top
O Volbě sládků
“Spolu s dalšími mými kolegy - sládky Plzeňského Prazdroje jsme pro vás připravili jedinečný program Volba sládků, v němž vám postupně představíme speciální várky našich piv. Po celém Česku tak můžete v průběhu 12 měsíců ochutnat až 12 unikátních čepovaných piv, každý měsíc jedno.”
Lenka Straková - Sládková Plzeňského Prazdroje a.s.

Oficiální web: www.volbasladku.cz
Své dojmy nám můžete zasílat na email volba.sladku@asahibeer.cz

Aktuálně na čepu:

Březen 2023
Blond
Výrobce (značka): Grolsch Proeverij (NL)
Obsah alkoholu: 6,6%
Že mají Češi pivo nejraději na světě? Omyl! Obyvatelé vlámského regionu v Belgii a Nizozemsku s námi o toto prvenství vytrvale soupeří. Tamní piva jsou přitom úplně jiná, než známe v Česku – sladší, silnější a výrazná. Takový je i Blond z pera vlámského mistra piva: pozvání do Volby sládků přijal Marc Janssen z pivovaru Grolsch Proeverij z nizozemského Enschede. Proost!
Víte, že…?
…belgické pivo má svůj zápis na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO? Belgická pivní kultura se na něj dostala v roce 2016. V tomto ohledu má mírný náskok před tou českou, která se o místo na seznamu památek aktuálně uchází.

Dobrou chuť!
Následují měsíc se můžete těšit na:

Duben 2023
???

V dobách minulých jsme čepovali:

Únor 2023
Radegast Hutná 15°
Výrobce (značka): Radegast
Obsah alkoholu: 6,5% (15°)
Tuhá zima si žádá vydatné pivo. Z drsného regionu zoceleného prací hutníků přichází Radegast Hutná 15. Silný, natřikrát chmelený spodně kvašený speciál, stvořený nejen pro tvrdé horaly, ale i všechny správné chlapy a milovníky intenzivních hořkých chutí.

Dobrou chuť.
Leden - Únor 2023
MY

Obsah alkoholu: 5,2% (12,5°)
Výrobce (značka): Plzeňský Prazdroj &. Pivovar Matuška
MY jsme Plzeňský Prazdroj a pivovar Matuška. „MY“ je naše společné dílo. Poctivý nefiltrovaný ležák, který vznikl spojením nových českých chmelů a slovenského ječmene. Zrodil se na počest 30 let samostatnosti Čechů a Slováků. Rozešli jsme se, a přesto zůstali nejlepšími přáteli a nejbližšími spojenci. MY si i přes rozdílné pohledy budeme vždycky nejlépe rozumět.

Na zdraví!
Prosinec 2022 - Leden 2023
Kozel tmavý se skořicí
Obsah alkoholu: 4,6%
Výrobce (značka): Velkopopovický Kozel
Jaká je vaše oblíbená vánoční vůně? Prosincové pivo Volby sládků voní po skořici. Do speciálního tmavého Kozla jsme přidali nepálivou a sladkou odrůdu cinamonum burmannii. Ve spojení s typickou karamelovou chutí tmavých piv z Velkých Popovic tak vzniká pravé Vánoční cukroví v tekuté podobě.
Na zdraví!
Listopad 2022

Sahara
Obsah alkoholu: 7%
Výrobce (značka): Plzeňský Prazdroj a.s.
Přinášíme vám jeden z nejmodernějších pivních stylů. Brut IPA se v něčem podobá sektu – je také „suchá“. Svou chutí ale poušť rozhodně nepřipomíná! Je jen hodně nasycená a výrazně prokvašená. A výsledek: málo cukru, slámově žlutá barva a kořenitá, méně hořká chuť. Pro rok 2022 jsme náš osvědčený recept navíc obohatili o jihoafrický exotický chmel African Queen.
Na zdraví!
Říjen 2022
Pilsner Urquell nefiltrovaný
Obsah alkoholu: 4,4%
Výrobce (značka): Plzeňský Prazdroj a.s.
V roce 1842 vznikl originální český pivní styl, který se snaží napodobit sládci po celém světě. Už 180 let vaříme plzeňský ležák Pilsner Urquell. Jen jednou v roce ho nabízíme stočený přímo z ležáckých tanků bez dalších úprav a chuť žateckého chmele a plzeňských sladů tak podtrhnou i pivovarské kvasinky. Oslavte s námi kulaté výročí pohledem na výsledek pivovarského řemesla v jeho plné kráse.
Na zdraví!
Září 2022
Vítěz

