top
VSTUPENKY - informace o prodeji a předprodeji, mapa stolů
Vstupenky lze zakoupit v předprodeji pouze v hospůdce u Arnošta denně od 16h, a to od zveřejnění akce či koncertu v Programu na www.uArnosta.cz.

KUDY k Arnoštovi (informace a mapa pro přespolní)
Telefon do hospůdky: OBSLUHA 727 872 788 (tel. v provozu 15 - 23h rezervace míst, aktuální informace)

DOPORUČENÍ: PSI a jiná zvířata nepatří do hospody a už vůbec né na koncert. Areál hospůdky není výběh pro psy, ani útulek a ani cvičiště. Váš pes je především Váš miláček a není miláček ostatních hostů jejich dětí a taky obsluhy. Vaše právo a svoboda mít psa končí tam, kde začíná svoboda a právo jiného člověka na klid a pohodu, tzn. že ho Váš milovaný pes nebude obtěžovat neustálým štěkáním, oblizováním, lísáním nedej bože kousnutím či podrápáním. Více si přečtěte na stránce Pes nepatří do hospody

Už bude:

Je tu Nový rok 2021, co dodat? Nezbývá než poděkovat Vám všem, jež nás už dlouhodobě zahrnujete svou přízní a to v časech dobrých i horších.
Náš Arnoštovský kolektiv ve složení Milan, Oli, Marge, Koty, Renča, Denisa, Adélka, Kája, Terka, Kristýna, Anička, Týnka, Oliver, Ivoš - tatíček zakladatel, John a Kára tímto děkuje všem štamgastům a štamgastkyním, stálým i nestálým hostům a hosteskám, muzikantům místním i z končin vzdálených, muzikantům bývalým i těm budoucím, hercům a héérečkám, režisérům a dramaturgyním, básníkům a básnířkám, malířům a výtvarnicím, fotografům a modelkám, zvukařům, osvětlovačům... Vám všem děkujeme za krásné chvíle, jimiž jste nás zahrnuli.
A mějme všichni na paměti, že Na konci každého tunelu je PIVO!


Od 18.12.2020 (pá) 16h - ZAVŘENO - LockDown III.
Uzavření restaurací na základě zhoršení covidové situace ČR, a přechodu do 4. stupně Protiepidemiologického systému PES.

Aktuální výstavy:

???

Podrobnější informace o autorech a výstavách na stránce
Výstavy.

Připravujeme na doby budoucí:

???

Už bylo:

I. Lockdown 14.3. (so) – 10.5.2020 (ne)
II. Lockdown 14.10. (st) – 2.12.2020 (st)
III. Lockdown 18.12.2020 (pá) doposud

3.12.2020 (čt) 16h - OTEVÍRÁME

na základě rozvolňování dle 3. stupně Protiepidemiologického systému PES:
- otevřeno do 22h
- 50% kapacita sálu
- max. 4 osoby u stolu
- zákaz konzumace "na stojáka"
- desinfekce, roušky, rozestupy 2m
- koncerty s diváky jsou zakázány
"Na konci každého tunelu je pivo!"
POZOR ZRUŠENO!!! 24.10.2020 (so) 20h - Petr Brandejs Band
Akce zrušena na základě Nouzového stavu v ČR.
Koncert přední bluegrassové kapely pod vedením legendárního banjisty Patra Brandejse.
Info: www.petrbrandejs.cz
POZOR ZRUŠENO!!! 16.10.2020 (pá) 20h - SEDL Band
Akce zrušena na základě Nouzového stavu v ČR.
Samostatný koncertz country kapely SEDL Band, ve kterém Vám budou předvedeny Songy, Evergreeny, Dnešní i Loňské k poslechu a tanci, a to v sestavě Toníček Žáček - zpěv, kytara; Petr Eyerman - zpěv, mandolína, foukačka; Jenda Varga - zpěv, baskytara; Renáta Rašková - zpěv, kytara, perkuse; Roman Škubal - banjo, dobro.
30.9.2020 (st) 19h - Jaroslav SAMSON Lenk
Náhradní termín koncertu z původních termínů 11.3. a 21.4.2020, původní vstupenky zůstávají v platnosti. Po delší době opět sólový koncert legendy českého folku u Arnošta. 
Info: www.samsonlenk.cz | FB událost: Samson u Arnošta ve FM
26.9.2020 (so) 19h - ProPOLICE
Nejznámější songy Stinga v podání The ProPolice - Sting&The Police cover band v sestavě: Dan ŠTENCL - kytara, zpěv; René PYSZKO - baskytara; Michal SMOLAN - klávesy, zpěv; Dan FURMÁNEK - kytara, zpěv; Martin ŠIMEK - bicí.
Info: www.propolice.f-m.cz | www.facebook.com/ThePropolice
FB událost: ProPOLICE u Arnošta
24.9.2020 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. První setkání po prázdninách. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
19.9.2020 (so) - 17h - Big Blast! Band, FM Band, NOVÉ LODĚ, Cross Orchestra
Koncert s oslavou narozenin Břízy a Davida. Vstup zdarma s přednostím právem vstupu pro zvané hosty oslavenců. Po koncertě pravděpodobně vypukne Jam Session.
12.9.2020 (so) 19h - FM BAND, Přátelé Dr. Melouna, BANDABAND
Tři úžasná hudební uskupení zahrají k pozvolnému ukončení letní sezóny u Arnošta.
BANDABAND
je ostravská kapela, která se s tím ani trochu nepáře. Svou práci bere s elánem,
má drive, hraje pozitivní muziku. Každý koncert obrátí v jedinečnou událost, ze které posluchači odcházejí plni zážitků. Svým nezaměnitelným zvukem a energií dokáže člověka rozesmát, roztančit, nadchnout, pohladit po duši i donutit přemýšlet. České texty pro české publikum. Výbušná směs blues, rocku, funku a latiny nutí lidi všech věkových skupin dupat si do rytmu. Čte se to pěkně, ale jestli chceš pochopit, musíš to zažít.
Kapela F-M band vznikla v roce 1987 z tehdejší kapely Kosťaband. Po odchodu Kosti z kapely se zbývající členové rozhodli pokračovat ve vlastní tvorbě a založili nové seskupení. V průběhu dlouhých let prošla kapela několika změnami "hardvéru i softvéru", resuscitacemi, revitalizacemi i výpadky v činnosti, aby znova v roce 2017 se stala, s novou chutí do společného hraní, opět aktivní. Současná sestava: Ivo Janeta, Milan Miarka, Pavel Jezerský, Pavel Walek, Michal Polomský, Vít Březina.
Přátelé Dr. Melouna
je v podstatě domácí kapelka, která se zápalem a vervou bravůrně věnuje
vlastní tvorbě, jež vévodí skladby písničkáře a principála kapely Milana Bobo Bocviňoka. A není vyloučeno, že se objeví i samotny Dr. Meloun.
Info: www.facebook.com/fmbandfm | www.bandaband.cz | www.facebook.com/prateledr.melouna
FB událost: FM BAND, BANDABAND, Přátelé Dr. Melouna u Arnošta
11.9.2020 (pá) 19h - DOWNBELOW, Jakub Tichý

