hodnbotný dárek například k Vánocům.
Výstava potrvá od 9.11.2019 do 6.1.2020.


Karolina Václavíková
Podkrkonoší, Trutnovsko.
Kresbu a malbu jsem studovala na Vysoké škole pedagogické u akademické malířky Jany Bittnerové. Své studium jsem zakončila diplomovou prací - souborem maleb na téma Krajina. U výtvarnice Miri Antonovič jsem se naučila techniku ručně litých autorských papírů. Své práce – kresby, malby i papíry jsem vystavovala – několikrát v Praze, ale i v Lounech, Hradci Králové, v Dobrušce, v galeriích ale většinou v kavárnách, čajovnách a barech, protože si myslím, že obrazy a výtvarné práce mají být lidem co nejvíce nablízku, žít s nimi. Zajímají mě přírodní motivy a světlo, které proměňuje květiny, byliny, ale i oblohu a vhledy do krajiny. Vedle obrazů, kde se snažím zachytit spíše náladu a dojem, mám ráda i přesnou malbu nazývanou „Peinture botanique“ .
Myslím, že z obyčejné věci jde jednoduše udělat krásnou, stejně jako z všední chvíle výjimečnou. Stačí se dívat otevřenýma očima.
Petr Prudký
Toulky přírodou byly vždy Petrovou srdeční záležitostí. To byl důvod, proč si Petr vybral
přírodu jako ústřední téma před mnoha lety a zůstává ji věrný dodnes.
Jeho přístup je založen na důkladném poznání, vykoupeném hodinami putování, čekání na správné
světlo a atmosféru. Dnes můžeme považovat Petra Prudkého za jednoho z nejvýznamnějších
představitelů tradiční krajinářské fotografie.
Autor vždy usiluje o formálně dokonalý, vytříbený a zejména vizuálně sytý fotografický obraz. Na
mnoha snímcích se setkáme s pečlivě prokreslenými strukturami přírodních detailů.
I tam, kde krajinu zabírá ve větším celku, často zůstává pod linií obzoru, aby zachytil bující divočinu s
její fantastickou morfologií.
Prudký zachycuje krajinu v širokých i detailních záběrech, volí kompoziční řešení, které oko vede od
nějakého zajímavého detailu k celkovému záběru. Takřka vždy před zmákčnutím spouště má
hotový obraz v hlavě. Motiv popředí má často symbolickou hodnotu, jakoby v něm byla
koncentrována tresť této krajiny, kdežto pozadí určuje náladu a kontext, čemuž odpovídá i
formální řešení: ostrá kresba detailu přechází v celkovou scenérii.
Fotografuje pouze to, co odpovídá jeho cítění a vidění. Petrova příroda je krajinou svébytné poezie,
kam nedoléhají spory ochránců přírody se zastánci kácení a kterou neruší nic cizorodého, co by
mohlo připomínat současnou civilizaci. Petr je poutníkem, který hledá a stále nachází tu svou starou
přírodu, je lovcem jedinečných krajinářských nálad a dojmů. Na jemných miskách odvažuje světlo
procházející mezi stromy, mlhy na pláních aby jejím prostřednictvím tlumočil zážitky z osamělého
přebývání v této nádherné a velkolepé krajině i nám ostatním.
Dr. Meloun - Obrazy
Výstava obrazů mnohostranného tvořitele Dominika Drmely.
Výstava potrvá od 4.7. do 31.8.2019

Dominik Drmela - Dr. MELOUN
Frýdecko-místecký 35ti letý bohém, somelier, degustátor, rybář a taky příležitostný umělec, který své zisky nitra přenáší na plátna především akrylem, olejem a pastelem. Stručně se dá charakterizovat slovy:
"víno a sýry a sliby a ryby
a vzdušné zámky a holky a skanky,
vinárny, kavárny a taky putyky,
slova a činy bez špetky logiky,
má velkou duši, kšilty mu sluší,
maluje pastelí, voskem i tuší,
portéty, abstrakce, karjiny, zátiší,
když začne zpívat, nejde ho utišit..."


Eva Faldynová - Barevné doteky
Výstava obrazů malířky Evy Faldynové z Václavovic pod názvem "Barevné doteky."
Výstava potrvá od 1.5. do 30.6.2019.