Obsah alkoholu 4,8%
Výrobce (značka): Plzeňský Prazdroj
V září Vám přinášíme pivo Vítěz, jehož receptura zvítězila mezi desítkami vzorků v soutěži domovarníků, kterou pořádala Volba sládků. Členy Cechu domácích pivovarníků z celého Česka a Slovenska jsme poprosili, aby zaslali své vzorky k ohodnocení odbornými porotci k nám do Prazdroje. Porota složená ze zkušených Prazdrojských sládků a předsedy Cechu domácích pivovarníků vyhodnotila jako nejlepší pivo historického stylu „Grisette,“ které uvařil Martin Březa. Spojení vítězné receptury a umění plzeňských sládků vaříme pro měsíc září.
Na zdraví!
Srpen 2022

SandÁLE
Obsah alkoholu: 4,1%
Výrobce (značka): Master
V srpnu Vám přinášíme pivo SandÁLE, které vychází z tradiční receptury Summer Ale. Jedná se o lehký a osvěžující svrchně kvašený ALE s tóny grapefruitu a lesního ovoce. Jelikož k létu neodmyslitelně patří sandále, rozhodli jsme se pomocí slovní hříčky oživit naše typicky letní pivo. Tyhle SandÁLE jen tak z módy nevyjdou!
Na zdraví!
Čerevenec 2022
Dobrodruh
Obsah alkoholu: 4,6%
Výrobce (značka): Šariš &. Žiwell
V červenci Vám přinášíme pivo Dobrodruh, které vaříme ve spolupráci šarišských sládků s inovátory z piešťanského minipivovaru ŽiWell. Díky použití vymrazených CRYO chmelů Idaho a Callista dosahuje pivo příjemné hořkosti a tím i vyšší pitelnosti. Ve vůni jsou znát piniové a chmelové tóny doplněné o tropické ovoce a citrusy (mandarinka). Jedná se o India Pale Lager, který kříží dva známější pivní styly – český ležák a americkou IPA (India Pale Ale). Pivo je vařené jako klasický ležák, ale na jeho chmelení jsou použity aromatické chmely většinou americké provenience. Výsledkem je tak pivo s výrazným chmelovým aroma podobné IPA se zachováním pitelnosti ležáku.
Na zdraví!
Červen 2022

Nazdar!
Obsah alkoholu: 3,5%
Výrobce (značka): Plzeňský Prazdroj a.s.
V červnu Vám přinášíme pivo Nazdar, které vaříme ke 160. výročí založení Sokola. Kladli jsme důraz na svěží plnou chuť bez vysokého obsahu alkoholu ke zpříjemnění horkých letních dní. Jedná se o klasické světlé spodně kvašené pivo. Lehké tělo doplňuje výrazné chmelení čtyřmi odrůdami chmele. Základ hořkosti tvoří česká odrůda Rubín, kterou doplňují chmely Cascade, Simcoe a Centennial. Ty přispívají k jemným tónům citrusů a exotického ovoce rozeznatelným především ve vůni. K dosažení požadované barvy přispěla kombinace plzeňského a vídeňského sladu.
Již brzy, na zdraví!
Květen 2022
Hrdinům
Obsah alkoholu 5,9%
Výrobce (značka): Fuller's (Anglie)
Vážení příznivci, v květnu Vám přinášíme pivo Hrdinům, svrchně kvašené robustní pivo anglického typu s mahagonovou barvou a nízkou pěnou. V chuti převažují sušenkové a karamelové tóny. Ty podporují vyváženou kořeněnou hořkostí anglické chmely Target, Goldings, Challenger a Northdown. Pivo má plné sladové tělo, nižší nasycení a na závěr disponuje sušším dozníváním. Hrdinům vaříme v kooperaci s anglickým pivovarem Fuller's.