DOWNBELOW není nutné nijak košatě představovat, nicméně od doby vzniku v r. 1999 se
propracovali mezi významné stálice nejen frýdeckomístecké hudební scény. Současná sestava: David Kopřiva, Lukáš Horký, Petr Fuciman, Tomáš Březina.
Jakub Tichý je nepřehlednutelnou postavou nazývající svůj styl punk-folk. Sám o sobě dále dodáva "Hraju divnou hudbu s divnými texty. Vystupuji s divnými lidmi. Točím divné desky a divné klipy. Jsem z Frýdku-Místku. Dělám to od roku 2008. Taky hraju s úderným dřevně-folkovým duem Kujóni a principáluji ve Statickém divadle."
Vstupné dobrovolné, akce se koná venku, rezervace míst a stolů nepřijímáme.
Info: www.downbelow.cz | www.facebook.com/downbelow
Info: www.facebook.com/jakubtichymuzikant | www.bandzone.cz/jakubtichy
FB událost: Downbelow a Jakub Tichý u Arnošta
POZOR ZRUŠENO!!! 10.-12.9.2020 (čt-so) 17h - SWEETSEN FEST 020
Akce zrušena ze strany pořadatelů.
Benefiční hudební festival odehrávající se taktéž na U Arnošta stage. Vstup zdrama.
Info: www.sweetsen.cz
POZOR ZRUŠENO!!! 4.9.2020 (pá) - PINK FLOYD FOREVER
Akce zrušena ze zdravotních důvodů.
Tradiční audiovizuální koncert k poctě tvorby kapely Pink Floyd.
Info: www.pinkfloydforever.cz
3.9.2020 (čt) 19h - SEDL Band
Country kapela SEDL Band volně naváže na vernisáž výstavy obrazů svým koncertem, ve kterém Vám budou předvedeny Songy, Evergreeny, Dnešní i Loňské k poslechu a tanci, a to v sestavě Toníček Žáček - zpěv, kytara; Petr Eyerman - zpěv, mandolína, foukačka; Jenda Varga - zpěv, baskytara; Renáta Rašková - zpěv, kytara, perkuse; Roman Škubal - banjo, dobro.
Vstup ZDARMA.
3.9.2020 (čt) 18h - Rosenfeld z.s. - Vytvořeno ve Veřejném ateliéru
Vernisáž výstavy s koncertem country kapely SEDL band.
Na širokou vědomost se dává, že 3.9. letos v 18:00 se U Arnošta uskuteční vernisáž obrazů členů Rosenfeld z.s., nazvaná "Vytvořeno ve Veřejném ateliéru." Jste zvaní. Kytice i v tekutém stavu nejsou překážkou. Srdečně zve Alexander Mosio. Vstup zdarma.
2.9.2020 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelné setkání frýdeckomísteckých výtvarníků. První schůzka po prázdninové přestávce.
POZOR ZRUŠENO!!! 21.8.2020 (pá) - FAJNY FESTIVAL
10. ročník oblíbeného hudebního festivalu byl vzhledem k nejisté situaci v oblasti pořádání kulturních akcí zrušen ze strany pořadatelů.
Info: www.facebook.com/fajnyfestival
8.8.2020 (so) 20h - ŠANSONIKA, PELIKÁNI (cover session)
ŠANSONIKA
- původně dvojice, později tříčlenná a čtyřčlenná, a nyní tříčlenná kapela – Lucie Bublavá, Jan Dospiva a Jiří Pelikán. Jejich písničky by se daly zařadit nejspíše jako folk s občasnými výlety do okolních žánrů, takže se někdy zatoulají třeba v šanson, jazz, blues, reggae, rock, world music a někdy i kousek dál. Nutno dodat, že se toulají rádi. Dokonce už padl i názor, že je to nezařaditelná folková kapela, která hraje všechno možné, jen ne folk.
PELIKÁNI
- otec a syn Pelikánovi společně s dalšími hostujícími muzikanty zahrají k pohodové letní večerní náladě známé i méněznámé písničky formou cover sessionu.
Vstupné dobrovolné.
Info: www.facebook.com/sansonika.muzika
FB událost: Šansonika a Pelikáni u Arnošta ve FM
18.7.2020 (so) 18h - Michal Tučný Revival Band, Sekáči
Tradiční letní country večer pod noční oblohou veleslavné domácké country kapely Michal Tučný Revival Band. Pamětníci si jistě nenechají ujít combeck country kapely Sekáči.
Dobové kostýmy vítány. Kapacita návštěvníků dle platných statních nařízení. 
Kapela Sekáči byla založená na podzim 1990, a aktivní byla do roku 2001. V roce 1999 vydala CD Prima den. V témže roce se kapela stala finalistou festivalu PORTA 1999 a finalistou moravské soutěže MORAVSKÝ VRABEC 1999. Po 18ti leté pauze na jaře 2020 se kapela znovu dává dohromady. Sekáči se věnují jak vlastní tvorbě, tak převzatému repertoáru české i americké country music, rovněž však rádi “zabrousí” i do jiných žánrů jako je folk, rock či pop.
Současné složení: Lubomír Zalubil - baskytara, zpěv; Ivan Adámek - akustická kytara, zpěv; Petr Hladík - el. kytara, zpěv; Zuzana Needle - housle, zpěv; Bruno Gross - bicí nástroje.
Info: https://www.facebook.com/pg/sekacicountrymusic
Info: www.michaltucnyrevival.cz
FB událost: Sekáči & Michal Tučný Revival Band U Arnošta
12.7.2020 (ne) 18h - Tomáš Štukner - BARMA 2020
Po cestě do jižního Vietnamu a na Srí Lanku se Tomáš tentokrát vydal na měsíční cestu do Barmy - země s nejvíce pagodami a báječnými lidmi. Uslyšíte, co všechno na cestě zažil, uvidíte Barmu a její zajímavá místa, budete mít možnost ochutnat mléčný oolong místní produkce a především se dozvíte, jak takovou cestu od A po Z zařídit a jak vše zvládnout sám.
FB událost: Barma 2020 u Arnošta ve Frýdku - Místku
1.7.2020 (st) 18h - Gabriela Pachová - Hermannová - fotografie
Vernisáž výstavy Gabriely Pachové - Hermannové, která je amatérská fotografka a grafička. Fotografování je jejím velkým koníčkem. Do svých fotografií, jak sama říká, nic nepřidává, vše je skutečnost a co vidíte bylo na tomto místě v té hodině v tomto čase... Fotografie vyvolává emoce, poezii v duši a spouští hudbu v těle. Výstava potrvá od 1.7. do 31.8.2020.
25.6.2020 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Poslední setkání před prázdninovou přestávkou. Nejedná se o koncert. 
16.-17.6.2020 (út, st) 18:33h - HVAdventure - 8 let ve světě
Cestovatelské povídání s promítáním Haniny a Vency o svém cestování po krajích Aljašky, Thajska, Filipín, Západního pobřeží Ameriky, Jižní Koreji:
- od studia v Jižní Koreji po život v dodávce
- cestování a vztah k přírodě
- obyčejný pohled na neobyčejný dnešní svět
- jednoduchý a udržitelný život
FB událost: Cestovatelská přednáška - 8 let ve světě
13.6.2020 (so) 19h - Přátelé Dr. Melouna a Petr Górný
Přátelé Dr. Melouna vystoupí opět na své "domovské scéně" v hospůdce U Arnošta. Jako host vystoupí náš kamarád Petr Górný, písničkář vyzbrojen silným hlasem a kytarou. Po dlouhé tvůrčí pause pro Vás mají Přátelé Dr. Melouna několik nových písniček a možná přijde i doktor Meloun. Přijďte nás podpořit, těšíme se na vás. 
Info: Přátelé Dr. Melouna | Petr Górný - LIMITLESS
FB událost: Přátelé Dr. Melouna a Petr Górný u Arnošta
6.6.2020 (so) 18h - Swing'n'Roll
Summer dance party v energickém podání kapel The Yellow Socks (Rock'n'Roll), Džetro (Blues) a Swingalia (Swing). Přijďte se vyřádit při Rock'n'Rollu a Swingu. Začátek akce již v 18h, konec akce ve 23h - prázdná hospůdka i terasa!
Info: The Yellow Socks | Petr Džetro Ritzka | Swingalia
FB událost: Swing'n'Roll u Arnošta
28.5.2020 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
!!! Od 14.3.2020 do odvolání ZAVŘENO na základě Nouzového stavu v ČR!!!
POZOR ZRUŠENO!!! 26.3.2020 (čt) 17h - Folk &. Country Jam Session
Akce zrušena na základě Nouzového stavu v ČR.
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
POZOR ZRUŠENO!!! 20.3.2020 (pá) 17h - Den poezie 
Akce zrušena na základě Nouzového stavu v ČR.
Prokletí a dosud neprokletí básníci, aneb poetický podvečer francouzské a soudobé poezie v podání členů Literárního klubu Petra Bezruče Frýdek - Místek, kytara Vladimír Randy Kuchař.
POZOR ZRUŠENO!!! 19.3.2020 (čt) 18h - MONTY
Akce zrušena na základě Nouzového stavu v ČR.
Koncert nepřehlédnutelné osobnosti současného folku, která Vás zahrne plnotučnými hudebními tóny z vinic pod Pálavou. Monty alias "tlustý pán", jak se sám nazývá, občas koncertuje s personami jako Valsta Redl, Tomáš Klus, Arnošt Frauenberg či Milan Šáma a to buď sám, nebo se svou kapelou Nekapela. Info: www.montyfolk.cz. FB událost: Monty Frýdek Místek
POZOR ZRUŠENO!!! 14.3.2020 (so) 18h - Ladislav von KOKESCH (part III.) - Grotesky a piáno
Akce zrušena na základě Nouzového stavu v ČR.
Třetí díl pořadu Historie jazzu se bude věnovati disciplíně, kterou bravůrně ovládali pianisté 1920s', tedy doprovodu němých filmů. Součástí večera bude živý klavírní doprovod němých promítaných grotesek, v podání pianisty Ladislava von Kokesche. Chybět samozřejmě nebude ani následná hudební párty u piána s nestárnoucími písničkami nejrůznějších stylů.
FB událost: Ladislav von Kokesch u Arnošta (part III.) - Grotesky a piáno
7.3.2020 (so) 20h – Slávek JANOUŠEK s kapelou
Tradiční Jarní folkový koncert, tentokrát obohacen o doprovodnou kapelu. 
Info: www.slavekjanousek.cz | FB událost: Slávek Janoušek a kapela u Arnošta
4.3.2020 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelné setkání frýdeckomísteckých výtvarníků.
4.3.2020 (st) - Melanie NOVÁKOVÁ "Mezi snem a realitou"
Zahájení výstavy obrazů bez slavnostní vernisáže, prezentace autorky proběhne 20.3.2020 v rámci Dne poezie u Arnošta. Výstava potrvá od 4.3. do 30.4.2020.
Frýdecká malířka a básnířka Melanie Nováková vydala pět básnických sbírek a získala několik ocenění. V roce 2019 pokřtila knihu vzpomínek a zážitků "Každý má svůj batoh."
Sama o své tvorbě říká: "Poezie a malování jsou součástí mého života, jako ti nejlepší sourozenci. Nenahraditelní v časech plných štěstí a lásky i dobách těžkých a bolestných..."
29.2.2020 (so) 20h - ŽAMBOŠI <DOPORUČUJEME>
Žamboši hrají v sestavě kytara, akordeon, bicí a samply. S použitím minimálních prostředků je zvuk kapely plný a „hýbe vnitřnostmi“. Je to současná, progresivní, akusticko-folkrocková skupina. Její písně kladou důraz na text a emocionalitu při živých koncertních provedeních. Potřebujete-li přirovnávat, tak v současnosti mají nejblíže asi ke kapelám Traband, čp.8 nebo Živé kvety... Za své čtyři dosud vydané tituly byli vždy nominováni na cenu Anděl v kategorii folk. Třikrát se jim podařilo nominaci proměnit, což je v žánru velká věc. Naposledy přebrali z rukou Jana Spáleného cenu Anděl 2019 ve fóru Karlín za nejnovější album s názvem LOUVRE.
Info: www.zambosi.cz
FB událost: Žamboši ve Frýdku-Místku - U Arnošta
27.2.2020 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
26.2.2020 (st) 19h - Ladislav von KOKESCH (part II.)
Dalším pořadem z cyklu Historie jazzu od r. 1917 nás svým povídáním a názornými hudebními ukázkami a skladbami provede profesionální pianista Ladislav von Kokesch. Chybět samozřejmě nebude ani následná hudební párty u piána s nestárnoucími písničkami nejrůznějších stylů.
FB událost: Ladislav von Kokesch u Arnošta (part II.)
20.2.2020 (čt) 19h - Vladimír RANDY Kuchař
Recitál trampských a folkových písní ostravského trampa, písničkáře, organizátora a kytaristy trampské kapely VLČÁCI z vratimovské T.O. Vlčák. 
FB událost: Vladimír RANDY Kuchař u Arnošta
14.2.2020 (pá) 20h - Valentýnský večer s kapelou TriCo
Valentýnský romantický večer při svíčkách s hudební produkcí formace TriCo (Michal Smolan - zpěv, klávesy, Zuzanka Drongová - zpěv, housle, Terezka Smolánová Pobucká - zpěv, akordeon). Taneční parket s českými i světovými hity v profesionálním hudebním podání. Losování hodnotných cen pro páry.
FB událost: Valentýn s TriCo u Arnošta
8.2.2020 (so) 18h - FM Band "Plastiková"
Veřejná premiéra videoklipu k legendární písni Plastiková za účasti tvůrců, herců, přátel a kapely FM Band, slibuje neformální slezinu plnou povídání, písniček a srandy. Zpracování tématu písně Palstiková pro videoklip se ujal Luděk Lednický z klubu D.N.A. Vstup zdarma.
5.2.2020(st) 17h - V-klub FM
Pravidelné setkání frýdeckomísteckých výtvarníků.
30.1.2020 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
25.1.2020 (so) 20h - CWRKOT, Petr Brandejs Band
Další koncert naší přední bluegrassové kapely ve složení PETR BRANDEJS – banjo, zpěv; PAVEL “Brandy” BRANDEJS – kontrabas, kapelník; MAREK “Maruku” MACÁK – mandolína, kytara, zpěv; MOJMÍR “Taras” ŠEVČÍK – kytara, zpěv; JIRKA KRÁLÍK – housle, zpěv.
Kapela založená v roce 1989 se věnuje tradičnímu bluegrassu, ve svém repertoáru má jak ty nejznámější “pecky”, tak i písničky dávno zapomenuté. Ve stejném duchu jsou i skladby vlastní, pocházející v převážné většině z pera banjisty Milana Leppelta. Celý repertoár je zpíván v angličtině, popř. ve zvukomalebné řeči, která je tomuto jazyku velmi podobná.
Jako host vystoupil nově zformovaný Petr Brandejs Band.
Info: www.cwrkot.cz | www.petrbrandejs.cz
FB událost: Cwrkot u Arnošta
23.1.2020 (čt) 20h - Jam Session
Hudební setkání frýdeckomísteckých muzikantů pod taktovkou Matěje, Majkla a dalších dirigentů. Nejedná se o koncert. Vstup zdarma.
9.1.2020 (čt) 19h - Ladislav von KOKESCH
Historií jazzu 1917 - 1945
nás povídáním a názornými hudebními ukázkami a skladbami provede profesionální pianista Ladislav von Kokesch, kterého doprovodí slovinský jazzovo-swingový kytarista Luka Cojhter a zpěvačka, moderátorka a herečka Terka Pufferová. 
FB událost: Ladislav von Kokesch u Arnošta
7.1.2020 (út) 17h - Vít Adamus - Malba"55"
Vernisáž výstavy obrazů Víta Adamuse pod názvem Malba "55". Vernisáž hudebně doprovodí Jirka Neduha a Standa Drobek.
28.12.2019 (so) 20h - THE YELLOW SOCKS
Historicky první koncert nové kapely The Yelow Socks, jediné kapely svého druhu v okrese, hrající pravou hudbu 50. let. Nenechte si ujít jejich show.
Milan Cyrus - lead vocal, lead guitar
Vít Březina - saxophone, back guitar, vocal
Robert Hanuliak (Ouhambee Escuña) - drums, vocal
Jan Kraut (Továrnanahlemýždě Divize Sliz) - double bass, vocal
Info: www.facebook.com/yellowsocks.cz
FB událost: The Yellow Socks u Arnošta
27.12.2019 (pá) 20h - ČADI
Premiéra nového videoklipu a křest CD "ČADI 21" k úctyhodnému výročí legendární frýdecko-místecké funky kapely Čadi, která funguje na scéně od r. 1997. Je to úderná směsice punkfunku, rocku, to celé pod taktovkou hudebního poety Martina Czerného. Kapela hraje za rok v podstatě dva koncerty, tudíž událost přinejmenším jedinečná!
Bubuš Czerný - kytara, zpěv; Gagin Garnac - kytara; Piny Pinkas - basa; Matěj Anibard - bumbác.
FB událost: ČADI u Arnošta​​
21.12.2019 (so) 18h - Bobův Vánoční guláš
Vánoční setkání příznivců vodáctví, horolezectví, trampingu, cyklocestování, outdoorismu, lyžování, turistiky, cestování, bluegrassu, folku, country a pohody...
19.12.2019 (čt) 19h - Jam Session
Vánoční hudební setkání frýdeckomísteckých muzikantů. Nejedná se o koncert.
10.12.2019 (út) 19h - Roman DRAGOUN
Pravidelný vánoční koncert naší přední hudební rockové legendy (Progres 2, Futurum, Stromboli, T4, His Angels).
Info: www.romandragoun.cz
FB událost: Roman Dragoun u Arnošta
Koncerty Romana Dragouna nebyly nikdy nějakou bujarou veselicí, ale jedná se spíše o duchovní až meditadivní záležitost. Proto jsme se s Romanem dohodli, že vzhledem k dnešním tragickým událostem, koncert u Arnošta rušit nebudeme, a věnujeme ho na uctění památky obětem dnešní Ostravské tragédie. A rovněž na ně vzpomeneme i během koncertu.
7.12.2019 (so) 20h - Ivo Saniter &. Daniela Krulikovská
Večer šansonů v podání pianisty Ivoše Sanitera a zpěvačky Daniely Krulikovské. Na programu Piaf, ZAZ, Mathieu, Simone, Kubišová, Čeřovská a další.  
FB událost: Ivo Saniter &. Daniela Krulikovská u Arnošta
4.12.2019 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelné setkání frýdeckomísteckých výtvarníků
28.11.2019 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
23.11.2019 (so) 20h - Dobráci od Kosti, Lubomír BUŽMA Khýr
Ostravsko-Frýdecko-Místecká kapela "Dobráci od Kosti" hrající již nějakou tu dekádu, Vám zahraje v domácím prostředí huspůdky u Arnošta nefalšované bluesové fláky. Těšit se můžete na jejich vlastní evergreeny a také na klasické Kalandrovky a jiné fláky načichlé blues, rockem, folkem, swingem...
Sestava: Jiří Kosťa Kostadinov - kytara, zpěv; Emil Ferenc - zpěv, rytmika, foukací harmoniky; Marek Prokop - klávesy; Luboš Fender Pavelčák - basa; Dušan Čečotka - bicí
Lubomír BUŽMA Khýr, hráč na akustickou kytaru, dobro kytaru, banjo a foukací harmoniku se věnuje akustické bluesové muzice s českými texty. Repertoár tvoří z velké části vlastní písničky a také tradicionály a gospely s originálními úpravami textů do češtiny.
Info: https://bandzone.cz/dobraciodkostifm | www.buzma.eu
FB událost: Dobráci od Kosti a Bužma u Arnošta
21.11.2019 (čt) 19h - Martin Miky Zábranský &. Joe After
Neslyšící písničkář hrající až na čtyři nástroje najednou, majíce osm zdravých prstů, kterého hudebně doprovodí ostravský basista Joe After. 
Info: www.bandzone.cz/miki | www.kennygreen.webnode.cz
FB událost: Martin Miky Zábranský &. Joe After u Arnošta
16.11.2019 (so) 20h - FM BAND "30 let BEZ CENZURY - SVOBODNĚ"
Koncert frýdecké legendární kapely v předvečer 17. listopadu. Vstup povolen pouze s platným občanským průkazem a svazkem cinkajících klíčů. Tento koncert není zakázaný!
Aktuální sestava: Pavel Jezerský - flétna, zpěv, tanec; Ivo Janeta - el. kytara, vocal
Milan Miarka - kytary, zpěv; Vít Březina - saxofon, klarinet; Pavel Walek - bicí, kajon, percusse; Michal Polomský - basová kytara, vocal.
Info: www.bandzone.cz/fmband | www.facebook.com/fmbandfm
FB událost: F-M band u Arnošta
9.11.2019 (so) 17h - Karolina Václavíková "Mazi trávou a nebem"
Vernisáž výstavy obrazů s názvem "Mezi trávou a nebem" podkrkonošské malířky a sraz Brontíků.
8.11.2019 (pá) 20h - The McMillan's Brothers (McMB)
Bývalí členové známé místecké country skupiny Červotoči (Pavel Mozek Juřena, Aleš Mašín a Luboš Onderka) ze 70. let, a zároveň spolužáci z místeckého gymnázia Petra Bezruče, se před šesti léty vrátili společně za mikrofon, a doplnili sestavu o výbornou houslistku Kamilu Bodnárovou z Vratimova a brilantního Zbyňka Kopeckého, původem z Českých Budějovic, a takto společně produkují výborný poctivý bluegrass. Dobové kostýmy vítány. 
FB událost: The McMillan's Brothers u Arnošta
6.11.2019 (st) 17h - V-klub
Pravidelné setkání frýdeckomísteckých výtvarníků.
4.11.2019 (po) 19h - SSSR u Arnošta
Úplně apolitický dvojkoncert, jaký svět neslyšel! V rámci mikrošňůrky vystoupí ostřílení písničkáři Sova & Slamák a Souček René ve zdrcující formě, doprovázeni věhlasnými perkusisty Petr Kamiš a Marek Hlosta. Zazní to nejlepší a nelze vyloučit ani fúzi repertoárů ;-) Lístky v předprodeji na místě činu. Přijďte! 
Info: www.renesoucek.cz | www.sovaslamak.cz
FB událost: SSSR u Arnošta
31.10.2019 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
15.10.2019 (út) 19h - Pavlína JÍŠOVÁ
Sólový koncert přední folkové zpěvačky. Jihočeská písničkářka Pavlína Jíšová má na svém kontě devět sólových alb. Její repertoár skýtá téměř 200 původních českých písní. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce, na kterých spolupracuje s různými muzikanty.
V letošním roce vydává desáté novinkové album, které natočila ve spolupráci s kapelou Petr Kalandra Memory Band. Pavlína Jíšová se představí v sólovém pořadu s názvem „Písničky s kytarou“. Tradiční repertoár doplní i písně z nového alba „Neznámé.
Info: www.jisova.cz
FB událost: Pavlína Jíšová u Arnošta
2.10.2019 (st) 17h V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
26.9.2019 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA. První session po prázdninové přestávce.
25.9.2019 (st) 19h - POUTNÍCI
Legendární bluegrassová stálice hrající již 49. sezónu opět ve FM. Náhradní termín ze zrušeného koncertu 10.5.2019.
Info: www.poutnici.cz | FB událost: Poutníci u Arnošta
21.9.2019 (so) 20h - ProPOLICE
Nejznámější songy Stinga v podání The ProPolice - Sting&The Police cover band v sestavě: Dan ŠTENCL - kytara, zpěv; René PYSZKO - baskytara; Michal SMOLAN - klávesy, zpěv; Dan FURMÁNEK - kytara, zpěv; Martin ŠIMEK - bicí. 
Info: www.propolice.f-m.cz | www.facebook.com/ThePropolice
FB událost: ProPOLICE u Arnošta
12.9.2019 (čt) 19h - Zpocený Voko, Přátelé Dr. Melouna
Koncert ostravské kapely Zpocený Voko a domácích Přátel Dr. Melounka pod vedením Milana Bobo Bocviňoka. 
FB událost: Hudební večírek s Přáteli Dr. Melouna a Zpoceným Vokem
6.9.2019 (pá) 19h - YOU TOO - U2 cover band
Koncertní průřez tvorbou legendárních U2 v podání skvělé muzikantské sestavy: René Pyszko - baskytara; David Blokša - bicí nástroje; Libor Bielý - el. kytara, vokály; Dan J. Štencl - zpěv, el. kytara, ak. kytara, klávesy.
FB událost: YOU TOO - U2 cover band u Arnošta
4.9.2019 (st) 17h V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků. První schůzka po prázdninové přestávce.
3.9.2019 (út) - Petr Prudký - Beskydy
Zahájení výstavy fotografií frýdecko-místeckého fotografa Petra Prudkého.
Výstava potrvá od 3.9. do 31.10.2019
1.9.2019 (ne) 16h - LAŠSKÝ PLACEK
Nedělní mňamky u Arnošta - Lašský bramborový placek, kukuřice na grilu, kolena, žebra, steaky, camembert, klobásy.
24.8.2019 (so) 19h - New Bridge
Koncert populární hudební skupiny, hrající moderní country music s prvky pop-rocku v sestavě: Iva Čečotková - vokál, leadr; Jana Stonavská Čečotková - vokály; Apostolis Konstantinidis alias Ben - kytary, banjo, vokály; Miroslav Kubík - el. a ak. kytary, vokály; Dušan Čečotka - bicí; Radim Škola - baskytara. 
FB událost: New Bridge u Arnošta
23.8.2019 (pá) 17h - FAJNY FESTIVAL
9. ročník FAJNEHO festivalu v hospůdce U Arnošta na kterém budou účinkovati:
Rocky Leon, Pax at the airport, Dead Hornet
Cestopis: Ukraina-Chernobyl
Kreativní koutek Dr.Mela airbrush - stříkání na tělo, malba na plátno
Info: https://www.facebook.com/fajnyfestival | www.fajnyfestival.cz
FB událost: FAJNY festival 2019
22.8.2019 (čt) 20h - Jam Session
Letní Jam Session (funky, pop, jazz, fusion...) Matěje a jeho hudebních přátel z Bandjeez. Nejedná se o koncert. Vstup zdarma.
8.8.2019 (čt) 19h - Tykráso
Tykráso jsou zhudebněné básně, obrazy všedního dne, které se otisknou do mysli. Jako byste seděli pod stromem, rozjímali o životě a těšili se na to, co přijde. Tento akustický kvartet nedávno vydal CD "kam míří chmýří". Hrají ve složení Vladimír Ochman (kytara, zpěv), Monika Kanioková (melodika, zpěv), Petr Piny Pinkas (kontrabas) a Krystian Danel (violoncello).
Info: www.tykraso.eu
FB událost: Tykráso u Arnošta
20.7.2019 (so) 20h - Michal Tučný Revival Band
Tradiční letní country večer pod noční oblohou veleslavné domácké country kapely. Dobové kostýmy vítány. 
Info: www.michaltucnyrevival.cz
FB událost: Michal Tučný Revival Band u Arnošta
19.7.2019 (pá) 20:30h - PINK FLOYD FOREVER
Koncertní provedení audiovizuálního pořadu "Kéž bys tady byl." Ve velice precizním podání uslyšíte nejen kompletní LP Pink Floyd - Wish You Were Here, ale i další skladby ze starší i novější éry Pink Floyd, doplněné velkoplošnou projekcí a světelnou show. 
Sestava kapely Pink Floyd Forever:
Dalibor Vašinka - kytary, zpěv; Vítězslav Jiřík - klávesy, zpěv; Jarmil Ostřanský - baskytara; Libor Weiss - bicí, zpěv.
Info: www.pinkfloydforever.cz
FB událost: Pink Floyd Forever u Arnošta
8.7.2019 (po) 17h - Vernisáž výstavy obrazů Dominika Drmely
Vernisáž výstavy obrazů Dominika Drmely. Vystoupí přátelé Dr. Melouna, zakončeno jamem.
FB událost: Zahájení výstavy
27.6.2019 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
23.6.2019 (ne) 17h - SWEETSEN FEST 019 - AFTERPÁRTY <POUZE PRO ZVANÉ>
22.6.2019 (so) 17h - SWEETSEN FEST 019 - U Arnošta stage
"aka Tomáš Kothera Stage"
17.00 – 18.00 Plyš
18.30 – 19.30 Once and never again
20.00 – 21.00 Hrozen
21.30 – 22.30 Bandaband
23.00 – 24.00 Nice To Meet You
Kompletní program festivalu a info na www.sweetsen.cz. Vstup zdarma.
20.6.2019 (čt) 17h - SWEETSEN FEST 019 - U Arnošta stage
17.00 – 17.50 Pokustone
18.20 – 19.10 Jakub Tichý
19.40 – 20.30 Tykráso – křest debutového CD Sweetsen Records
21.00 – 22.00 Jaroslav Pszczolka
22.30 – 23.30 Kujóni
Kompletní program festivalu a info na www.sweetsen.cz. Vstup zdarma.
13.6.2019 (čt) 19h - DOMINIKA
Další koncert kapely Dominika, hrající melodický folk, z velké části založený na vokálech, s přesahy do trampské muziky, občas s lehkým nádechem blues. Největší devizou kapely je autorská tvorba kapelníka Jardy Bruthanse, který je autorem téměř veškeré hudby a u mnoha písní i textu. Již v r. 2010 získali Autorskou Portu, která je vynesla až na scénu mezinárodního finále Porty v Ústí nad Labem, kde za píseň "Pátý jezdec je strach" obdrželi Ústecký stříbrňák. Současná sestava od r. 2015: Jaroslav „Hans“ Bruthans – kytara, zpěv, autor textů a hudby; Petr „Stříbrák“ Čadil – sólová kytara, zpěv; Irena Orságová – flétna, rytmika, zpěv; Jakub Kubass Hlaváč – baskytara. Po koncertě zpívání s kytarami u stolu... 
Info: http://bandzone.cz/dominikaostrava
FB událost: Dominika u Arnošta
7.6.2019 (pá) 20h - DOBROZDÁNÍ &. Jura BOSÁK <DOPORUČUJEME>
Koncerty opavské formace okolo charismatického tvůrce Jury Bosáka bývají vždy neopakovatelnou hudební lahůdkou. Juru Bosáka můžete znát rovněž z neméně zajímavých kapel jako Expedice Apalucha a Sonyk Bel. 
VÍC DOBRA DOBROZDÁNÍ
Opavské blues-folkové seskupení kolem dvojice Jura Bosák & Kamil Quis, které se podle příležitostí mění z akustického dua na „sedmihlavou elektrickou dunící lokomotivu“, přichází představit a pokřtít v plné sestavě svou novou trojdesku 3x Víc Dobra. Autorsky stojí Dobrozdání především na osobité vlastní tvorbě Jury Bosáka a jeho českých textech. V některých písních využívá kapela rezofonickou kytaru – dobro a odtud název Dobro-zdání. Seskupení se především pohybuje na domácké, moravskoslezské scéně, v roce 2018 se dostalo do finálního výběru mezinárodní soutěže Blues Aperitiv. Členové kapely: Jura Bosák - zpěv, ak. kytara, dobro; Kamil Quis - zpěv, ak. kytara; Tomáš Havranek - foukací harmonika; Jan Stejskal - bicí, perkuse; Tomáš Pěla - baskytara; Oldřich Kutra - zpěv, el. kytara; Petr Kašný - syntezátor.
Info: www.dobrozdani.cz | https://bandzone.cz/dobrozdani
FB událost: Dobrozdání - U Arnošta, frýdecký křest nové trojcd 3x Víc Dobra
5.6.2019 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
1.6.2019 (so) 18h - 10 let hudební hospůdky U Arnošta 2009-2019
Narozeninová oslava nekuřácké hudební hospůdky u Arnošta, bude pojata především jako taneční mejdan s kapelou RELIDA. K tomu pak Věrnostní překvapení pro naše věrné, vzpomínkové projekce fotografií a táborák dle počasí. VSTUP ZDARMA.
Pokud nám chcete zaslat blahopřejné a kamarádské zdravice formou textu nebo videa, můžete tak učinit na našem FB profilu. Předem moc děkujeme a těšíme se na Vás.
FB událost: 10 let hospůdky u ARNOŠTA 2009-2019
30.5.2019 (čt) 19h - HOP TROP
Legendární trampská kapela hrající již 40. sezónu ve známém obsazení Huberťák, Šroub a Samson opět u Arnošta se svými nestárnoucími písničkami.
Info: www.hoptrop.cz
FB událost: Hop Trop u Arnošta
23.5.2019 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
10.5.2019 (pá) 19h - POUTNÍCI
!!! POZOR ZRUŠENO !!!
Z organizačních důvodů účinkujícího, je tento koncert zrušen, náhradní termín koncertu u Arnošta je 25.9.2019. Vstupenky zakoupené v předprodeji Vám zpět proplatíme v plné výši. Všem svým příznivcům se kapela omlouvá a my taky. Děkujeme za pochopení.
Info: www.poutnici.cz
FB událost: Poutníci u Arnošta
9.5.2019 (čt) 19h - MONTY
Koncert nepřehlédnutelné osobnosti současného folku, která Vás zahrne plnotučnými tóny z vinic pod Pálavou. Monty alias "tlustý pán", jak se sám nazývá, občas koncertuje s personami jako Valsta Redl, Tomáš Klus, Arnošt Frauenberg či Milan Šáma a to buď sám, nebo se svou kapelou Nekapela. 
Info: www.montyfolk.cz
FB událost: Monty u Arnošta
2.5.2019 (čt) 19h - 432Hz
Koncert alternative-rockové kapely 432Hz slibuje pohodový hudební večírek s procítěně zahranou muzikou v sestavě: Tomáš - kytara, zpěv, piano; Milan - basa, zpěvy; Martin - el. kytara; Marek - bicí.
Info: https://bandzone.cz/432hz | www.facebook.com/kapela432hz
FB událost: 432Hz u Arnošta
1.5.2019 (st) 16h - Eva Faldynová "Barevné doteky"
Zahájení výstavy (bez vernisáže) obrazů malířky Evy Faldynové z Václavovic pod názvem "Barevné doteky." Výstava potrvá od 1.5. do 30.6.2019.
Info: https://art-eva.webnode.cz | http://maliri.ceskatvorba.cz/profil/1211
30.4.2019 (út) 19h - F-M BAND
Jarní koncert frýdecké kultovní kapely v předvečer státního svátku práce, a mileneckého svátku lásky, a babského sletu čarodějnic.
Aktuální sestava: Pavel Jezerský - flétna, zpěv, tanec; Ivo Janeta - el. kytara, vocal
Milan Miarka - kytary, zpěv; Vít Březina - saxofon, klarinet; Pavel Walek - bicí, kajon, percusse; Michal Polomský - basová kytara, vocal.
Info: www.bandzone.cz/fmband | www.facebook.com/fmbandfm
FB událost: F-M band u Arnošta
28.4.2019 (ne) 19h - Vydejme se sami - VIETNAM 2019
Cestopisné povídání Tomáše Štuknera s projekcí o jeho letošní cestě do Vietnamu, a jak na to, když chcete cestovat na vlastní pěst.
FB událost: Vydejme se sami - Vietnam 2019
25.4.2019 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
18.4.2019 (čt) 19h - SASABAND &. Zdeněk Šponar
Koncert ostravské folkové kapely Sasaband, hrající heavy-folk, což se dá vyložit jako těžký folk. Sasaband je hudební projekt muzikanta, textaře a skladatele Petra Sasína (ex Morgána, ex Dobrá Poloha), fungující od roku 2016.
Sestava kapely: Petr Sasín - piano, kytara, zpěv, Kuba Bílý - banjo, Jakub Hlaváč - basa, Petr Sasín ml. - bicí, Zdeněk Šponar - saxofon, foukací harmoniky.
Info: Bandzone - Sasaband | Facebook - Sasaband
FB událost: Sasaband u Arnošta
13.4.2019 (so) 20h - SLEPÍ KŘOVÁCI, PERIFERIC (UNPLUGGED)
Slepí Křováci
- Jen hluchý by tuto "nevidomou" kapelu mohl přehlédnout. Hudba Slepých Křováků se těžko popisuje, jejich originální průsečík hudební scénou je jen těžko představitelný. Roztančí vás divokou rytmikou, podmaní mysticky znějícími tóny vibrujícího didgeridaa, rozesměje vtipnými texty a rozburácí v srdci rock´n ´rollovými kytarovými riffy. V tomhle případě je zaškatulkování zcela nemožné.
Periferic je poslední ze svého druhu post-grunge rockové kapely z České republiky s anglickými texty, založená v roce 2001.
Info: bandzone.cz/slepikrovaci | www.periferic.cz
FB událost: Slepí Křováci & Periferic
6.4.2019 (so) 20h - Whiskey Before Breakfast
Whiskey Before Breakfast je ostravská kapela hrající moderní, progresívní bluegrassovou muziku s důrazem na vícehlasné vokály, proložené instrumentálními sóly. Repertoár je složen jednak ze skladeb zpívaných v anglickém jazyce, dále pak i z českých písniček tohoto žánru. Nedílnou součást pak tvoří i instrumentální skladby. Kapela je složena z nestorů tohoto žánru na Ostravsku: Jiří Shellin Stehlík - banjo, zpěv; Vladimír Seydža Sýkora - housle; Vladimír White Bílý - kytara, zpěv, moderování; Petr Langer - baskytara, zpěv; Jan Hejna- mandolína, zpěv.
Info: https://wbb1.webnode.cz
FB událost: Whiskey Before Breakfast u Arnošta
3.4.2019 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
28.3.2019 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
23.3.2019 (so) 20h - BANDABAND
BANDABAND je kapela, která se s tím ani trochu nepáře. Má drive, hraje pozitivní muziku a každý koncert obrátí v jedinečnou událost, ze které posluchači odcházejí plni zážitků. Svým nezaměnitelným zvukem a energií dokáže člověka roztančit, rozesmát, nadchnout, pohladit po duši i donutit přemýšlet. Výbušná směs rocku, funku, blues a latiny a výhradně českých textů nutí lidi všech věkových skupin dupat si do rytmu.
BANDABAND (Čti, jak píšem!) vznikl v roce 1998. Jádro kapely tvořili televizní režisér Martin Rek, autor většiny repertoáru, a herec Vladislav Georgiev. Tito dva pánové spolu hráli skoro 30 let.
Sestava kapely: Martin Rek - kytary, zpěv; Jan Kavka - piano; Adam Rek - percussion; Karel Pech - baskytara; Tomáš Zetek - saxofon; Tomáš Kothera - bicí; Jan Štěpánek - trumpeta.
Info: www.bandaband.cz
FB událost: BANDABAND u Arnošta
16.3.2019 (so) 20h - Slávek Janoušek &. Luboš Vondrák
Pravidelný jarní koncert a křest zbrusunového CD "Tohle je vzkaz" legendárního folkového dua, jež na foukací harmoniku doprovodí Láďa Zítka.
Info: www.slavekjanousek.cz
FB událost: Janoušek &. Vondrák u Arnošta
6.3.2019 (st) 18h - Vernisáž výstavy Fotoklubu Art Collegium FM
Vernisáž výstavy fotografií členů Fotoklubu Art Collegium Frýdek-Místek. Vystavující členové: Andrea Filipcová, Miroslav Holinka, Jiří Kluska, Míla Kočnar, Luboš Myslikovjan, Pavel Rašík, Miroslav Žiška.
Výstava potrvá od 6.3. do 30.4.2019
Info: http://artcollegium.webnode.cz
6.3.2019 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
3.3.2019 (ne) 18h - Martin Binder + Will Eifell
Koncert dvou mladých talentovaných písničkářů v rámci své moravsko-slezské tour.
Martin Binder - Brněnský písničkář "vyzbrojený kytarou a hlubokým hlasem", připomínajícím Johnnyho Cashe. Hudba na pomezí alternative country/folku. V roce 2018 Martin vyhrál soutěž písničkářů v rámci známého festivalu "Beseda u Bigbítu" v Tasově, a zahrál si tak na hlavní scéně festivalu.
Info: https://www.youtube.com/watch?v=5o-a1DIi93c | https://www.youtube.com/watch?v=H_JS94aR7Z0
Will Eifell - mladý písničkář Jiří Poživil ze Severních Čech, ovlivněný Dylanem, Saroyanem nebo Hrabětem. V roce 2016 předskakoval kapele "Houpací koně", rok na to uspěl v konkurzu na Open scénu festivalu Hradecký slunovrat. špinavej folk ze srdce šedýho Úst /aussig blues/.
Info: https://www.youtube.com/watch?v=QDchy7KkV8A | https://bandzone.cz/willeifell
FB událost: Martin Binder a Will Eifell / U Arnošta
28.2.2019 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
6.2.2019 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
31.1.2019 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
26.1.2019 (so) 20h - LEE, PAN GOLIN <DOPORUČUJEME>
Koncert dvou kapel LEE (Olomouc) a Pan Golin (Havířov) ve stylech alternative-rock a aletrnative-pop slibuje pohodovou a kvalitní muziku.
Info: http://bandzone.cz/lee | http://bandzone.cz/pangolin
FB událost: LEE + PAN GOLIN / u Arnošta
19.1.2019 (so) 20h - CWRKOT <DOPORUČUJEME>
Koncert naší přední bluegrassové kapely ve složení PETR BRANDEJS – banjo, zpěv; PAVEL “Brandy” BRANDEJS – kontrabas, kapelník; MAREK “Maruku” MACÁK – mandolína, kytara, zpěv; MOJMÍR “Taras” ŠEVČÍK – kytara, zpěv; JIRKA KRÁLÍK – housle, zpěv.
Kapela založená v roce 1989 se věnuje tradičnímu bluegrassu, ve svém repertoáru má jak ty nejznámější “pecky”, tak i písničky dávno zapomenuté. Ve stejném duchu jsou i skladby vlastní, pocházející v převážné většině z pera banjisty Milana Leppelta. Celý repertoár je zpíván v angličtině, popř. ve zvukomalebné řeči, která je tomuto jazyku velmi podobná.
Info: www.cwrkot.cz
FB událost: Cwrkot u Arnošta
3.1.2019 (čt) 19h - SEDL Band
Country kapela SEDL Band volně naváže na vernisáž výstavy obrazů svým koncertem, ve kterém Vám budou předvedeny Songy, Evergreeny, Dnešní i Loňské k poslechu a tanci, a to v sestavě Toníček Žáček - zpěv, kytara; Petr Eyerman - zpěv, mandolína, foukačka; Jenda Varga - zpěv, baskytara; Renáta Rašková - zpěv, kytara, perkuse; Roman Škubal - banjo, dobro.
Vstup ZDARMA.
3.1.2019 (čt) 18h - "Vytvořeno ve Veřejném malířském ateliéru"
Vernisáž výstavy prací výtvarníků Veřejného malířského ateliéru, jenž vede Alexander Mosio. Vernisáž kulturně zpestří country kapela SEDL Band, která svou hudební produkcí bude pokračovat až do vyprodání zásob.
1.1.2019 (ne) - NOVÝ ROK 2019 <ZAVŘENO>
Hospůdka je v tento den z pochopitelných důvodů zcela uzavřena. Otvíráme 2.1.2019 v 16h.
31.12.2018 (po) - SILVESTR 2018 <ZAVŘENO, UZAVŘENÁ SPOLEČNOST>
Silvestrovská oslava pro štamgasty, muzikanty, zvukaře, osvětlovače, divadelníky, výtvarníky, malíře, sochaře, básníky, spisovatele, trampy, kovboje, vodáky, turisty a další přátele hudební hospůdky u Arnošta.
Vstup pouze pro zvané po konzultaci na tel. 603 145 217 (John).
Pro ostatní veřejnost bude hospůdka uzavřena.
26.12.2018 (st) 19h - ČADI
​​Štěpánský koncert legendární frýdecko-místecké funky kapely Čadi, která funguje na scéně od r. 1997. Je to úderná směsice punkfunku, rocku, to celé pod taktovkou hudebního poety Martina Czerného. Kapela hraje za rok v podstatě dva koncerty, tudíž událost přinejmenším jedinečná! Bubuš Czerný - kytara, zpěv; Gagin Garnac - kytara; Piny Pinkas - basa; Matěj Anibard - bumbác.
FB událost: ČADI u Arnošta​​
24.-25.12.2018 (po-út) - Štědrý večer a 1. Svátek Vánoční, Boží hod <ZAVŘENO>
Hospůdka je v tyto dny z pochopitelných důvodů zcela uzavřena.
18.12.2018 (út) 19h - Jam Session (folk-rock-pop)
Muzikantský jamovací večírek pod kytarovou taktovkou Tomáše Přečka a jeho přátel nejen z kapely 432Hz. Nejedná se o koncert. Vstup zdarma.
15.12.2018 (so) 18h - Bobův Vánoční guláš 
Vánoční setkání příznivců vodáctví, horolezectví, trampingu, cyklocestování, outdoorismu, lyžování, turistiky, cestování, bluegrassu, folku, country a pohody...
13.12.2018 (čt) 8:30-12h - Bazárek 5 - ZRUŠENO
Bazárek zrušen ze strany pořadatelek.
9.12.2018 (ne) 18h - Roman DRAGOUN
Pravidelný vánoční koncert naší přední hudební rockové legendy (Progres 2, Futurum, Stromboli, T4, His Angels), tentokráte v atmosféře druhé adventní neděle.
Info: www.romandragoun.cz
FB událost: Roman Dragoun u Arnošta
8.12.2018 (so) 20h - eFeM Grass, GOODWILL
Jak už z názvu vyplývá, skupina eFeM Grass je složena převážně z muzikantů pocházejících z Frýdku-Místku. Radim Žingor - banjo, Karin Žingorová - housle a Jiří Pekárek - basová kytara, zbytek kapely je doplněn o muzikanty z jiných koutů republiky, ostravským Pavlem Fellnerem - kytara, českotěšínským Standou Ferugou na mandolínu a Janem Ferugou - dobro, momentálně pobývajícím v Praze. Kromě klasických bluegrassových písní se zaměřujeme na moderní bluegrass i s vlastními texty. Jako hosta jsme si pozvali známou bluegrassovou kapelu Goodwill jejichž moderní a svižný bluegrass baví posluchače už od roku 2004 nejen v české republice, ale i v zahraničí.
Info: www.efemgrass.cz | http://goodwill.band.cz
FB událost: PoMikulášskoPředvánoční koncert
5.12.2018 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků, tentokráte ve vánočním duchu.
1.12.2018 (so) 20h - Dobráci od Kosti
Ostravsko-Frýdecko-Místecká kapela "Dobráci od Kosti" hrající již nějakou tu dekádu, Vám zahraje v domácím prostředí huspůdky u Arnošta. Těšit se můžete na jejich pecky z alba "Nic hrozného se neděje" a také na klasické Kalandrovky a jiné fláky načichlé blues, rockem, folkem, swingem... Odhoďte předvánoční stresy a starosti a přijdte se pobavit u skvělé muziky.
Jiří Kosťa Kostadinov - kytara, zpěv; Emil Ferenc - zpěv, rytmika, foukací harmoniky; Marek Prokop - klávesy; Luboš Fender Pavelčák - basa; Dušan Čečotka - bicí
29.11.2018 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
27.11.2018 (út) 17h - Mikulášská besídka s hudební produkcí <VSTUP OMEZEN>
Mikulášský večírek soukromé firmy s hudební produkcí a projekcí - vstup na hlavní sál pro ostatní návštěvníky hospůdky bude omezen. Děkujeme za pochopení.
17.11.2018 (so) 20h - Plyš &. Žamboši <DOPRUČUJEME>
Domácí Plyš si pozval vsetínské folkové Žambochy, držitele mnoha cenných hudebních ocenění.
Info: www.plysplys.sk | www.zambosi.cz
FB událost: Žamboši &. Plyš
14.11.2018 (st) 20h - Jam Session (pop-rock)
Muzikantský jamovací večírek jako za starých časů v podání Davida, Matěje, Pinyho, Marka, Pavla a mnoha dalších. Nejedná se o koncert. Vstup zdarma.
12.11.2018 (po) 8:30-12h - Bazárek 4
Máme tady v pořadí již 4. bazárek s dětským zbožím. Tentokrát po zkušenosti z minulého měsíce zkrátíme prodejní dobu do 12h. Můžete se opět těšit na super hadýrky, příjemnou atmosféru, dětský koutek, pohodovou hudbu, sociální zázemí i bar s pitím a pochutinami. Budeme snažit zajistit i oblečení pro větší děti, ať si každý přijde na své.
Součástí Bazárku je již tradiční sbírka pro pejsky a kočky, takže jakékoliv staré deky, prostěradla, náhubky, vodítka, krmivo, pamlsky uvítáme a pak milerády předáme do místních útulků.
FB událost: Bazárek u Arnošta 4
10.11.2018 (so) 20h - The McMillan's Brothers (McMB)
Další koncert frýdeckomístecké bluegrassové kapely ve složení Kamila Bodnárová - housle, Pavel Juřena - banjo, zpěv, Zbyněk Kopecký - mandolína, zpěv, Aleš Mašín - kytara zpěv, Lubomír Onderka - kontrabas, zpěv. Dobové kostýmy vítány.
8.11.2018 (čt) 17h - Souznění
Vernisáž výstavy prací dvanácti členů frýdeckomísteckého V-klubu, který sdružuje aktivní výtvarníky v beskydském regionu už od roku 1994. Návštěvník výstavy má možnost srovnávat, posuzovat a vnitřně se obohacovat. Výstava potrvá od 8.11. do 31.12.2018.
7.11.2018 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
31.10.2018 (st) 18h - Do Indie s holú řiťú
Cestopisná přednáška Radka Chrobáka, který ke svému odvážnému počinu říká: "Jak lidem ukázat, že Asie není plná jen islamistických extrémistů, ale naopak lidí často vlídnějších a pohostinnějších než v té naší tolik pokrokové Evropě? A že stejné povahy jako zde, žijí i tam, zkrátka že jsme všichni lidé, a to se svými přednostmi i nedostatky? Prostě chovat k odlišným národnostem nebo rasám i jiné pocity než jen vztek nebo strach? Půjdu příkladem a vyjedu v monzunovém období do místa, kam nikdo moc nejezdí a vyrazím bez věcí, prostě jen s mobilem v ruce." Vstupné dobrovolné.
24.10.2018 (st) 19h - POUTNÍCI
Legendární bluegrassová stálice opět ve FM.
Info: www.poutnici.cz | FB událost: Poutníci u Arnošta
23.10.2018 (út) 19h - Folk &. Country Jam Session
Náhradní termín namísto původního čtvrtku 25.10.2018. Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
18.10.2018 (čt) 19h - DOMINIKA, ŠANSONIKA
Dvojkoncert dvou zajímavých a úspěšných kapel.
DOMINIKA
hraje melodický folk, z velké části založený na vokálech, s přesahy do trampské muziky, občas s lehkým nádechem blues. Největší devizou kapely je autorská tvorba kapelníka Jardy Bruthanse, který je autorem téměř veškeré hudby a u mnoha písní i textu.
ŠANSONIKA
- původně dvojice, později tříčlenná a nyní čtyřčlenná kapela – Lucie Bublavá, Jan Dospiva, Petr Godula a Jiří Pelikán. Jejich písničky by se daly zařadit nejspíše jako folk s občasnými výlety do okolních žánrů, takže se někdy zatoulají třeba v šanson, jazz, blues, reggae, rock, world music a někdy i kousek dál. Nutno dodat, že se toulají rádi. Dokonce už padl i názor, že je to nezařaditelná folková kapela, která hraje všechno možné, jen ne folk.
FB událost: Dvojkoncert
10.10.2018 (st) 9-15h Bazárek 3
Třetí bazárek s dětským zbožím nyní poprvé u Arnošta. Můžete se opět těšit na super hadýrky, příjemnou atmosféru, dětský koutek, pohodovou hudbu, sociální zázemí i bar s pitím a pochutinami a taky na grilované pochoutky. 
Součástí Bazárku je již tradiční sbírka pro pejsky a kočky, takže jakékoliv staré deky, prostěradla, náhubky, vodítka, krmivo, pamlsky uvítáme a pak milerády předáme do místních útulků.
Přihlášky pro prodejce a další info výhradně prostřednictvím FB konverzace na Adéla Pokludová.
FB událost: Bazárek u Arnošta 3
3.10.2018 (st) 20h - Jam Session (pop-rock)
Muzikantský jamovací večírek jako za starých časů v podání Davida, Reného, Matěje, Pinyho, Marka, Pavla a mnoha dalších. Nejedná se o koncert. Vstup zdarma.
3.10.2018 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
28.9.2018 (pá) 19h - FM BAND, Janko Kulich &. Kolegium (SK)
Nestárnoucí legendární frýdeckomístecká kapela FM Band si tentokráte k Arnoštovi pozvala vzácného hosta Janko Kulicha s kapelou Kolegium.
Pesničkár, spevák, textár, gitarista, poviedkár, moderátor, dramaturg a hudobný producent Janko Kulich zo Žiaru nad Hronom je jednou z najvýraznejších postáv súčasnej pesničkárskej scény, ktorý sa v súčasnosti po niekoľkoročnej pauze vracia opäť na koncertné pódia, tentokrát v sprievode kapelky Kolegium v zložení Matúš Holečka - elektrická a akustická gitara, perkusie; Števo Hlôška - ústna harmonika; Maro Vojtko - basgitara.
Info: http://bandzone.cz/fmband | http://bandzone.cz/jankokulichkolegium
FB událost: FM Band u Arnošta
25.9.2018 (út) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
První setkání po prázdninách, tentokráte ve zcela vyjímečném termínu v úterý.
21.9.2018 (pá) od 20h - ProPOLICE
Koncert Police and Sting cover band v sestavě: Dan ŠTENCL - kytara, zpěv; René PYSZKO - baskytara; Michal SMOLAN - klávesy, zpěv; Dan FURMÁNEK - kytara, zpěv; Martin ŠIMEK - bicí. 
Info: www.propolice.f-m.cz | www.facebook.com/ThePropolice
FB událost: ProPOLICE u Arnošta
5.9.2018 (st) 18h - TŘI KAMARÁDI Z JEDNÉ TŘÍDY
Vernisáž výstavy tří kamarádů Štěpána MLECZKA, Tomáše OSLIZLOKA a Václava ŠÍPOŠE.
Autuři o sobě: "Poznali jsme se v jedné třídě Střední průmyslové školy obor propagační výtvarnictví v Ostravě a kupodivu jsme všichni absolvovali a dokončili bez přerušení. Musím přiznat, že jsme možná více seděli v hospodě, než ve škole. No výtvarníci, co na to říci. Museli jsme se naučit nejdříve řemeslo, kreslení, figurální tvorbu, technologii barev, grafické techniky a fotografii. A přesto si kreslíme v podstatě svobodně co chceme a používáme kresbu, malbu, všechny kombinované techniky a struktury. Zajímavé věci běžné pro život jako kartáček na zuby. Všichni aktivně tvoříme, vedeme kurzy kreslení a vystavujeme doma i v zahraničí."
ŠTĚPÁN MLECZKO žije a tvoří ve Sviadnově. Mgr. TOMÁŠ OSLIZLOK žije a tvoří v Karviné., absolvoval VŠUP v Praze u ak. mal. Pavla Nešlehy a ak. mal. Bauerové. VÁCLAV ŠÍPOŠ žije a tvoří ve Studénce, své portréty a karikatury maluje po celé republice i pro Ostravskou televizi.
Vernisáž výstavy podkreslí hudbou frontmen kapely "Spocený Voko" Jiří Neduha.
Výstava potrvá od 5.9. do 31.10.2018.
5.9.2018 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků. První schůzka po prázdninové přestávce.
25.8.2018 (so) 20:30h - PINK FLOYD FOREVER
Předpremiéra nového audiovizuálního pořadu "Kéž bys tady byl." Ve velice precizním podání uslyšíte nejen kompletní LP Pink Floyd - Wish You Were Here, ale i další skladby ze starší i novější éry Pink Floyd, doplněné velkoplošnou projekcí a světelnou show. Sestava kapely Pink Floyd Forever:
Dalibor Vašinka - kytary, zpěv; Vítězslav Jiřík - klávesy, zpěv; Jarmil Ostřanský - baskytara; Libor Weiss - bicí, zpěv.
Info: www.pinkfloydforever.cz
FB událost: Koncert - program - Wish You Were Here
24.8.2018 (pá) 18h - FAJNY FESTIVAL
Po roční přestávce poračuje 8. ročník Fajneho festivalu.
18:00 - 19:00 PCT Pacific crest trail - Pavel Sabela
(cestopisná přednáška s projekcí - uvnitř)
20:00 - 21:00 Pokustone
22:00 - 23:15 Vložte Kočku
23:45 - 00:45 René Souček a Marek Hlosta
Kreativní koutek a malování na obličej provádí Dr. Mela. 
Info: https://www.facebook.com/fajnyfestival | www.fajnyfestival.cz
FB událost: FAJNY festival 2018 | FAJNY-FESTIVAL
11.8.2018 (so) 19h - Michal Tučný Revival Band
Tradiční letní country večer pod noční oblohou veleslavné domácké country kapely. Dobové kostýmy vítány.
Info: www.michaltucnyrevival.cz
FB událost: U Arnošta Frýdek-Místek
9.8.2018 (čt) 19h - UNI-CORN
Kapela Uni-Corn je šestičlenná Frýdecko-Místecká kapela. Řadí se mezi pop-rockové skupiny. V dubnu tohoto roku vydala své první autorské CD pod názvem GRAVITACE. Skupinu jste mohli slyšet na známých Frýdecko-Místeckých akcích, například v rámci události Advent ve městě, na Sweetsen festu nebo v akustické podobě na FM City Festu.
Sestava kapely: Tereza Trávníčková (19) - zpěv; Matouš Rohovský (19) - elektrická kytara; Jiří Palica (19) - elektrická kytara; Anna Kupčáková (20) - basová kytara; Nikol Greschnerová (18) - bicí; Jiří Hamrla (17) - klávesy
Info: http://bandzone.cz/kapelaunicorn
FB událost: UNI-CORN u Arnošta
28.6.2018 2018 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Poslední F&C Jam Session před prázdninovou přestávkou, další session koncem Září a možná i někdy nahodile během prázdnin, třeba okolo táboráku u Arnošta...
24.6.2018 (ne) 18h - SWEETSEN FEST 018 - Afterpárty <ZAVŘENO - UZAVŘENÁ SPOLEČNOST>
Afterpárty pro účinkující, pořadatele a přátele Sweeten festu - VSTUP POUZE PRO ZVANÉ.
Sraz v 18h, společná fotografie v 18:30h.
23.6.2018 (so) 17h - SWEETSEN FEST 018 - U Arnošta Stage
17:00 – 17:40 Pokustone
18:10 – 18:50 Hrozen
19:20 – 20:10 Tykráso
20:40 – 21:40 FM Band
22:10 – 23:10 Sasa Band
23:40 – 00:40 FrMol – improvizační divadlo
22.6.2018 (pá) 17h - SWEETSEN FEST 018 - U Arnošta Stage
17:00 – 17:40 Marian 333
18:10 – 19:00 Mroš & The Voices
19:20 – 20:10 Kaczi
20:40 – 21:40 Jaroslav Pszczolka
22:10 – 23:10 Café Industrial
23:40 – 00:40 Acoustic Irish
18.6.2018 (po) 16h - DNES ZAVŘENO - REKONSTRUKCE BARU A VÝČEPU
Z důvodu rekonstrukce baru a instalace nového výčepu jsme nuceni pro dnešní den hospůdku neotevřít. Děkujeme za pochopení. Fotografie na facebooku.
6.6.2018 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
Poslední schůzka před prázdninovou přestávkou, další schůzka začátkem Září.
1.6.2018 (pá) 20h - ​FEKETE ERROR
​Undergroundové hudební zpestření pátečního večera formou hodinového koncertíku v čase 21-22h. VSTUP ZDARMA​.
31.5.2018 (čt) 19h - HOP TROP
Legendární trampská kapela hrající již 39. sezónu ve známém obsazení Huberťák, Šroub a Samson se představí poprvé u Arnošta.
Info: www.hoptrop.cz
FB událost: Hop Trop u Arnošta
26.5.2018 (so) 19h - POZDNÍ SBĚR &. Radim Choroš ZENKL
Křest CD "K narozeninám"
Výběrová sestava muzikantů napříč žánry (rock, folk, jazz, blues, country...), vše elegantně propojené v aktuální sestavě kapely Pozdní sběr. Autorský přístup frontmana kapely Jiřího Pařeza - zpěv a akustická kytara, doplněný osobitým rukopisem jednotlivých hudebníků, Michael Vašíček (ex Vlasta Redl a Čechomor) - elektrické kytary, lap steel, mandolína, zpěv, Jiří Meisner (ex Druhá tráva a Kamelot) – baskytara, zpěv, Emil Formánek (ex Druhá tráva, Alan Mikušek) - elektrické, akustické kytary, zpěv, Štěpán Baloun – klávesy, zpěv, David Velčovský (ex KDJ, AG Flek) – bicí a Radim Zenkl – celosvětově uznávaný hráč na mandolínu, dozrál z hlediska vinařského do stadia výběr z bobulí. Pozdní sběr na koncertech potěší všechny milovníky dobré muziky výběrem toho nejlepšího ze své tvorby, vyznavače tvrdšího soundu, stejně jako příznivce jazzu, country a folku. Zazní tak výběr z repertoáru, který Jiří Pařez připravoval v posledních letech výhradně pro svoji kapelu, kdy vitrínu kapely zdobí platinová deska za album "Dvojka" (2008), zlatá deska za album "Výběr z bobulí - Live" (2012) a také zlatá deska za album "Pohlednice z Paříže" (2014).
Pro tuto sezónu kapelu obohatil původem opavský bluegrassový mandolinista Radim Choroš ZENKL, dlouhodobě žijící v USA, a těšící se světovému věhlasu jednoho z nejlepších mandolinistů. Radim Choroš ZENKL v rámci koncertu odehraje i svůj sólový mandolinový instrumentální blok.
Info: www.pozdnisber.cz | www.zenkl.com | http://bandzone.cz/radimzenkl
FB událost: Frýdek-Místek Křest CD "K narozeninám" kapely Pozdní sběr
24.5.2018 2018 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
24.5.2018 (čt) 17h - Vernisáž výstavy Jany Gavlasové "Moje Hawaii"
Výstava fotografií zachycující malebnost Hawajských ostrovů očima a objektivem fotografky Jany Gavlasové. Výstava potrvá od 3.5. do 30.6.2018.
2.5.2018 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
28.4.2018 (so) 20h - SASABAND &. Zdeněk Šponar
Koncert ostravské folkové kapely Sasaband, hrající heavy-folk, což se dá vyložit jako těžký folk. Sasaband je hudební projekt muzikanta, textaře a skladatele Petra Sasína (ex Morgána, ex Dobrá Poloha), fungující od roku 2016.
Sestava kapely: Petr Sasín - piano, kytara, zpěv), Petr Novobilský - kytary, Jakub Hlaváč - basa, Petr Sasín ml. -bicí, Zdeněk Šponar - saxofon, foukací harmoniky.
Info: Bandzone - Sasaband
FB událost: Sasaband &. Zd. Šponar u Arnošta
26.4.2018 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
12.4.2018 (čt) 19h - DOMINIKA - POZOR ZRUŠENO !!!
Koncert zrušen pro nemoc. Namísto koncertu proběhne zpívání u kytary, vstup zdarma. O náhradním termínu budeme informovat.
Koncert folkové kapely Dominika, jež hraje melodický folk, z velké části založený na vokálech, s přesahy do trampské muziky, občas s lehkým nádechem blues. Největší devizou kapely je autorská tvorba kapelníka Jardy Bruthanse, který je autorem téměř veškeré hudby a u mnoha písní i textu. Již v r. 2010 získali Autorskou Portu, která je vynesla až na scénu mezinárodního finále Porty v Ústí nad Labem, kde za píseň "Pátý jezdec je strach" obdrželi Ústecký stříbrňák. Současná sestava od r. 2015: Jaroslav „Hans“ Bruthans – kytara, zpěv, autor textů a hudby; Petr „Stříbrák“ Čadil – sólová kytara, zpěv; Irena Orságová – flétna, rytmika, zpěv; Jiří Skýba – baskytara. Po koncertě zpívání s kytarami u stolu...
Info: http://bandzone.cz/dominikaostrava
FB událost: Dominika u Arnošta
12.4.2018 (čt) od cca 19h - Zpívání s kytarou
Zpívání u kytary, okolo stolu, namísto zrušeného koncertu kapely Dominika. Nejedná se o koncert, vstup zdarma.
7.4.2018 (so) 20h - The McMillan's Brothers (McMB)
Po úspěšném podzimním koncertu, Vám nyní pro velký úspěch přinášíme i jarní koncert frýdeckomístecké bluegrassové kapely ve složení Kamila Bodnárová - housle, Pavel Juřena - banjo, zpěv, Zbyněk Kopecký - mandolína, zpěv, Aleš Mašín - kytara zpěv, Lubomír Onderka - kontrabas, zpěv. Dobové kostýmy vítány. 
FCB událost: The Mc MILLAN'S Brothers u Arnošta
5.4.2018 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session (náhradní termín z 29.3.2018)
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
4.4.2018 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
ZMĚNA TERMÍNU 29.3.2018 (čt) 19h - Folk &. Country Jam Session >>> 5.4.2018 (čt) 19h
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Vzhledem k nečekaným okolnostem u hlavních protagonistů FC Jam Sessionu, bude březnový Jam Session probíhat v náhradním termínu 5.4.2018.
29.3.2018 (čt) 16h - Den Arnošta
Tradiční oslava kalendářního svátku Arnošta, obohacena o otevření Jarní terasy, uvítací pohoštění a cosi zdarma na zub i hlt... Chybět samozřejmě nebude ani muzicírování s kytarou u stolu. Kdo máte doma nástroj či v hrdle hlas, oprašte jej, a příjďte si s námi zahrát a zazpívat.
FB událost: Den Arnošta 2018
17.3.2018 (so) 20h - Slávek JANOUŠEK &. Luboš VONDRÁK
Pravidelný jarní koncert legendárního folkového dua, které Vás nejen neopakovatelně pobaví, ale rovněž i přijme k zamyšlení nad vším, co je kolem nás a čím žijeme...
FCB událost: Slávek JANOUŠEK &. Luboš VONDRÁK u Arnošta
Info: www.slavekjanousek.cz
7.3.2018 (st) 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
26.2.2018 (po) od 19h - Kofe@Vlna, JARRET <DOPORUČUJEME>
Indierocková nebo folkrocková skupina JARRET na jarní šňůře společně s místními Kofe@Vlna. Legendární liberecká kapela Jarret (zal. 1992) přivádí svou stylovou nezařaditelností kritiku k šílenství. Přitom jde o pouhé respektování textu s absencí strachu použít při aranžování jakékoliv prostředky. Jde vesměs o původní tvorbu Bohouše Vašáka doplněnou o písně spřízněných autorů – Jakuba Nohy, Martina Kadlece a Pavla Havlíka. 
FB událost: Jarret & Kofe@Vlna - Frýdek-Místek
22.2.2018 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
14.2.2018 (st) od 19h - Pavlína JÍŠOVÁ &. ŠANY
Valentýnský koncert dvou předních folkových písničkářek. 
Info: www.jisova.cz | www.sanclova.com
7.2.2018 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
25.1.2018 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
20.1.2018 (so) od 20h - MONTY &. NEKAPELA, DUO JUYOS COMPLET
Společný dvojkoncert písničkáře Montyho a jeho Nekapely s ostravskou legendou DUO JUYOS COMPLET. Písničkář Monty, kterého mohli posluchači vidět po boku Vlasty Redla, Slávka Janouška, Tomáše Kluse a mnoha jiných, si tentokrát přizval krom své Nekapely také ostravskou hudební legendu DUO JUYOS COMPLET, ve které před více než 20-ti lety započal svou hudební kariéru.
Info: http://montyfolk.cz | http://duojuyos.cz
3.1.2018 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
1.1.2018 (po) NOVÝ ROK 2018 <ZAVŘENO>
31.12.2017 (ne) SILVESTR 2017 <ZAVŘENO>
26.12.2017 (út) od 20h - ČADI
​​Štěpánský koncert legendární frýdecko-místecké funky kapely.​ Kapela Čadi funguje na scéně od roku 1997. Je to úderná směsice punkfunku, rocku, to celé pod taktovkou hudebního poety Martina Czerného. Kapela hraje za rok v podstatě dva koncerty, tudíž událost přinejmenším jedinečná! Bubuš Czerný - kytara, zpěv; Gagin Garnac - kytara; Piny Pinkas - basa; Matěj Anibard - bumbác. .
24. - 25.12.2017 (ne-po) - Štědrý večer a 1. Svátek Vánoční, Boží hod <ZAVŘENO>
Hospůdka je v tyto dny z pochopitelných důvodů zcela uzavřena.
16.12.2017 (so) od 18h - Bobův Vánoční guláš
Vánoční setkání příznivců vodáctví, horolezectví, trampingu, cyklocestování, outdoorismu, lyžování, turistiky, cestování, bluegrassu, folku, country a pohody...
Polosoukromá akce v hlavním sále hospůdky (pouze pro zvané), ostatní prostory (bar, chodba) jsou přístupny ostatní žíznivé veřejnosti.
12.12.2017 (út) od 19h - Roman DRAGOUN
Pravidelný vánoční koncert s neopakovatelnou atmosférou legendárního autora a hráče na klávesové nástroje (Progres 2, Futurum, Stromboli, T4).
Info: www.romandragoun.cz8.12.2017 (pá) od 20h - Michal Tučný Revival Band
Vánoční koncert kapely Michal Tučný Revival Band. Country oblečení a doplňky vítány.
Info: www.michaltucnyrevival.cz
6.12.2017 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
3.12.2017 (ne) od 17h - Impro FrMol
Nedělní odpoledne zpestřené improvizačním představením souboru Impro FrMol.
Impro FrMol je skupina nadšených improvizátorů z Frýdku-Místku, kteří rádi baví sebe i ostatní. Přijďte se o tom přesvědčit a užít si společně s námi jedinečné impro-představení, které se už nikdy nebude opakovat :) 
Info: www.facebook.com/pg/improfrmol
2.12.2017 (so) od 20h - FM BAND, Mike Fojtík
Koncert legendární frýdecké kapely FM BAND, přirovnávaných k frýdeckým Jethro Tull, tentokráte v obohacené sestavě po několika letech opět u Arnošta. Jako host koncertu vystoupí ostravský blues-folkový písničkář Mike Fojtík.
Info: FM BAND | Mike Fojtík &. přátelé
30.11.2017 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
25.11.2017 (so) od 20h - The McMillan's Brothers (McMB)
Koncert frýdeckomístecké bluegrassové kapely ve složení Kamila Bodnárová - housle, Pavel Juřena - banjo, zpěv, Zbyněk Kopecký - mandolína, zpěv, Aleš Mašín - kytara zpěv, Lubomír Onderka - kontrabas, zpěv. Dobové kostýmy vítány.
FCB událost: The Mc MILLAN'S Bruthers u Arnošta
<ZRUŠENO> 23.11.2017 (čt) od 19h - POZDNÍ SBĚR <ZRUŠENO>
Bohužel jsme nuceni zrušit koncert 23.11.2017 v hospůdce U Arnošta, bubeník si způsobil úraz ruky, který si - jak se ukázalo - vyžádal operaci. Další koncerty vyřešíme zatím záskokem, ale tento byl příliš narychlo... Vstupenky z předprodeje je možno vrátit, nebo je ponechat na náhradní termín...
Opět po roce u Arnošta se představí výběrová sestava muzikantů napříč žánry (rock, folk, jazz, blues, country, funky...), vše elegantně propojené v aktuální sestavě kapely Pozdní sběr. Autorský přístup frontmana kapely Jiřího Pařeza - zpěv a akustická kytara, doplněný osobitým rukopisem jednotlivých hudebníků, Michael Vašíček (ex Vlasta Redl a Čechomor) - elektrické kytary, lap steel, mandolína a zpěv, Jiří Meisner (ex Druhá tráva a Kamelot) - baskytara a zpěv, Karel Macálka (ex KDJ, Rangers) - elektrické, akustické kytary a zpěv, Štěpán Baloun - klávesy a zpěv, a Tomáš Hanke (ex Katapult) - bicí, dozrál z hlediska vinařského do stadia výběr z bobulí. Pozdní sběr na koncertech výběrem toho nejlepšího ze své tvorby potěší všechny milovníky dobré muziky, vyznavače tvrdšího soundu, stejně jako příznivce jazzu, country a folku. Info: www.pozdnisber.cz, FCB událost: Pozdní sběr - koncert s posezením
11.11.2017 (so) od 20h - David Vysloužil &. ACOUSTIC IRISH, eFeM Grass
Křest nového CD kapely Acoustic Irish. Host koncertu bluegrassová kapela eFeM Grass.
Info: www.acousticirish.cz | Info: http://efemgrass.cz
FB událost: Křest CD David Vysloužil a Acoustic Irish
8.11.2017 (st) od 18h - Jiří VYVIAL - Dřevěné myšlenky
Vernisáž dvouměsíční výstavy dřevěných reliéfů mistra řezbáře Jiřího Vyviala.
Info: www.jirivyvial.cz | www.youtube.com/watch?v=VX5hJ91aYA8
4.11.2017 (so) od 18h - UZAVŘENÁ SPOLEČNOST
Celá hospůdka rezervována pro soukromou akci od 18h. Pro ostatní žíznivou veřejnost otevřeno od 16 do 18h.
1.11.2017 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
26.10.2017 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
19.10.2017 (čt) od 20h - ETHNO DRUM SESSION - Podzim 2017
Podzimní hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA. Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM |  FCB událost: Ethno Drum Sesssion podzim 2017
13.10.2017 (pá) od 18h - VOLÁNÍ POD HLADINOU
Křest CD Markéty Žwakové „Volání“ a křest básnické sbírky Melanie Novákové „Pod hladinou.“
Večerem plným hudby a poezie Vás provedou Jiřina Dvořáková a Jana Macková.
4.10.2017 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
29.9.2017 (pá) od 18h - Radek Klímek - "THE FLASHBACK"
Vernisáž výstavy fotografií předního frýdeckého fotografa Radka Klímka. Výstava potrvá od 8.9. do 1.11.2017.
23.9.2017 (so) od 15h - Bob &. Bruno &. Dana "150"
Oslava společného jubilea v country stylu.
22.9.2017 (pá) od 18h - Špony "60"
Oslava narozenin Šponyho, významného saxofonisty, bluesového kytaristy, foukačkáře, zpěváka... Hudební gratulaci předají: kapela KLIKA, písničkář Mira Fojtík a další.
15.9.2017 (pá) od 20h - ProPOLICE
Koncert Police and Sting cover band v sestavě: Dan ŠTENCL - kytara, zpěv; René PYSZKO - baskytara; Michal SMOLAN - klávesy, zpěv; Dan FURMÁNEK - kytara, zpěv; Martin ŠIMEK - bicí. Info: www.propolice.f-m.cz | www.facebook.com/ThePropolice
6.9.2017 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
1.9.2017 (pá) od 20h - David STYPKA &. BANDJEEZ, ŽIVÉ KVETY (SK)
Jedinečný koncert na závěr prázdnin u příležitosti krásného partnerského výročí Kamila Ťavy Typovského a jeho ženy.
FCB událost: Koncert David Stypka&Bandjeez, Živé kvety (SK)
12.8.2017 (so) od 19h - PINK FLOYD FOREVER
Hlučínsko-ostravská kapela Pink Floyd Forever vznikla v roce 2014, jako pocta psychedelic, art a progresivní britské rockové skupině Pink Floyd. Ve více než dvou hodinovém programu precizně nastudovaných skladeb, provázaném videoprojekcemi, najde uspokojení nejeden nostalgický nadšenec tvorby Pink Floyd.
Složení kapely: Dalibor Vašinka - kytary, zpěv, Vítězslav Jiřík - klávesy, zpěv, Libor Weiss - bicí, zpěv, Jarmil Ostřanský - baskytara.
Info: www.pinkfloydforever.cz
FCB událost: FLOYDI u Arnošta
29.7.2017 (so) od 18h - Jazz ve městě - u Arnošta stage
V rámci jazzového festivalu z dílny KulturyFM vystoupí u Arnošta Jan Kavka Trio a Rudy Horvat &. Surf Tricks.
Info: www.kulturafm.cz
25.6.2017 (ne) 17h - SWEETSEN FEST 017 - Afterpárty Sweetsen festu
Afterpárty pro účinkující, pořadatele a přátele Sweeten festu - VSTUP POUZE PRO ZVANÉ.
24.6.2017 (so) 17h - SWEETSEN FEST 017 - U Arnošta Stage
17.00 – 17.40 Moon Shye
18.10 – 18.50 Václav Fajfr a Acustrio
19.20 – 20.10 Jakub Tichý
20.40 – 21.40 Hrozen
22.10 – 23.10 Kujóni
23.40 – 00.40 Sasaband
23.6.2017 (pá) 17h - SWEETSEN FEST 017 - U Arnošta Stage
17.00 – 17.40 Kristýna Lištiaková a Band
18.10 – 18.50 Pokustone
19.20 – 20.10 Tykráso
20.40 – 21.40 Plyš
21:40 – 22:10 Zehir – orientální tanečnice
22.10 – 23.10 Café Industrial
23.40 – 00.40 Jaroslav Pszczolka
1.6.2017 (čt) od 17h - Z Aljašky až na konec světa, aneb ze života v autě
Cestopisná přednáška frýdecko-místeckých cestovatelů Venci a Haniny Šimkových, kteří se rozhodli, že budou žít tak, jak sami chtějí a půjdou si za tím...
V červenci 2016 odjeli na Aljašku, koupili si "dům na kolech" a vyrazili na cestu dlouhou přes 40 000km. Za deset měsíců projeli Aljašku, Kanadu, USA a křížem krážemi i Střední Ameriku až do Argentiny.
Info: www.hvadventure.net
FCB událost: Z Aljašky až na konec světa
27.5.2017 (so) od 19h - Michal Tučný Revival Band, Neznámi (SK)
Již tradiční koncert u Arnošta, tentokrát u příležitosti nedožitých 70-tin Michala Tučného. Dvojkoncert společně se slovenskou country kapelou Neznámi.
Country oblečení a doplňky vítány.
Info: www.michaltucnyrevival.cz | www.neznami.sk
25.5.2017 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
19.5.2017 (pá) od 20h - PROUZA
Letní koncert legendární kapely PROUZA, která si jako hosty přizvala formace Moonshye a Ajdontker.
FCB událost: Prouza + Ajdontker - Frýdek-Místek
3.5.2017 (st) od 18h - Mirka Ježková - Ohlédnutí
Vernisáž výstavy obrazů frýdecko-místecké vývarnice Mirky Ježkové, která u Arnošta již úspěšně vystavovala v roce 2013. Výstava potrvá od 3.5. do 30.6.2017.
3.5.2017 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
27.4.2017 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
20.4.2017 (čt) od 20h - ETHNO DRUM SESSION
Velikonoční hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
FCB událost: Ethno.Drum.Session jaro 2017
5.4.2017 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
30.3.2017 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA
30.3.2017 (čt) od 16h - Den Arnošta
Tradiční oslava kalendářního svátku Arnošta, obohacena o otevření Jarní terasy, grilování (dle počasí), uvítací pohoštění a cosi zdarma... Po 19h pravidelný Folk &. Country Jam Session.
18.3.2017 (so) od 22:30h - Afterpárty koncertu Reného Součka
V sobotu 18.3. od cca 23h vypukne u Arnošta Afterpárty křtu CD Reného Součka, tudíž bude několik stolů rezervováno pro oslavence a jeho doprovod. Děkujeme za pochopení ostatním konzumentům a štamgastům. Připadné citové újmy na sobotních prožitcích bude poškozenýn kompenzovati sám Fajny René Souček osobně.
11.3.2017 (so) od 20h - Slávek JANOUŠEK &. Luboš VONDRÁK
Pravidelný jarní koncert legendárního folkového dua, které Vás nejen neopakovatelně pobaví, ale rovněž i přijme k zamyšlení nad vším, co je kolem nás a čím žijeme...
FCB událost: Slávek JANOUŠEK &. Luboš VONDRÁK u Arnošta
Info: www.slavekjanousek.cz
2.3.2017 (čt) od 17h - Honza Tolasz - O čem muži sní.?
Vernisáž výstavy frýdeckomísteckého cestovatele a fotografa Honzy Tolasze, doplněna o koncert kapely TROCHUMOC (vstup ZDARMA).
Fotografie zachycují ženu v její přírozené kráse, nahé ženské tělo jakožto běžnou součást života. Neukazují ženu jako sexuální symbol, nýbrž jako člověka.
Autor výstavy je Honza Tolasz, dnes hlavní fotografem české společnosti, zabývající se prodejem dekorativní kosmetiky Pola Fashion. Fotografii studoval na Masarykově universitě v ateliéru grafického designu a multimedií pod vedením portrétního fotografa Mgr. Jiřího Víška.
Od svých začátků s fotografii roku 2005 se věnuje dokumentární a cestopisné fotografii, od roku 2014 pak převážně módní fotografii.
Info: www.honzatolasz.cz | www.facebook.cz/honzatolaszfotograf
FCB událost: O čem muži sní.?
Výstava potrvá od 2.3.2017 do 30.4.2017.
26.2.2017 (ne) od 18h - Jakub KOLÁŘ - Turecko, Gruzie
Cestopisná besídka o stopařském dobrodružství... Jaká je vlastně Turecko země? Je přesně takové, jak se o něm mluví v televizi nebo má taky druhou tvář? Je (ne)bezpečné cestovat po Turecku sám a navíc ještě stopem? Lze se jen díky stopování dostat na cizí svatbu? Nejen na tyto otázky najdeme odpovědi při přátelském povídání Jakuba Koláře, který v Turecku strávil 7 měsíců a měl možnost poznávat tamní kulturu a místní lidi. Navíc spolu nakoukneme i do sousední Gruzie. Pojďme tedy zjistit, jak to s tím Tureckem a Gruzií doopravdy je. 
FCB událost: Jakub Kolář - Turecko, Gruzie
25.2.2017 (so) od 20h - Čajfolk - Kofe@Vlna, Acoustic Irish
Po delší době se vrací do hudební hospůdky U Arnošta hudební večer ČAJFOLK. 
FCB událost: Čajfolk
23.2.2017 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
15.2.2017 (st) od 18h - Marek ŠIMÍČEK - Mt. Blanc 4810mnm
Cestopisná besídka o výstupu cestovatele Marka Šimíčka na nejvyšší vrchol Evropy trekem z Itálie ledovcem Miage na bivak Durier, přes Aiguille de Bionnassay k vrcholu Mt. Blanc 4810mnm. 
FCB událost: M. Šimíček - Mt. Blanc 4810mnm
1.2.2017 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
26.1.2017 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
20.1.2017 (pá) od 17:30h - MONIKA - UZAVŘENÁ SPOLEČNOST
Celá hospůdka rezervována pro soukromou akci od 17:30h. Pro ostatní žíznivou veřejnost otevřeno od 16h do 17:30h.
4.1.2017 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
1.1.2017 (ne) - NOVÝ ROK 2017 <ZAVŘENO>
Hospůdka je v tento den z pochopitelných důvodů zcela uzavřena. Otvíráme 2.1.2017 v 16h.
​31.12.2016 (so) - SILVESTR​ ​<ZAVŘENO>
Hospůdka je v tento den z pochopitelných důvodů zcela uzavřena.
26.12.2016 (po) od 20h - ČADI
​​Štěpánský koncert legendární frýdecko-místecké funky kapely.​ Kapela Čadi funguje na scéně od roku 1997. Je to úderná směsice punkfunku, rocku, to celé pod taktovkou hudebního poety Martina Czerného. Kapela hraje za rok v podstatě dva koncerty, tudíž událost přinejmenším jedinečná! Bubuš Czerný - kytara, zpěv; Gagin Garnac - kytara; Piny Pinkas - basa; Matěj Anibard - bumbác.
FCB událost: ČADI u Arnošta​​
24. - 25.12.2016 (so-ne) - Štědrý večer a 1. Svátek Vánoční, Boží hod <ZAVŘENO>
Hospůdka je v tyto dny z pochopitelných důvodů zcela uzavřena.
17.12.2016 (so) od 18h - Bobův Vánoční guláš