Eva Faldynová
Václavovice, okres Ostrava, Moravskoslezský kraj
Nejsem zaměřena na jeden umělecký směr. Maluji to, co cítím a co mě baví. V současné době se věnuji olejomalbě, malování akrylem a pastelem. Moji inspirací je příroda, Maluji převážně krajiny, pracuji nejen podle fotografií, ale také v plenéru, vždy však do obrazu dávám vnitřní energii, aby konečný výsledek bavil. Ovšem ráda uniknu fantazijních obrazů s pohádkovým vyjádřením. V mé tvorbě najdete portréty, figurální malbu a také abstrakci. Každý obraz si prožívám. Malování je mým celoživotním naplněním.
Doufám, že moje tvorba zaujme a potěší Vaši duši. Přeji si, aby mé obrazy vyjadřovaly klid, pohodu a pocit naplnění.
Jsem členkou Sdružení výtvarníků České republiky.
https://art-eva.webnode.cz  |  http://maliri.ceskatvorba.cz/profil/1211
Výstavy 2018
Galerie Život Krevní centrum Ostrava-Poruba
Kulturní dům Akord !!!, Nám.SNP 1, Ostrava - Zábřeh
Literární kavárna Akademia Ostrava
Mezinárodní veletrh současného umění, Ateliér ART Fest 2018
Restaurace Horakůvka, Šenov u Ostravy
SALON Havířov, Výstavní síni Viléma Wünscheho KD Leoše Janáčka
Vástavy 2019
Beskydské rehabilitační centru LARA WELLNESS ČELADNÁ 
Galerie Maryčka Havířov aj.
Divadlo Lázně Jeseník
KD Ostrava
KD Orlová
Hospůdka u Arnošta Frýdek-Místek
ŠVÉDSKO Olofström
LinnésHammarby
Hrad Skřekov Ústí nad Labem

Lenka Jelínková - Alpy
Prodejní výstava fotografií z cest po alpských oblastech Tyrolsko, Schladming, Gosau, Monte Baldo, Lago di Garda.
Výstava potrvá od 6.1. do 28.2.2015.
Fotografie jsou prodejné, fotografie 45 x 30 cm 200,- Kč.
Kontakt: Petr Prudký tel. 603 49 86 85, email: petr@prudky.cz

Lenka Jelínková 
Jejím rodným městem, v kterém žije i v současné době, a v kterém „kromě několika let cestování“, prožila celý život je Frýdek-Místek. Toto místo si zamilovala, stejně jako Valašsko –  kraj, kde se nacházejí její kořeny. Možná proto se postupem času u Lenky rozvinula láska i úcta k ryzí přírodě, víře, řemeslu i skromnému způsobu života.

Jejími slovy: „Něco umět a tvořit láskou, naplňuje člověka nejen štěstím, ale zároveň se tím stává jedinečnou bytostí.“

Ve světě fotografie bylo i je pro Lenku výjimečné setkání s jejím učitelem, uznávaným fotografem, a dle ní i umělcem, Petrem Prudkým. Jeho tvorby a přínosu do světa fotografie si upřímně váží. I když svoji vděčnost, podotýká s úsměvem, projevuje někdy nečekaně upřímně až jemně drze. Fotografie je pro Lenku nádherný svět, kterému je třeba věřit a mít v úctě.


Monolog:

„Na začátku učení jsem jen věděla, že se chci umět dílem dotknout lidských srdcí…“
„A i když to možná někomu může připadat „poťouchlé“, takhle jsem to v sobě nosila.“
„Když se objevilo první krásné dílo…, neuměla jsem si ani představit, ani jsem neuměla uvěřit, že by se mohlo vystavovat…“
„A pak…, když jsem viděla reakce lidí, jejich radost nebo dojetí, bylo hned jasné, že i když to není jednoduché, stojí to za to…“
A i když je někdy těžké pokračovat, je krásné najít nový impuls „nepřestat“…
„Děkuji všem, jenž mi věří a všem, jenž mi pomáhají. Cením si toho…"

Oblíbený citát: „Jen život, který žijeme pro ostatní má smysl.“ Albert Einstein
Oblíbené slovní spojení: „Jenom víra s láskou kreslí…“ z písně „Důvěřuj“ od Romana Dragouna

foto foto foto
zpět   |   nahoru   |   domů

 
 

2010 © Hudební hospůdka U ARNOŠTA | realizace nextWEB