Cheers!Duben 2022
Popeleční Benedict
Obsah alkoholu: 5,4%
Výrobce (značka): Břevnovský klášterní pivovar &. Plzeňský Prazdroh a.s.
Polotmavé pivo s lehkým zákalem a krémovou pěnou. V chuti dominují sladové a sušenkové tony díky použití Abbey sladu, v závěru podržené lehkou uzenou chutí nakuřovaného sladu. To vše při zachování vysoké pitelnosti díky použití ověřených českých odrůd chmele: Žateckého poloraného červeňáku a typu Sládek. Pivo vaříme ve spolupráci s Břevnovským klášterním pivovarem a požehnal mu arciopat.

Na zdraví!Březen 2022
ROG IPA od Radegastu
Obsah alkoholu: 4,6%
Výrobce (značka): Radegast a.s.
Radegast ROG IPA, svrchně kvašené pivo z dílny nošovických sládků, které se díky velkému ohlasu spotřebitelů po roce vrací na čep českých a moravských hospod. Název ROG je inspirovaný staroslovanským výrazem pro Roh hojnosti, symbolem úrodnosti a blahobytu, úzce spjatým s bohem Radegastem.
„Dobře pitelné světlé pivo Radegast ROG IPA je reprezentantem typu Session IPA. Vyniká příjemným chmelovým charakterem chuti, podpořeným výrazným chmelovým aroma získaným chmelením za studena. Vůni doprovází i svěží citrusový nádech s grepovými tóny. ROG IPA je osvěžující, chuťově bohaté a výrazně hořké pivo.“ říká Tomáš Pokorný, sládek Volby sládků.
Svrchně kvašená ROG IPA potěší výraznou hořkostí s 50 jednotkami hořkosti IBU. Obsahuje 4,6 % alkoholu a na stupnici EPM dosahuje 10,7%. Pivo je uvařeno výhradně ze světlého plzeňského sladu. Příjemný chmelový charakter chuti i vůně pivu dodávají americké aromatické chmely Citra, Sabro a český chmel Kazbek, ve vůni převládají lehké citrusové a grepové tóny.
Na zdraví!
Únor 2022
Radegast Hutná 15
Obsah alkoholu: 6,5%
Výrobce (značka): Radegast a.s.
Hutná 15 od Radegastu, silný, natřikrát chmelený speciál. V prvním okamžiku po napití je znatelná vysoká plnost piva s lehkými karamelovými podtóny. Během velmi krátké doby vynikne výrazná, příjemně doznívající hořkost a intenzivní chmelové aroma díky třetí dávce chmelových pelet v odrůdě Sládek. Také zvýšená dávka barevného sladu přidala Hutné 15 intenzivnější barvu v porovnání s Extra Hořkou 15.

Na zdraví!Listopad 2021, Prosinec 2021, Leden 2022 - nebyla na čepu u Arnošta klasická nabídka Volby sládků Plzeňského Prazdroje, pouze doprodej VS z Ŕíjnové edice 

Říjen - Prosinec 2021
Pilsner Urquell Nefiltrovaný
Obsah alkoholu: 4,4%
Výrobce (značka): Plzeňský Prazdroj a.s.
Připíjíme na 179. výročí vzniku zlatého ležáku Pilsner Urquell!
Nefiltrovaný ležák se vyznačuje plnou chutí, zlatavou barvou s přirozeným zákalem a příjemnou vůní žateckého chmele. Toto unikátní pivo jsme pro Vás stočili přímo z ležáckých tanků bez jakýchkoliv úprav. Vetší množství pivovarských kvasinek přináší exkluzivní pivní zážitek.

Na zdraví!
Září 2021
Mistrův Pšeničný od značky Kozel
Obsah alkoholu: 5,3%
Výrobce (značka): Velkopopovický kozel
Vážení příznivci, přinášíme Vám Mistrův Pšeničný od značky Kozel, svrchně kvašené pšeničné pivo s typickým zákalem a charakteristickou chutí s tóny banánu a hřebíčku. Vyniká sytou zlatou barvou a hustou pěnou typickou pro tento pivní styl.

Již brzy, na zdraví!

Srpen 2021
Vermont Pale Ale
Obsah alkoholu: 5,2%
Výrobce (značka): Hill Farmstead Brewery USA &. Plzeňský Prazdroj a.s.
Vážení příznivci, přinášíme Vám Vermont Pale Ale! Jedná se o typického představitele amerického pivního stylu APA. Je to světlé, svrchně kvašené, nefiltrované pivo s bohatou chmelovou vůní, ve které lze rozpoznat grapefruit s tóny borovice a trávy. Plnější tělo je dobře sladěno s intenzivní, ale příjemnou hořkostí, která delší dobu doznívá na jazyku.