Vánoční setkání příznivců vodáctví, horolezectví, trampingu, cyklocestování, outdoorismu, lyžování, turistiky, cestování, bluegrassu, folku, country a pohody...
Polosoukromá akce v hlavním sále hospůdky (pouze pro zvané), ostatní prostory (bar, chodba) jsou přístupny ostatní žíznivé veřejnosti.
13.12.2016 (út) od 19h - Roman DRAGOUN
Pravidelný vánoční koncert přední hudební rockové legendy (Progres 2, Futurum, Stromboli, T4). 
Info: www.romandragoun.cz
FCB událost: Roman Dragoun u Arnošta
8.12.2016 (čt) od 19h - KHYR BROTHERS &. Štěpán Gruchala <DOPORUČUJEME>
Ostravská blues-jazz-rocková kapela bratří Khýrů poprvé u Arnošta.
Info: www.khyrbrothers.cz
FCB událost: KhyrBrothers + Štěpán Gruchala U Arnošta
26.11.2016 (so) od 19h - Soukromá akce "Barel 50"
Oslava narozenin v sále hospůdky (pouze pro zvané), ostatní žíznivé veřejnosti přístupné stoly před barem a v galerijní uličce.
24.11.2016 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
19.11.2016 (so) od 20h - Bluesquare
Koncert kapely Bluesquare z novojičínska pod kytarovou taktovkou Štěpána Gruchaly.
Info: www.bluesquareband.cz
17.11.2016 (čt) od 19h - ŽAMBOŠI, POKUSTONE
Sváteční listopadový večer plný písniček vsetínských Žambochů a domácích Pokustone ve Vás zanechá jen ty nejlepší hudební a umělecké dojmy a pocity.
Info: www.zambosi.cz
Info: http://bandzone.cz/pokustone
FCB událost: Žamboši a Pokustone u Arnošta
16.-19.11.2016 (st-so) od 17h - TOPINKÁRNA Ivoše POKLUDY
Legendární námořní kuchař, hudebník, malíř a zakladatel hospůdky u Arnošta, bude naplňovat naše chuťové vjemy svými nesmrtelnými topinkami v cenách přijatelných. DOBROU CHUŤ...
POZOR ZRUŠENO!!! 16.11.2016 (st) od 18h - Den Poezie
Zrušeno ze strany pořadatelů, info: www.kulturafm.cz
Poetický večer pořádaný KulturouFM vyplní domorodí básníci a prozaici Luboš Majzlík, Nela Chamrádová, Hubert Ličman.
10.11.2016 (čt) od 19h - POZDNÍ SBĚR &. Luboš Novotný
Výběrová sestava muzikantů napříč žánry (rock, folk, jazz, blues, country, funky...), vše elegantně propojené v aktuální sestavě kapely Pozdní sběr. Autorský přístup frontmana kapely Jiřího Pařeza - zpěv a akustická kytara, doplněný osobitým rukopisem jednotlivých hudebníků, Michael Vašíček (ex Vlasta Redl a Čechomor) - elektrické kytary, lap steel, mandolína a zpěv, Jiří Meisner (ex Druhá tráva a Kamelot) - baskytara a zpěv, Karel Macálka (ex KDJ, Rangers) - elektrické, akustické kytary a zpěv, Štěpán Baloun - klávesy a zpěv, a Tomáš Hanke (ex Katapult) - bicí, dozrál z hlediska vinařského do stadia výběr z bobulí. Pozdní sběr na koncertech výběrem toho nejlepšího ze své tvorby potěší všechny milovníky dobré muziky, vyznavače tvrdšího soundu, stejně jako příznivce jazzu, country a folku. Hostem koncertu bude Luboš Novotný (Druhá tráva) - dobro.
Info: www.pozdnisber.cz
FCB událost: Pozdní sběr &. Luboš Novotný u Arnošta
9.11.2016 (st) od 18h - Marek ŠIMÍČEK - Z Bajkalu na východ
Trilogii o Bajkalu zakončíme opět v zimě 2012. Cestopisná besídka o zážitcích z druhé zimní výpravy Marka Šimíčka, kterému se podařilo přebruslit severní část jezera, cca 300km ze Severobajkalska na Olchon, a to díky téměř ideálním podmínkám za 7 dní. Navíc i fotograficky byly podmínky velmi výjimečné. Pak dobrodružně i humorně, vlakem a stopem dalších pár tisíc kilometrů na Ojmjakon - nejstudenější trvale obydlené místo na Zemi, zvané též Pól chladu.
Info: www.bajkal700.cz
FCB událost: Marek Šimíček - Z Bajkalu na východ
5.11.2016 (so) od 18h - UZAVŘENÁ SPOLEČNOST
Celá hospůdka rezervována pro soukromou akci od 18h. Pro ostatní žíznivou veřejnost otevřeno od 16 do 18h.
2.11.2016 (st) od 18h - Jubilejní výstava výtvarníků V-klubu
Vernisáž společné výstavy děl členů frýdecko-místeckého V-klubu.
27.10.2016 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
22.10.2016 (so) od 20h - ProPOLICE