Na zdraví!

Červenec 2021
Šariš Jánošík
Obsah alkoholu: 4,7%
Výrobce (značka): Šariš
Vážení příznivci, přinášíme Vám Šariš Jánošík. Jánošík 11 ° je spodně kvašený polotmavý nefiltrovaný ležák, který vyniká rubínově -jantarovou žlutou barvou a příjemným chmelovým aroma. Po napití lze rozpoznat vyváženou plnost, která je dána použitím 4 druhů sladu a je doplněna střední hořkostí piva. Pivo je chmelené 3 chmelovými odrůdami Agnus, Rubín a Žatecký poloraný červeňák. Příjemné chmelové aroma je v pivu docíleno studeným chmelení odrůdou Sládek.

Již brzy, na zdraví!

Červen 2021
Radegast Rog IPA
Obsah alkoholu: 4,6%
Výrobce (značka): Radegast
Radegast Rog IPA je svrchně kvašené pivo, které je pravým rohem hojnosti chutí a vůní. Pro Radegast typická vyšší hořkost je doplněna příjemným chmelovým charakterem, který pochází z použitých chmelů pro vaření i studené chmelení. Díky tomu zažijete nefalšovanou beskydskou bouři chutí - nejen chmelových, ale i květinových, citrusových a grepových
.
Na zdraví!

18.12.2020 - 16.5.2021 Lockdown III.
14.10.2020 - 2.12.2020 Lockdown II.


Listopad 2020
American Amber lager
Obsah alkoholu: 5,3% 
Výrobce (značka): Master
Přinášíme Vám American Amber lager, měděné pivo s krémovou pěnou. Vůně je mírně nasládlá po směsi exotického ovoce s lehce kořenitým a sladovým dozvukem. Po napití se projevuje karamelová chuť s plností, která je vyvážená střední hořkostí a nakonec mírně převažuje a přechází do středně dlouhého suchého doznívání.

Na zdraví!

Říjen 2020
Nefiltrovaný ležák Pilsner Urquell
Obsah alkoholu: 4,4%
Výrobce (značka): Plzeňský Prazdroj a.s.
Nefiltrovaný ležák Pilsner Urquell se vyznačuje plnou chutí, zlatavou barvou s přirozeným zákalem a příjemnou vůní žateckého chmele. Toto unikátní pivo jsme pro Vás stočili přímo z ležáckých tanků bez jakýchkoliv úprav. Vetší množství pivovarských kvasinek přináší exkluzivní pivní zážitek.
Připíjíme na 178 let od vzniku zlatého ležáku Pilsner Urquell!
Na zdraví!


Září 2020
E-dvojka (nefiltr)
Obsah alkoholu: 5,2%
Výrobce (značka): Plzeňský Prazdroj
To, co vzniklo jako spontánní nápad v Ranní show, vyvrcholilo právě v září – ve Volbě sládků jsme uvařili narozeninový speciál Evropy 2. O typu piva, jeho charakteru, ale i názvu, navíc rozhodovali přímo posluchači. Výsledkem je tento jedinečný za studena chmelený nefiltrovaný ležák, který vyniká svou intenzivní vůní s výraznými chmelovými tóny. Po napití se projeví souznění vyšší plnosti, střední sladkosti a jemné hořkosti, která pomalu příjemně doznívá.

Připijme si společně, na zdraví!

Srpen 2020
Bouřlivě Temně hořký ležák 12°
Obsah alkoholu: 5,2%
Výrobce (značka): Radegast
Vyšší dávka pečlivě vybraných druhů chmele a netradiční chuťová kombinace různých sladů dává pivu Temně Hořký ležák nezaměnitelnou plnou chuť a jantarovou barvu. To vše je umocněné tradičním řízem a výraznou hořkostí.

Na zdraví!

Červenec 2020
Freš IPA
Obsah alkoholu: 4,5%
Výrobce (značka): Šariš
Ochutnejte osvěžující Session Indea Pale Ale, zlaté pivo se světlou krémovou pěnou. Přiměřeně výrazná vůně je chmelově ovocná, převládá citrusový, grepový až květinový charakter. V chuti se dále rozvíjí jemný chmelový charakter se sředně vyšší hořkostí, která příjemně doznívá. Celkově toto pivo působí lehkým osvěžujícím dojmem s dobrou pitelností, kterou jistě oceníte v letních dnech.

Na zdraví!

Červen 2020
Ratar
Obsah alkoholu: 4,3%
Výrobce (značka): Radegast
Vyzkoušejte Ratar, jiskrné pivo se sytě zlatou barvou a krémovou pěnou. Plná chuť a mimořádná hořkost chmele Polaris posouvá osvěžení z tohoto speciálního výčepního piva na výjimečný chlapský zážitek. Navíc pro záchranáře a zdravotníky je po předložení služebního průkazu první Ratar jako poděkování zdarma. Akce platí do 30.6.2020 nebo do vydání zásob.

Na zdraví!

Duben - Květen 2020
Volba sládku nebyla k dispozici z důvodu omezení provozu v restauracích (Covid-19).

Březen 2020
Mistrův karamelový ležák
Obsah alkoholu 4,9%
Výrobce (značka): Velkopopovický kozel
Ochutnejte Mistrův Karamelový ležák, jiskrné pivo se sytou, tmavě jantarovou barvou a krémovou pěnou. Jemná sladová vůně je v souladu s krásně plnou chutí se střední hořkostí. Chuť, kde naleznete také příjemné karamelové tóny, je díky delší době ležení krásně zakulacená a doslova zve k dalšímu napití.
Na zdraví!

Únor 2020
Brut IPA
Obsah alkoholu 7,7%
Výrobce (značka): Master
Vyzkoušejte moderní Brut IPU, slámově žluté pivo reprezentující nový pivní styl, pro který je typické výrazné chmelové aroma při zároveň relativně nižší hořkosti. Brut IPA bývá přirovnávána k šampaňskému kvůli hlubokému prokvašení a vyššímu nasycení. Díky tomu může být velmi suchá s vyšším obsahem alkoholu. I přes tyto parametry ale pivo působí celkově velmi lehkým a pitelným dojem.

Na zdraví!

Leden 2020
Rubínový ležák - NEBYL v Lednu u ARNOŠTA na ČEPU :-(
Obsah alkoholu: 5,2%
Výrobce (značka): Gambrinus
Ochutnejte rubínově zbarvený ležák s lehce kořenitou vůní a hořkostí, kterou mu dodává česká odrůda chmele Rubín. Ta vznikla křížením odrůd Bor, Žatecký poloraný červeňák a Northern Brewer a svůj název získala podle barvy listů chmelové rostliny. Tento ležák patří mezi oblíbené stálice Volby sládků.

Na zdraví!

Prosinec 2019
AFRICAN COFEE STOUT
Obsah alkoholu 6,1%
Výrobce (značka): Plzeňský Prazdroj &. Safari pivovar Dvůr Králové
VYCHUTNEJTE SI ČERNOČERNÉ PIVO S HUSTOU HNĚDOU PĚNOU, KTERÉ JSME UVAŘILI SPOLEČNĚ SE SAFARI PIVOVAREM. TENTO JEDINEČNÝ MINIPIVOVAR NÁLEŽÍ K AREÁLU SAFARI PARKU DVŮR KRÁLOVÉ, KTERÝ JE MIMO JINÉ ZNÁMÝ TÍM, ŽE VEDE DLOUHOLETÉ ÚSILÍ O ZÁCHRANU VOLNĚ ŽIJÍCÍCH NOSOROŽCŮ V AFRICE. A PRÁVĚ NA NOSOROŽCE SAFARI PIVOVAR I PLZEŇSKÝ PRAZDROJ PŘISPĚJÍ 1 KČ Z LITRU PIVA.
CHCETE I VY PŘISPĚT NA ZÁCHRANU NOSOROŽCŮ?
ZAŠLETE DMS NA TEL. ČÍSLO 87 77 VE TVARU
DMS SAFARI 30 (CENA DMS: 30KČ)
DMS SAFARI 60 (CENA DMS: 60KČ)
DMS SAFARI 90 (CENA DMS: 90KČ)
VEŘEJNÁ SBÍRKA JE SCHVÁLENA POD Č. KUKHK-31131/SKZ/2019-7
VÍCE NA WWW.DARCOVSKASMS.CZ
K VAŘENÍ TOHOTO SPECIÁLU JSME VYUŽILI MIMO JINÉ AFRICKÝ CHMEL AFRICAN QUEEN A KEŇSKOU FAIR TRADE KÁVU, KTERÁ K PIVU SKVĚLE LADÍ A UMOCNILA JEHO INTENZIVNÍ KÁVOVÉ AROMA. PLNÁ CHUŤ JE JEMNÁ S NÁZNAKEM ČOKOLÁDY A STŘEDNÍ HOŘKOSTÍ, KTERÁ DOBŘE DOPLŇUJE ZÁKLAD POCHÁZEJÍCÍ ZE SPECIÁLNÍCH SLADŮ.