Koncert Police and Sting cover band v sestavě: Dan ŠTENCL - kytara, zpěv; René PYSZKO - baskytara, zpěv; Michal SMOLAN - klávesy, zpěv; Dan FURMÁNEK - kytara, zpěv; Martin ŠIMEK - bicí. Info: www.propolice.f-m.cz | www.facebook.com/ThePropolice
20.10.2016 (čt) od 18h - StounTalent - II. výběrové kolo
Výběr formou workshopu pro finále XVIII. ročníku regionální pěvecké soutěže StounTalent v kategorii do 21 let. Vstup zdarma. Přihlášky na místě, bez poplatku.
Informace a podmínky soutěže: www.talent.f-m.cz/stountalent
6.10.2016 (čt) od 18h - StounTalent - I. výběrové kolo
Výběr formou workshopu pro finále XVIII. ročníku regionální pěvecké soutěže StounTalent v kategorii do 21 let. Vstup zdarma. Přihlášky na místě, bez poplatku.
Informace a podmínky soutěže: www.talent.f-m.cz/stountalent
5.10.2016 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
2.10.2016 (ne) od 17h - Stopem z Ohňové země na Aljašku
Nedělní cestopisná besídka Honzy Diblika s projekcí, který coby nedoslýchavý, 22 měsíců cestoval převážně autostopem po americkém kontinentě. Vstupné dobrovolné.
FCB událost: Vypni sluchadla aneb z Ohňové zeme až na Aljašku
29.9.2016 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
7.9.2016 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků, tentokráte poprvé po prázdninách.
1.9.2016 (čt) od 18h - Tomáš Štukner - RUCE
Vernisáž výstavy frýdeckého nejen foto nadšence, který si připravil kolekci s názvem RUCE.
„Narodil jsem se a nevěděl. A teď..., no a teď..., jsem na tom stejně, ale učím se!“
"Věřím v to co cítím, a to co cítím, se snažím zachytit ve svých fotografiích. Radost, smutek, láska, nenávist, i to jsou emoce, které k Životu patří. Chci, aby mé fotky v dnešní monotónní a nenáročné době přinášely radost, vyvolávaly emoce a představivost v každém z nás. Budu rád, když se o to díky mým fotkám alespoň pokusíte a budu šťastný, když se mi to povede."
Na vernisáži se můžete těšit na autorovu přítomnost a pohostinnost, kterou hudebně podpoří pianista Michal Smolan. Výstava potrvá od 1.9. do 31.10.2016.
FCB událost: Výstava fotografií
26.-27.8.2016 (pá-so) - FAJNY FESTIVAL
Oblíbený a Fajny Festival opět u Arnošta. Kromě níže uvedených kapel se můžete těšit na výtvarný koutek, který bude opět na festivalu pod křídly Dominika Drmely, který pro Vás připravuje malířské stojany a více malířských technik + výstavu hotových děl. Dále bude probíhat dobrovolná sbírka pro spolek Faunapark FM, který již třetím rokem podporujeme. Ke shlédnutí bude i výstava fotografií z loňského ročníku. Festivalem bude provázet již tradičně náš kamarád Vašek Holub.
Psům nedoporučujeme vstup na hudební festival.
Pátek (otevřeno od 16h):
19:00-20:00 Jaromír Polášek - Proměny FM a okolí u Arnošta (přednáška s projekcí uvnitř)
20:30-21:30 Sækədʒəwiːə - rock / Ostrava-Praha
22:00-23:00 Deeptronics - electronica / Opava
23:30-01:00 Lausch (AT) - post rock / Vienna
Sobota (otevřeno od 16h):
19:00-20:00 Kristýna Lištiaková a band - world music-folk / Ostrava
20:00-20:30 Filip Šimeček - próza a poezie / umělecký inkubátor FM
20:30-21:30 Oksyi (SK) - alternative folk / Stará Lubovňa
22:00-23:00 Skrznaskrz - instru-mentál / Hustopeče
23:30-01:00 Lealoo - triphop-electronica / Praha
Info: www.fajnyfestival.cz | FCB: www.facebook.com/fajnyfestival
POZOR ZRUŠENO!!! 20.8.2016 (so) od 20h - RK130 - ZRUŠENO ZE STRANY RK130
Tradiční prázdninový koncert frýdecko-místecké lagendární kapely a jejich hostů.
Info: http://bandzone.cz/rk130
17.8.2016 (st) od 16:30h - Circus Problem
Krátké hudební zastavení průvodu u Arnošta v čele s kapelou Circus Problem v rámci propagace akce Setkání divadla a hudby pořádané KulturouFM. Vstup zdarma.
Info: www.kulturaFM.cz
13.8.2016 (so) od 22h - PINK FLOYD FOREVER <NOČNÍ KONCERT od 22h>
Hlučínsko-ostravská kapela Pink Floyd Forever vznikla v roce 2014, jako pocta psychedelic, art a progresivní britské rockové skupině Pink Floyd. Ve více než dvěapůl hodinovém programu precizně nastudovaných skladeb, provázaném videoprojekcemi, najde uspokojení nejeden nostalgický nadšenec tvorby Pink Floyd. Složení kapely: Dalibor Vašinka - kytary, zpěv, Vítězslav Jiřík - klávesy, zpěv, Libor Weiss - bicí, zpěv, Jarmil Ostřanský - baskytara.
Info: www.pinkfloydforever.cz
FCB událost: Noční koncert u Arnošta
30.7.2016 (so) od 20h - Michal Tučný Revival Band