NA ZDRAVÍ A NA NOSOROŽCE!

Listopad 2019
Sametový ležák 17.11.1989
Obsah alkoholu 4,8%
Výrobce (značka): Plzeňský prazdroj
Sládci Plzeňského Prazdroje uvařili společně se studenty Vysoké školy chemicko-technologické a Vyšší odborné školy Podskalské výroční speciál k příležitosti Mezinárodního dne studentstva.
Aby pivem zároveň připomněli a vzdali hold 30. výročí Sametové revoluce, při přípravě receptury a piva si zároveň pohráli s čísly. Hořkost piva je kupříkladu právě 30 jednotek hořkosti, barva dosahuje 17 jednotek, stupňovitost je 11% a dohromady jsme uvařili symbolických 1989 hektolitrů. Ochutnejte toto zlaté pivo s bohatou a čistou pěnou, na jehož vaření jsme použili kombinaci chmelů Rubín a Harmonie, které propůjčují pivu mírnou bylino-chmelovou vůni.

Na zdraví!

Říjen 2019
Pilsner Urquell Nefiltrovaný
Obsah alkoholu 4,4%
Výrobce (značka): Plzeňský prazdroj
Oslavme společně 177. výročí od uvaření prvního nefiltrovaného ležáku Pilsner Urquell, který inspiroval celou kategorii piv typu „Pils“. Toto unikátní pivo jsme stočili přímo z ležáckých tanků. Je bez jakýchkoliv úprav, vyniká plnou chutí, zlatavou barvou s přirozeným zákalem a příjemnou vůní žateckého chmele.

Na zdraví!

Září 2019
American Amber Lager
Obsah alkoholu: 5,3%
Výrobce (značka): Master
Ochutnejte jemně zakalené měděné pivo s krémovou pěnou. Pro vaření tohoto typicky amerického ležáku jsme použili i populární americký chmel El Dorado. Vůně je mírně nasládlá po meruňkách či vodním melounu s lehce kořenitým a sladovým dozvukem. Po napití se projevuje karamelová chuť s plností, která je vyvážená střední hořkostí a ta nakonec mírně převažuje a přechází do středně dlouhého suchého doznívání. Pivo je čisté a vybízí k dalšímu napití.

Na zdraví!

Srpen 2019
Country
Obsah alkoholu: 4,8%
Výrobce (značka): Master
Vychutnejte si jedinečný zlatý ležák, pro jehož vaření jsme použili nový český chmel Country. Jedná se o odrůdu určenou pro pěstování na nízkých konstrukcích, kde chmelové šišky dozrávají relativně nízko nad zemí a jsou tak lépe dostupné pro sklizeň. Ve vůni se projevuje sladový základ doplněný převážně bylinným charakterem a patrným chmelovým aroma, které je relativně přímočaré – stejně jakou hudba country, která obsahuje méně tónů než jiné styly. Ležák má optimální plnost s příjemnou hořkostí, která neulpívá na jazyku a spolu se sladkým nádechem karamelu středně dlouho doznívá.
Tyto vlastnosti zaručují jeho dobrou pitelnost.

Na zdraví!

Červenec 2019
Sunny Ale
Obsah alkoholu: 4,1
Výrobce (značka): Master
Odpočiňte si v červenci u osvěžujícího piva, které bylo speciálně uvařené na léto. Svrchně kvašený Ale nabízí patrné chmelové aroma, které je tvořeno příjemnými ovocnými a citrusovými tóny, díky kterým je pivo vyjímečně pitelné. Pivo bylo chmeleno kombinací českého chmele Kazbek a amerického chmele Citra a působí celkově velmi lehkým dojmem s vyváženou hořkostí a sladkostí. Naši sládci toto pivo uvařili pro pravou letní pohodu, a na vás je si ji s tímto speciálem užít.

Na zdraví!

Červen 2019
Rozmarná 12
Obsah alkoholu: 4,8
Vychutnejte si český ležák, který vyhrál lednové hlasování fanoušků Volby sládků. Naši sládci pro vás připravili zářivě zlaté pivo s bohatou pěnou, které má jemnou typicky chmelovou a sladovou vůni. V chuti je znatelné dobře vyvážené sladové tělo s lehce vyšší hořkostí, která má hladké a suché doznívání. Pivo má charakter českého ležáku s velmi dobrou pitelností. Abychom Vám přinesli něco jedinečného, uvařili jsme Vám toto pivo metodou wet hop. Poloranný červeňák jsme do vítězné dvanáctky přidali za studena ve formě, díky které si udržel vlastnosti čerstvého chmele.

Na zdraví!

Květen 2019
Polotmavý ležák ELDORADO
Výrobce (značka): Excelent
Obsah alkoholu: 5,3
Objevte tmavě bronzové pivo s kvalitní krémovou pěnou. Ve vůni se nejprve projeví chmelové aroma s ovocným charakterem, to se dále krásně mísí s esterovým nádechem, který je následně doplněn sladovými tóny. V chuti se naopak jako první projeví sladová plnost, která je dále doplněna střední, jemně doznívající hořkostí. Celkově příjemný dojem je podpořen i dobrou pitelností.

Na zdraví!

Duben 2019
Velikonoční zlatá 13
Výrobce (značka): Master
Obsah alkoholu: 5,7
Velikonoce bez piva? To byla už ve středověku obtížná představa. Pivo se tehdy vařilo v klášterech a tamní mniši si jej během postního období dopřávali kvůli chuti i živinám. Inspirováni touto tradicí pro vás naši sládci připravili nefiltrované pivo zlaté barvy s bílou pěnou a výraznou sladovou vůní a chutí. Vychutnejte si i vy náš Velikonoční speciál.
Na zdraví!

Březen 2019
RYE IPA
Výrobce (značka): Master
Obsah alkoholu: 5,8
Vychutnejte si sytě zbarvené červenooranžové pivo s lehkým zákalem, krémovou pěnou a nižším nasycením, které je typické pro tento pivní styl. Ve vůni dominuje ovocné chmelové aroma s kořenitým mírně nasládlým charakterem. V chuti se mísí rychlý nástup hořkosti s plností, která je doplněna o zajímavé kávové tóny. Ve středně dlouhém suchém doznívání vynikne v závěru příjemný karamelový tón.
Na zdraví!

Únor 2019
Šest chmelů
Výrobce (značka): Radegast
Obsah alkoholu: 5,1
Vychutnejte si světlý ležák s plnou hořkou chutí a výrazným chmelovým aroma uvařený ze šesti odrůd chmele. Ve vůni vynikají především citrusové a kořenité tóny, které jsou příjemně doplněné silnou chmelovou chutí. Vyšší plnost piva je šikovně maskovaná suchým dozníváním hořkosti. Barva piva je zlato-hnědá a pěna čistě bílá.

Na zdraví!

Leden 2019
Tříkrálový ležák
Výrobce (značka): Master
Obsah alkoholu: 4,9
Přinášíme Vám tříkrálový dar v podobě Tříkrálového ležáku měděné barvy a husté pěny, speciálně vařeného ze tří sladů a tří druhů chmele. Ve vůni objevíte jemné ovocné i chmelové tóny, které na druhý delší nádech doplní neobvyklé kouřové aroma. Pivo má bohaté tělo a je příjemně vyvážené. Kromě toho po napití naopak jako první zaujme jemně nauzená chuť s hořkým dozníváním.

Na zdraví!

Historie piv edice Volba sládků na www.volbasladku.cz

zpět   |   nahoru   |   domů

 
 

2010 © Hudební hospůdka U ARNOŠTA | realizace nextWEB