Další koncert úspěšné country kapely, která je s nesmrtelnými písněmi Michala Tučného u Arnošta jako doma. Country oblečení a dobové doplňky vítány. Jezdcům na koních vjezd povolen. 
Info: www.michaltucnyrevival.cz
Luděk Krulikovský
si Vás bude opět fotit s hudebními proprietami na další bilboard "Jsem tváří Arnošta, najdi mě..." pro r. 2017. Neostýchejte se zúčastnit...
23.7.2016 (so) od 20h - Jazz ve FM - u Arnošta stage
Vrámci jazzového festivalu z dílny KulturyFM vystoupí u Arnošta Clarinet Factory a SPHERE TRIO. 
Info: www.kulturafm.cz
POZOR ZRUŠENO!!! 13.7.2016 (st) od 19h - HOP TROP
PRO ZDRAVOTNÍ KOMPLIKACE ZRUŠENO, PRÁVĚ HLEDÁME NÁHRADNÍ ŘEŠENÍ - INFO na webu, FCB a v emailech.
Legendární kapela hrající již 36 let poprvé u Arnošta (venku). Předprodej vstupenek
POZASTAVEN.
Info: www.hoptrop.cz
7.7.2016 (čt) od 18h - Stále na startu.
Vernisáž společné výstavy žáků malíře Štěpána Mleczka - V. Baranová, I. Bílková, P. Literáková, I. Matejná, D. Smékalová, K. Javoková, L. Přibyl, V. Švidrnoch. Výstava výstava obrazů, acrylů, pastelů a akvarelů potrvá do 31.8.2016.
30.6.2016 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session u táboráku
Poslední Session před prázdninovou pauzou proběhne u plápolajícího táboráku (za příznivého počasí). 
26.6.2016 (ne) od 16h - AFTERPÁRTY <ZAVŘENO - UZAVŘENÁ SPOLEČNOST>
Afterpárty pro účinkující, pořadatele a přátele Sweeten festu - VSTUP POUZE PRO ZVANÉ.
24.-25.6.2016 (pá-so) od 17h - Sweetsen fest 016 - U Arnošta stage
Moderuje Václav HOLUB z Pokustone, a to oba dny.
Pátek 24.6.2016
17.00 – 17.45 Pavlusha Eu Kha Lynthé
18.10 – 18.55 Pokustone
19.20 – 20.15 Café Industrial
20.15 – 20.40 Zehir - orientální tanečnice
20.40 – 21.35 Jakub Tichý
22.00 – 23.00 Kujóni
Sobota 25.6.2016
17.00 – 17.50 Fairplay
18.15 – 19.05 Plyš
19.35 – 20.35 Zapalmne
21.00 – 22.00 René Souček & Marek Hlosta
22.25 – 23.20 Hrozen
Info: www.sweetsen.cz
23.6.2016 (čt) od 18h - Sweetsen fest 016 - U Arnošta stage
Poetická scéna KulturaFM:
Literární klub Petra Bezruče:
18:00 – 19:15 Simona Slavíková, Melanie Nováková, Taťána Prokešová, Pavlína Kollárová, Bohumír Vidura
... i ti bez Bezruče:
Radana Šatánková, Nela Chamrádová, Luboš Majzlík, Hubert Ličman
Písničkářky:
19:30 – 20:00 Klára Bajerová
20:15 – 20:45 Kristýna Lištiaková
Divadlo:
21:00 – 21:30 Statické divadlo Jakuba a Ondřeje – Zánicky
26.5.2016 (čt) od 18h - Jsem tváří Arnošta, najdi mě!
Slavnostní odhalení koláže fotografií Luďka Krulikovského. Slavnostní hudba Michal SMOLAN, slavnostní projev Lašský král Zdeňa Viluš I. Fotokoutek návštěvníků, pohoštění, gril aj. Vstup ZDARMA. FCB událost: Jsem tváří Arnošta, najdi mě!
26.5.2016 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session

Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
6.-12.5.2016 - ARNOŠT STIGA HOCKEY CUP 2016
​Hospodská soutěž pro fandy hokeje, tentokráte na stolním "stadióně" STIGA. Trénovat můžete denně v hospůdce, kde Vám bude ​hra STIGA hokej zapůjčena.
4.5.2016 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
2.5.2016 (po) od 18h - Tereza Petrovská, Halka Chamrádová
Vernisáž výstavy kreseb pod společným názvem "Je me réjouis, ergo sum, " v překladu "Mám radost, tedy jsem." Vernisáž obohatí autorské čtení básní a hudební kapela PLYŠ. Vstup a občerstvení zdarma.
28.4.2016 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
23.4.2016 (so) od 20h - PAVLUSHA - křest CD "Sama sebou"
Návrat folkové zpěvačky Pavly Jirglové, tentokráte formou křtu jejího nového CD vytvořeného společně s kytaristou a klávesákem Lubošem Stašem ve stylu art-folk-rock.
Účinkovati budou: Pavlusha - zpěv; Luboš Staš - el. kytara, klávesy; Ivan Adámek - ak. kytara, zpěv; Karel Jirgl - trumpeta.
FCB událost: Pavlusha Eu Kha Lynthé Křest CD "SAMA SEBOU"
6.4.2016 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
31.3.2016 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
31.3.2016 (čt) od 16h - Den ARNOŠTA
Pravidelná Jarní oslava svátku Arnošta, letos posunuta o jeden den na čtvrtek. Od 16h otevřena naše Jarní terasa, jarní grilování, pivo Lysá hora zdarma, štamprička na uvítanou a pohoštění zdarma, hra BINGO! VSTUP ZDARMA.
Info: www.uArnosta.cz
FCB událost: Den Arnošta 2016
23.3.2016 (st) od 18h - Miroslav Lysek - Za skalami Beskyd
Vzpomínkové ohlédnutí za cestami do blízkých a přesto často neznámých míst našeho kraje, kdy se více méně čundrácké hledání nenápadné krásy naší přírody stalo zajímavým dobrodružstvím frýdeckého fotografa Miroslava Lyska.
FCB událost: Miroslav Lysek - Za skalami Beskyd
12.3.2016 (so) od 20h - Slávek JANOUŠEK &. Luboš VONDRÁK
Koncert legendárního folkového dua, které Vás nejen neopakovatelně pobaví, ale rovněž i přijme k zamyšlení nad vším, co je kolem nás a čím žijeme...
FCB událost: Slávek JANOUŠEK &. Luboš VONDRÁK u Arnošta
Info: www.slavekjanousek.cz
2.3.2016 (st) od 17h - V-klub FM &. Pavel Vítek
(prezentace tvorby)
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků s prezentací tvorby malíře Pavla Vítka. Prezentace formou velkoplošné projekce začne v cca 17:45h a je volně přístupná i ostatní veřejnosti. Vstup zdarma.
1.3.2016 (út) od 18h - Melanie Nováková &. Dušan Krejčí - Odlišné pohledy
Zahájení společné výstavy malířky a básnířky Melanie Novákové a fotografa Dušana Krejčího. Neobvyklá kombinace obrazů a fotografií slibuje neobvyklý zážitek.
FCB událost: M. Nováková a D. Krejčí - Odlišné pohledy
25.2.2016 (čt) od 19h - POUTNÍCI
Brněnská legendární country &. bluegrassová kapela opět u Arnošta.
Info: www.poutnici.cz
FCB událost: POUTNÍCI u Arnošta
24.2.2016 (st) od 18h - Marek ŠIMÍČEK - BAJKAL - kajak
Cestopisná přednáška s názvem Moře sladké vody. 1500km na kajaku po Bajkalu a okolních řekách Irkut, Selenga a Horní Angara. Letní putování po Perle Sibiře, které je mnohem nebezpečnější, než to zimní...
FCB událost: Marek Šimíček - Bajkal - kajak
Info: www.bajkal700.cz
18.2.2016 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
3.2.2016 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
28.1.2016 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
21.1.2016 (čt) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Po delším čase opět u Arnošta hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
13.1.2016 (st) od 18h - Marek ŠIMÍČEK – BAJKAL 700
Cestopisná přednáška s projekcí. Expedice Bajkal 700 je o zvládnutí 700km vlastními silami. Z toho 250km na bruslích, plus následný výstup na Pik Čerského, dalších 800km auty po ledu, pak 15 000km a 14 dnů ve vlacích.Téměř 7 týdnů na cestě...
Cestovatel, bruslař, dobrodruh, posunovač hranic nemožného, poutavý vypravěč, fotograf a spisovatel Marek Šimíček razí krédo: ŽIVOT NENÍ KOMPROMIS - JE TO BOJ S KOMPROMISEM!
Info: www.bajkal700.cz | FCB událost: Marek Šimíček - Bajkal 700 u Arnošta
6.1.2016 (st) od 17h - V-klub FM &. Tomáš Provazník

Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků, tentokráte s prezentací díla Tomáše Provazníka.
​5.1.2016 (út) od 18h – Luděk KRULIKOVSKÝ – Uchem tam a okem ven
Vernisáž dvouměsíční výstavy fotografií. Hudební akce, muzikanti i diváci zachyceni okem famózního frýdeckého fotografa v hospůdce U Arnošta.
FCB událost: Luděk Krulikovský - Uchem tam a okem ven (výstava fotografií)
1.1.2016 (pá) - NOVÝ ROK 2016 <ZAVŘENO>
Hospůdka je v tento den z pochopitelných důvodů zcela uzavřena. Otvíráme 2.1.2016 v 16h.
31.12.2015 (​čt) od 16h - SILVESTR
Hospůdka otevřena od 16h, bez řízené zábavy. Hřející krb, domácí zelňačka, klídek, pohoda, výhled na městský ohňostroj aj. benefity.
28.12.2015 (po) od 19h - SPAM POETRY
-Nejhorší akce Fajneho-Mjesta roku 2015
-Speciální obdoba SLAM POETRY
-Soutěž o nejhorší či nejtrapnější výstup
-Pořadatel, informace a registrace e-mailem: hermisoft.Lara@gmail.com
-VSTUP ZDARMA
FCB událost: SPAM POETRY u Arnošta
26.12.2015 (so) od 20h - ČADI
​Štěpánský koncert legendární frýdecko-místecké funky kapely.​ Kapela Čadi funguje na scéně od roku 1997. Je to úderná směsice punkfunku, rocku, to celé pod taktovkou hudebního poety Martina Czerného. Kapela hraje za rok v podstatě dva koncerty, tudíž událost přinejmenším jedinečná!
Bubuš Czerný - kytara, zpěv; Gagin Garnac - kytara; Piny Pinkas - basa; Matěj Anibard - bumbác.
FCB událost: ČADI u Arnošta
24. - 25.12.2015 (čt-pá) - Štědrý večer a 1. Svátek Vánoční - Boží hod <ZAVŘENO>
Hospůdka je v tyto dny z pochopitelných důvodů zcela uzavřena.
19.12.2015 (so) od 17h - Bobův Vánoční guláš
Vánoční setkání příznivců bluegrassu, folku, country, vodáctví, horolezectví, trampingu, cyklocestování, outdoorismu, lyžování, turistiky, cestování a pohody...
Polosoukromá akce v hlavním sále hospůdky (pouze pro zvané), ostatní prostory (bar, chodba) jsou přístupny žíznivé veřejnosti.
15.12.2015 (út) od 19h - Roman DRAGOUN
Pravidelný vánoční koncert přední hudební rockové legendy (Progres 2, Futurum, Stromboli, T4).
Info: www.romandragoun.cz
FCB událost: Roman Dragoun u Arnošta
12.12.2015 (so) od 20h - PŮLJABLKOŇ
Koncert nejmenší odnože Jablkoně: obrovitý kapelník Michal Němec a éterická zpěvačka Marie Puttnerová zazpívájí a zahrají písničky jablkoňské i nejablkoňské, jednoduše, přímočaře, nezáludně – dva hlasy, kytara a perkuse. 
Info:www.puljablkon.cz
FCB událost: PůlJABLKOŇ u Arnošta
9.12.2015 (st) od 17h - V-klub FM - Vánoční
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků, tentokráte ve vánoční atmosféře. Původní termín 2.12. byl nahrazen termínem 9.12.2015.
5.12.2015 (so) od 20h - Mikulášská s kapelou TriCo
Mikulášský večer plný evergreenů k poslechu i k tanci v podání Michala Smolana (klávesy, zpěv), Míši Michny (trubka, zpěv) a Zuzanky Šumberové (zpěv).
FCB událost: Mikulášská s TriCo u Arnošta
3.12.2015 (čt) od 21h - Jam Session - POZOR ZRUŠENO!!!
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
Dnešní Jam Session zrušen pro nedostatek muzikantů schopných akce.
28.11.2015 (so) od 20h - Luboš BEŇA &. Bonzo RADVÁNYI
Koncert předních slovenských bluesmenů. Dvě rezofonické kytary v rukách těchto slovenských hudebníků světového věhlasu vnesou na pódium originálně pojaté jižanské blues 50. a 60. let.
Info: www.lubosbena.sk
FCB událost: Luboš BEŇA &. Bonzo RADVÁNYI u Arnošta ve FM
27.11.2015 (pá) od 19h - Firemní večírek
Téměř vánoční firemní večírek v hlavním sále hospůdky (pouze pro zvané), ostatní prostory (bar, chodba) jsou přístupny žíznivé veřejnosti.
26.11.2015 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
20.11.2015 (pá) od 20h - Sova &. Slamák, Ivo Cicvárek &. Velký svět
Dvojkoncert ostravské folkové formace (křest CD "Nad Řípem se blýská...") a brněnského písničkáře.
Info: www.sovaslamak.cz | www.ivocicvarek.cz
FCB událost: Sova &. Slamák, Ivo Cicvárek &. Velký svět u Arnošta ve FM
18.11.2015 (st) od 18h - Vláďa Bureš - Fleky, kam jen Yetti zabrouzdá, aneb 30 let v horách
Takové malé shrnutí 30-ti let na skalách, v horách a řekách. Občas sranda, pak vážněji. Projdeme krásy českých skal, pomluvíme kamarády na laně, Pak něco z Vysokých Tater, z Alp a dalších pohoří, až skončíme u záběrů z konkrétních expedic, z míst, kde moc lidí ještě nebylo - Pamiro-Alaj, Pamír, Hindúkuš, Altaj, Himálaj.
Info: www.facebook.com/faramugo | www.faramugo.cz
FCB událost: Vláďa Bureš - Fleky, kam jen Yetti zabrouzdá
13.11.2015 (pá) od 18h - Stužkovák
Závěrečný maturitní večírek střední školy v hlavním sále hospůdky (pouze pro zvané), ostatní prostory (bar, chodba) jsou přístupny žíznivé veřejnosti.
9.11.2015 (po) od 18h - Vít Adamus - Výrokové krajiny - Malba 2015
Vernisáž výstavy obrazů frýdecko-místeckého výtvarníka. Výstavu uvede Princ Evžen Savojský, hostem bude hudebník a básník Jiri Neduha.
FCB událost: ​www.facebook.com/events/538152916337055
7.11.2015 (so) od 18h - Radek Chrobák - Promítačka fotek z Tádžiku
Sobotní cestopisná přednáška s projekcí fotek z cestování po Tádžikistanu. 
FCB událost: www.facebook.com/events/777895192332998
5.11.2015 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
5.11.2015 (čt) od 18h - Stoun Talent - II. výběrové kolo
Výběr formou workshopu XVII. ročníku regionální pěvecké soutěže Stoun Talent v kategorii do 21 let. Vstup zdarma. Přihlášky na místě, bez poplatku.
Informace a podmínky soutěže: www.talent.f-m.cz/talent-stoun.htm
4.11.2015 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
31.10.2015 (so) od 16h - Konec letních časů
Neformální ukončení letních časů - uzavření venkovní terasy u Arnošta. Těšit se můžete na domácí kotlíkový guláš připravený na indiánské či finské nebo chcete-li švédské svíci, grilované pochoutky, pivní překvapení, živou hudbu, soutěže a veselí. VSTUP ZDARMA. Kotlíkový guláš připraví a osobně bude servírovat zakladatel hospůdky u Arnošta Ivoš Pokluda, nyní námořní šéfkuchař české středověké plachetnice La Grace, který speciélně pro tuto akci přiletěl až z dalekého karibiku. Počet porcí jest omezen...
29.10.2015 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
22.10.2015 (čt) od 18h - Stoun Talent - I. výběrové kolo
Výběr formou workshopu XVII. ročníku regionální pěvecké soutěže Stoun Talent v kategorii do 21 let. Vstup zdarma. Přihlášky na místě, bez poplatku.
Informace a podmínky soutěže: www.talent.f-m.cz/talent-stoun.htm
7.10.2015 (st) od 18h - V-klub FM &. Stanislav Gorný
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků začne v 17h. Od 18h veřejná prezentace děl frýdecko-místeckého řezbáře Stanislava Gorného formou jednorázové minivýstavy a projekce fotografií. Vstup zdarma i pro nečleny V-klubu.
3.10.2015 (so) od 20h - MONTY
Koncert nepřehlédnutelné osobnosti současného folku, která Vás zahrne plnotučnými tóny z vinic pod Pálavou. Monty alias "tlustý pán", jak se sám nazývá, občas koncertuje s prsonami jako Valsta Redl, Tomáš Klus, Arnošt Frauenberg či Milan Šáma a to buď sám, nebo se svou kapelou Nekapela.
Info: www.montyfolk.cz
24.9.2015 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. Poprvé po prázdninové přestávce. VSTUP ZDARMA.
3.9.2015 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
3.9.2015 (čt) od 18h - Dominik DRMELA &. ALAN
Vernisáž výstavy obrazů dvou frýdecko-místeckých výtvarníků pod neformálním názvem "KDYŽ CHCEŠ DOSTAT PO HUBĚ, TAK SE ZEPTEJ CO TO JE." Jako host vystoupí kytarista Tomáš Přeček. Po vernisáži bude následovat pravidelný Jam session, který vypukne okolo 21h.
2.9.2015 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků. První schůzka po prázdninové přestávce.
29.8.2015 (so) od 20h - PINK FLOYD FOREVER <KONCERT MĚSÍCE>
Hlučínsko-ostravská kapela Pink Floyd Forever vznikla v roce 2014, jako pocta psychedelic, art a progresivní britské rockové skupině Pink Floyd.
Ve více než dvěapůl hodinovém programu precizně nastudovaných skladeb, provázaném videoprojekcemi, najde uspokojení nejeden nostalgický nadšenec tvorby Pink Floyd.
Složení kapely: Dalibor Vašinka - kytary, zpěv, Vítězslav Jiřík - klávesy, zpěv, Libor Weiss -  bicí, zpěv, Jarmil Ostřanský - baskytara.
Info: www.pinkfloydforever.cz
28.8.2015 (pá) od 20h - RK130, DIE BIENE MAJA
Hudební zakončení prázdnin v podání frýdecko-místeckých legendárních kapel. Původně avizovaná kapela ​GARLANDS bohužel nevystoupí.​
Info: http://bandzone.cz/rk130  |  http://bandzone.cz/diebienemaja
FCB: https://www.facebook.com/events/963462660358824
23.8.2015 (ne) od 16h - AFTERPÁRTY pro přátele Fajneho festivalu
21.-22.8.2015 (pá-so) - FAJNY FESTIVAL
Oblíbený a Fajny Festival opět u Arnošta. Mimo výtvarného koutku, lesní výstavy fotografií, piva ve skle a grilu obohaceného o Fajné toufušpízy se můžete těšit na následující program:
21.8.2015 (pá)
18:00h - Jaromír POPLÁŠEK - Turistické chaty v Beskydech (přednáška s projekcí)
19:30h - BACK TO BASICS - Pop-Akustická kapela z Českého Těšína
21:00h - N - Áňa aneb N. Pianistka, zpěvačka a písničkářka z Vysočiny
22:00h - René SOUČEK &. Marek HLOSTA - Fajny písničkář v doprovodu fajného perkusisty
23:30h - PLACES - Pětičlenná, indie-popová kapela z Ostravy
22.8.2015 (so)
17:00h - BOBESH - Grunge-folk z Frýdku
18:00h - FAUNAPARK - Beseda o historii a současnosti zooparkua faunaparku ve FM
19:00h - SKRZNASKRZ - Instru-mentálně zaostalá a rytmicky labilní kapela
20:30h - OKSYI - Slovenská kapela nominovaná jako "objev roku" na Radio Head Awards 2014
22:00h - SLEPÍ KŘOVÁCI - Frýdecko-místecká veselá kapela
23:30h - DISCOBALLS - Pražská hudební skupina založená v roce 2006. Patří
mezi přední české skupiny, které našly zalíbení v druhé době.
Info: www.FAJNYFESTIVAL.cz | www.facebook.com/fajnyfestival
14.8.2015 (pá) od 20h - L.S. KANTOR Band​
Autorský koncert učitelů ZUŠ a jejich přátel v sestavě Luboš STAŠ - kytary, Ivoš SANITER - klávesy, Marek MÍČEK - bicí, Ivoš SANITER jr. - basa, Pavluša KRHUTOVÁ - zpěv, Ivan ADÁMEK - zpěv.
FCB: https://www.facebook.com/events/1583241818609876
6.8.2015 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
25.7.2015 (so) od 20h - JAZZ ve FM
Další ročník festivalu Jazz ve Městě z produkce KulturyFM probíhající na několika scénách ve městě 24. a 25.7.2015. Na scéně u Arnošta se můžete těšit na OSTRICH QUARTET, TRES QUATROS KVINTET.
Info: www.kulturafm.cz
11.7.2015 (so) od 20h - Michal Tučný Revival Band
Další koncert úspěšné country kapely, která je s nesmrtelnými písněmi Michala Tučného u Arnošta jako doma. Country oblečení a doplňky vítány.
Info: www.michaltucnyrevival.cz
2.7.2015 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
1.7.2015 (st) od 18h - Stanislav Krejčí - Barvy a tvary bez konce
Zahájení výstavy obrazů ostravského výtvarníka Stanislava Krejčího. Zahájení výstavy je bez slavnostní Vernisáže.
28.6.2015 (ne) od 16h - SWEETSEN FEST 015 - Afterpátrty
Afterpárty pro účinkující, pořadatele a přátelé Sweetsen festu. VSTUP POUZE PRO ZVANÉ. Pro ostatní žíznivou veřejnost je v tento den hospůdka zcela zapovězena. Omlouváme se za vzniklé potíže...
27.6.2015 (so) od 17h - SWEESEN FEST 015 - Folková a divadelní stage U Arnošta
17:00 – 17:30 TYKRÁSO
17:55 – 18:25 LINGVISTÉ
18:50 – 19:40 CAFÉ INDUSTRIAL
20:05 – 20:55 HANKA KOPŘIVOVÁ
21:20 – 22:10 POKUSTONE
22:30 – 23:20 DRUM FM & FIRESHOW
Moderuje Martin VEWE Veverka.
Vstup ZDARMA, pivo ve skle, griované pochoutky, kryté hlediště, stín pod slunečníky...
Info: www.sweetsen.cz
26.6.2015 (pá) od 17h - SWEESEN FEST 015 - Folková a divadelní stage U Arnošta
17:00 – 17:45 VENY
18:10 – 18:55 JAKUB TICHÝ
19:20 – 20:10 PLYŠ
20:10 – 20:35 ZEHIR &. JOE AFTER
20:35 – 21:35 HROZEN
21:35 – 22:00 ZEHIR & JOE AFTER
22:00 – 23:00 KUJÓNI
Moderuje Martin VEWE Veverka.
25.6.2015 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
25.6.2015 (čt) od 14h - SWEETSEN FEST 015 - Poetická stage U Arnošta
Nela Chamrádová, Radana Šatánková, Vít Adamus, Luboš Majzlík, Radovan Jursa. Moderuje Jan Becher.
Vstup ZDARMA, pivo ve skle, griované pochoutky, kryté hlediště, stín pod slunečníky...
Info: www.sweetsen.cz
20.6.2015 (so) od 20h - BANADABAND
Výborná bluesová kapela z Ostravy a okolí, opět u Arnošta, tentokráte v LIGHT sestavě.
Info: www.bandaband.com | https://www.facebook.com/bandaband
19.6.2015 (pá) od 20h - KING PAO !!!POZOR ZRUŠENO!!!
Z vážných náhlých důvodů koncert 19.6.2015 u Arnošta zrušen ze strany kapely KING PAO. Náhradní termín bude včas uveřejněn.
Frýdecko-místecká pop-rocková kapela KING PAO pokřtí své nové CD "Třetí svět." Jako hosta si přizvala flamenco taneční soubor Pata Bonita, což v sobě skýtá velice zajímavý a neobvyklý kulturní zážitek. Hrají, tančí a zpívají: Dan Štencl, Radim Škola, Martin Šimek, Martin Jarošek.
Info: www.bandzone.cz/kingpao
FCB událost: https://www.facebook.com/events/1588617178093811
18.6.2015 (čt) od 18h - ULTRAS Lipina
Pravidelné informační a diskusní setkání fanoušků Městského fotbalového klubu Frýdek-Místek, za přítomnosti předsedy klubu p. Radomíra Myšky, zástupců hráčské kabiny a zástupců fanouškovské skupiny Ultras Lipina. Vstup volný.
Info: www.facebook.com/lipinaultrasofficial | www.lipinafm.cz | www.mfkfm.cz/fans-page
12.6.2015 (pá) od 20h - Sváťa KARÁSEK &. Svatopluk
Svatopluk Karásek je evangelický duchovní, undergroundový muzikant, zpěvák a básník. Obvykle vystupuje a zpívá své písně za doprovodu kytary, ale tentokrát se obklopil mladými hudebníky a s formací Svatopluk dávají Karáskovým písním rockový háv.
Info: http://kulturafm.cz/detail-akce/svata-karasek-a-svatopluk
FCB událost: https://www.facebook.com/events/541317472673515
4.6.2015 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
3.6.2015 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
29.5.2015 (pá) od 21h - PROUZA, SLEPÍ KŘOVÁCI
Po roce opět spolu ve Frýdku-Místku!!! Společný koncert legendární kapely Prouza a kapely Slepí Křováci! To si nemůžete nechat ujít!
FCB událost: www.facebook.com/events/371618626296081
28.5.2015 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
23.5.2015 (so) od 20h - DOBROZDÁNÍ (Jura Bosák &. Kamil Quis)
Blues-folkový koncert opavského hudebního seskupení okolo Jury Bosáka, známeho z kapel jako Expedice Apalucha, Sonyk Bel aj.
Info: www.dobrozdani.cz | www.facebook.com/dobrozdani
FCB událost: www.facebook.com/events/798854630195435
22.5.2015 (pá) od 20h - Vorm Ap Fajny festival 2015
Mini festiválek z dílny tvůrců Fajneho Festivalu, který předznamená blížící se srpnový Fajny Festival. Těšit se můžete na zveřejnění programu FF, soutěže o vstupenky na FF, představení nově vzniklého spolku Packy sobě, který se zaobírá pomoci opuštěným a nemocným zvířatům. Vstupné 30,- Kč (část poputuje ve prospěch spolku Packy sobě). O hudební náplň se postarají Trochumoc, Blues n Bass, Dewil.
Info: www.fajnyfestival.cz | www.facebook.com/fajnyfestival
FCB událost: www.facebook.com/events/973718769327976
21.5.2015 (čt) od 18h - ULTRAS Lipina - POZOR ZRUŠENO!
Květnové setkání zrušeno ze strany Ultras Liupina z důvodu účasti členů na jiné, dobročinné akci. Další schůzka 18.6.2015 u Arnošta.
Pravidelné informační a diskusní setkání fanoušků Městského fotbalového klubu Frýdek-Místek, za přítomnosti předsedy klubu p. Radomíra Myšky, zástupců hráčské kabiny a zástupců fanouškovské skupiny Ultras Lipina. Vstup volný.
Info: www.facebook.com/lipinaultrasofficial | www.lipinafm.cz | www.mfkfm.cz/fans-page
9.5.2015 (so) od 20h - Luboš BEŇA &. Bonzo RADVÁNYI &. Zdeněk ŠPONAR
Staré Mississippské Country Blues v podání třech vynikajících bluesmanů, dvou rezofonických gitar, foukačky, saxofonu a bubnu.
Info: www.lubosbena.sk
FCB událost: www.facebook.com/events/1565668887029459
7.5.2015 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
6.5.2015 (st) od 18h - Petr Prudký - Vernisáž výstavy
Zahájení výstavy fotografií Petra Prudkého s názvem Jedinečná krajina Beskyd. Výstava potrvá od 6.5. do 30.6.2015
6.5.2015 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
2.5.2015 (so) od 19h - FREEdecký hudební MAJÁLES
Hudební oslava nejkrásnějšího měsíce v roce, tentokráte s kapelami ŠUBA DUBA BAND, BLUESQUARE a ČADI. Jako lahůdku jsme pro Vás připravili i speciální várku 12° Medového piva Kohut, z podhorského pivovaru Kohútka. Samozřejmostí budou i grilované dobrůtky.  
30.4.2015 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
29.4.2015 (st) od 18h - Den tance - AFTER PÁRTY
V rámci Mezinárodního dne Tance, jehož program bude probíhat o 9h na nám. Svobody a v parku pod frýdeckým zámkem si můžete přijít od 18h zatančit k Arnoštovi na Afterpárty ve stylu World Music, Reggae, SKA aj. Vstup zdarma.
Info: www.dentancefm.cz
25.4.2015 (so) od 20h - Jaroslav SAMSON Lenk
Folková písničkářská legenda opět po dvou letech u Arnošta.
Info: https://www.facebook.com/events/1618632521685092
23.4.2015 (čt) od 18h - ULTRAS Lipina
Pravidelné informační a diskusní setkání fanoušků Městského fotbalového klubu Frýdek-Místek, za přítomnosti předsedy klubu p. Radomíra Myšky, zástupců hráčské kabiny a zástupců fanouškovské skupiny Ultras Lipina. Vstup volný.
Info: www.facebook.com/lipinaultrasofficial | www.lipinafm.cz | www.mfkfm.cz/fans-page
12.4.2015 (ne) od 18h - TABÁSKOVA PARTYJA <DOPORUČUJEME>
Nedělní koncert folk-rockové kapely ze Zlínska, pojatý tentokráte jako křest jejich druhého CD s názvem "Můžeme plout."
Info: http://bandzone.cz/paveltabasek | https://www.facebook.com/events/1574066709507899
10.4.2015 (pá) od 20h - BEHIND THE DOOR
Koncert frýdecko-místecké jazzové formace ve složení Ondra KLÍMEK, Radim PŘIDAL, Matěj DRABINA, Adam ZBRÁNEK, Lukáš ČUNTA, Ladislav MUROŇ.
Info: http://bandzone.cz/behindthedoor | https://www.facebook.com/events/1377124855945868
9.4.2015 (čt) od 19h - BOWLE BAND <DOPORUČUJEME>
Koncert slezské jazzové formace složené z muzikantů, které můžete znát z kapel Gipsy Werk, Filip M, GG Pump, 4 dohody, Kazachstan, Blues Company aj. Standa Kotlár - klávesy, Štěpán Gažík - kytara, David Savkovič - Bicí, Josef Pepík Žerdík - basa.
Info: http://bowle.webnode.cz
FCB událost: https://www.facebook.com/events/800682973341693
2.4.2015 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
1.4.2015 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
30.3.2015 (po) od 16h - Den ARNOŠTA - 21 a 6 let
Pravidelná Jarní oslava svátku Arnošta. Letos v duchu 21 a 6 let od otevření naší legendární hospůdky (1994 a 2009). Od 16h otevřena naše Jarní terasa, pivní překvapení, jídelní překvapení, soutěžní překvapení, hudební a jiné překvapení. Projekce historických fotografií apod. VSTUP ZDARMA.
Info: www.uArnosta.cz | Facebook: Den Arnošta 2015
26.3.2015 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
21.3.2015 (so) od 20h - Zd. Šponar &. KLIKA NJ BLUES < DOPORUČUJEME >
Blues-rocková kapela složená z opravdových hudebních matadorů Vám zahraje to nejpoctivěji zahrané blues. Složení: Zdeněk Šponar - saxofon, foukačky, el. kytara, zpěv; Stáňa - baskytara, zpěv; Libor - bicí, zpěv; Petr - rezofonická, pololubová a el. kytara, foukačky, zpěv.
Info: http://bandzone.cz/staraklika
19.3.2015 (čt) od 18h - ULTRAS Lipina
Pravidelné informační a diskusní setkání fanoušků Městského fotbalového klubu Frýdek-Místek, za přítomnosti předsedy klubu p. Radomíra Myšky, zástupců hráčské kabiny a zástupců fanouškovské skupiny Ultras Lipina. Vstup volný.
Info: www.facebook.com/lipinaultrasofficial | www.lipinafm.cz | www.mfkfm.cz/fans-page
14.3.2015 (so) od 19h - Kujóni - křest CD Nula pět
Oblíbené neformální duo Jakub Tichý a Ondra Turoň pokřtí u Arnošta své nové krátké album Nula pět. Hosty a kmotry křtu budou POKUSTONE a Jiří Neduha (Zpocený voko).
Info: http://bandzone.cz/kujoni
Událost FCB: https://www.facebook.com/events/454301181391304/?ref=4
7.3.2015 (so) od 20h - Slávek JANOUŠEK &. Luboš NOVOTNÝ j.h. < KONCERT MĚSÍCE >
Folkový koncert písničkářské legendy a jeho hosta Luboše Novotného (Druhá tráva), který Slávkovy písničky obohatí svým doprovodem na dobro.
Info: www.slavekjanousek.cz
FCB událost: https://www.facebook.com/events/1401871470121758
5.3.2015 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
5.3.2015 (čt) od 18h - Tomiš Zedník "Sochař grafikem"
Vernisáž výstavy grafik dřevořezů a dřevěných reliéfů vyškovského sochaře, řezbáře a scénografa, který se svou výstavou opět zavítá k Arnoštovi. Posledně v roce 2010 tu po sobě zanechal venkovní plastiku "Námořník s flétnou a jeho pes", na motivy živého obrazu "Ivoš Pokluda a jeho pes Arnošt". Jako hudební host vystoupí Luděk Vrtílek, kytarista kapely Lucky Circus. Účast na Vernisáži potvrdil i Ivoš Pokluda, původní zakladatel hospůdky u Arnošta, nyní opět námořní kuchař, výtvarník a příležitostný multiinstrumentalista.
Info: www.tomis.wz.cz
4.3.2015 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
26.2.2015 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
25.2.2015 (st) od 19h - Ladislav Kula - Norsko
Cestopisná přednáška s projekcí o splněném snu jednoho dobrodruha. Sedm měsíců strávených v Norsku na bio-dynamické farmě Fokhol Gaard s návštěvou západního pobřeží a tří denním přechodem NP Rondane.
19.2.2015 (čt) od 18h - ULTRAS Lipina
Pravidelné informační a diskusní setkání fanoušků Městského fotbalového klubu Frýdek-Místek, za přítomnosti předsedy klubu p. Radomíra Myšky, zástupců hráčské kabiny a zástupců fanouškovské skupiny Ultras Lipina. Vstup volný. Další schůzka proběhne 19.3.2015 (čt) od 18h.
Info: www.facebook.com/lipinaultrasofficial | www.lipinafm.cz | www.mfkfm.cz/fans-page
18.2.2015 (st) od 18h - Miroslav LYSEK - Za dřevěnými kostely Slovenska
Cestopisná přednáška s projekcí z putování fotografa Miroslava Lyska za krásami malebných slovenských dřevěných kostelíků.
< PRO NEMOC ZRUŠENO > 13.2.2015 (pá) od 20h - Terezie Palková
Páteční večer nám přijede zpříjemnit pražská písničkářka, klavíristka a herečka Terezie Palková se svým hlasem, akordeonem a piánem. Vstupné dobrovolné.
Info: www.tereziepalkova.cz
FCB událost: https://www.facebook.com/events/386403794867590
PRO NEMOC KONCERT ZRUŠEN - náhradní termín bude uveřejněn na webu a Facebooku. Omlouváme se všem...
12.2.2015 (čt) od 19h - Robin LIPO "Punku Yatray"
Projekce krátkometrážního dokumentárního filmu "Punku Yatray", který natočil Robin Lipo (FM) při svém cestování po Jižní Americe. Po projekci bude autor pokračovat prezentaci fotografií s povídáním o Peruánské oblasti deštného pralesa a především pak o rituálu Ayahuasca, o kterém je jeho dokument.
FCB událost: https://www.facebook.com/events/809335809104176
​11.2.2015 (st) od 19h - Pavlína Jíšová &. Adéla Jonášová <KONCERT MĚSÍCE>
Po minulém vyprodaném koncertě zavítá naše přední folková písničkářka opět k Arnoštovi. Společně s ní vystoupí Adéla Jonášová, co by představitelka nastupující folkové generace.
Info: www.jisova.cz
FCB událost: https://www.facebook.com/events/815970681805410
5.2.2015 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
4.2.2015 (st) od 17h - V-klub FM

Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
< ZRUŠENO > 2.2.2015 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION < ZRUŠENO >
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
POZOR, AKCE ZRUŠENA ZE STRANY BUBENÍKŮ, další termín na webu U Arnošta a Facebooku.
29.1.2015 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
17.1.2015 (so) od 20h - LES GARS D´EN BAS TRIO (FR/CZ) <KONCERT MĚSÍCE>
Koncert Francouzko-českého tria hrající gypsy jazz, chansony a swing ve Vás zanechá vzpomínky na příjemnou hudební záležitost...
Info: http://lesgarsdenbas.free.fr | https://www.youtube.com | https://fr-fr.facebook.com
Více o kapele se dočtete na naší nové stránce Profily účinkujících www.uarnosta.cz/profily.htm
8.1.2015 (čt) od 21h - Jam Session <ZRUŠENO>
Po vzájemné dohodě s hlavními aktéry rušíme lednový Jam session z důvodu koncertní zaneprázdněnosti hlavní nosné formace. Příští Jam Session vypukne ve čtvrtek 5.2.2015.
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
7.1.2015 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
6.1.2015 (út) od 16h - Lenka Jelínková "ALPY"
Zahájení nové výstavy fotografií Lenky Jelínkové, tentokráte bez Vernisáže. Výstava potrvá od 6.1. do 28.2.2015.
5.1.2015 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
1.1.2015 (čt) - NOVÝ ROK 2015
Hospůdka je v tento den z pochopitelných důvodů zcela uzavřena. Otvíráme 2.1.2015 v 16h.
31.12.2014 (st) - FREEdecký SILVESTR u Arnošta
Neseďte doma u TV, příjďte se pobavit k Arnoštovi, nebo jen tak posedět, neb máme otevřeno a žádné vstupné nepožadujeme.
28.12.2014 (ne) od 18h - Vánoční večírek hráčů GO
Vánoční setkání současných a bývalých hráčů deskové hry GO, kteří si s chutí zahrají nejen GO, ale také další společenské deskové hry. VSTUP ZDARMA.
Info: www.goklubfm.cz
26.12.2014 (pá) od 22h - Vánoční Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
26.12.2014 (pá) od 20h - ČADI
Štěpánský koncert legendární frýdecko-místecké funky kapely.
Info: https://www.facebook.com/events/983759031639645/?ref=notif&notif_t=plan_user_invited
Po koncertě bude násletovat Jam Session.
24. - 25.12.2014 (st-čt) - Štědrý večer a 1. Svátek Vánoční - Boží hod <ZAVŘENO>
Hospůdka je v tyto dny z pochopitelných důvodů zcela uzavřena
20.12.2014 (so) od 19h - Bobův Vánoční guláš
Vánoční setkání příznivců bluegrassu, folku, country, vodáctví, horolezectví, trampingu, cyklocestování, outdoorismu, lyžování, turistiky, cestování a pohody... (polosoukromá akce)
19.12.2014 (pá) od 19h - Horolezci FM
Vánoční setkání členů horolezeckého oddílu z FM (polosoukromá akce).
14.12.2014 (neděle) od 18h - Dona Said Yes, Kapriola
Nedělní koncert dívčích rockových kapel s prodejem Kalendářů 2015.
Info: http://bandzone.cz/donamichelle, http://bandzone.cz/kapriola
12.12.2014 (pá) od 20h - ČajFolk
Vánoční koncert folkových kapel Kofe@Vlna, Acoustic Irish, K.aP.P.R.
Info: www.kofe.cz
10.12.2014 (st) od 17h - V-klub FM
Vánoční schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
9.12.2014 (út) od 19h - Roman Dragoun
Pravidelný vánoční koncert přední hudební rockové legendy (Progres 2, Futurum, Stromboli, T4).
Info: www.romandragoun.cz
4.12.2014 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
1.12.2014 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
27.11.2014 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
22.11.2014 (so) od 20h - BLUESQUARE
Koncert kapely Bluesquare z novojičínska.
Info: www.bluesquareband.cz
20.11.2014 (čt) od 18h - Česlav Wojcík - KAVKAZ
Další cestopisná besídka s projekcí legendárního horolezce Česlava Wojcika ze své expedice na Kavkaz.
13.11.2014 (čt) od 17:30h - Stoun Talent - II. výběrové kolo
II. výběrové kolo XVI. ročníku regionální pěvecké soutěže Stoun Talent v kategorii do 21 let. Vstup zdarma. Přihlášky na místě.
Informace a podmínky soutěže: www.talent.f-m.cz/talent-stoun.htm
6.11.2014 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
5.11.2014 (st) od 18h - Alexander Mosio - "Toulky"

Vernisáž výstavy obrazů a smaltů. Výstava potrvá od 5.11. do 31.12.2014.
Info: http://autorske-stranky-alexander-mosio.webnode.cz
5.11.2014 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
3.11.2014 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
30.10.2014 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
30.10.2014 (čt) od 17:30h - Stoun Talent - I. výběrové kolo
I. výběrové kolo XVI. ročníku regionální pěvecké soutěže Stoun Talent v kategorii do 21 let. Vstup zdarma. Přihlášky na místě.
Informace a podmínky soutěže: www.talent.f-m.cz/talent-stoun.htm
25.10.2014 (so) od 18h - OctoBEERfest u Arnošta
Kharl a Johan opět po roční odlmce ve FM! Tradiční slavnosti piva, jídla, srandy a jódlování... Svoje vlastní tupláky, stylové převleky a bavorské doplňky si vemte s sebou, neb na Vás čeká spousta pivních lahůdek, soutěží a zábavy! Hospůdka otevřena od 16h, zábavný program od cca 18h.
Info: www.uArnosta.cz
20.10.2014 (pondělí) od 18h - Václav FAJFR, René SOUČEK &. hosté
Benefiční večer s ostravským heligonlářem Václavem Fajfrem a jeho hosty v rámci Benefičního tour pro Dětskou hematoonkologii FN v Ostravě. Možná příjde i David Vysloužil či Darmoděj...
17.10.2014 (pá) od 20h - ProPOLICE
Koncert Police and Sting cover band tentokráte v nové sestavě: Dan ŠTENCL - kytara, zpěv; René PYŠKO - baskytara, zpěv; Michal SMOLAN - klávesy, zpěv; Dan FURMÁNEK - kytara, zpěv; Martin ŠIMEK - bicí
Info: www.propolice.f-m.cz
6.10.2014 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
2.10.2014 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
1.10.2014 (st) od 17h - V-klub FM

Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
30.9.2014 (út) od 20h - Soutěž Radegast rozdává 777 sudů - FINÁLE
Od 20h losování denní výhry a hlavní ceny. Do losování o hlavní cenu postupují všechny slosovatelné účtenky včetně těch, které už nějakou cenu vyhrály!
Info: www.uArnosta.cz/soutez
10.9.2014 (út) od 18h - Honza Tolasz - "Mexiko a Guatemala"
Vernisáž výstavy fotografií frýdecko-místeckého cestovatele Honzy Tolasze po zemích střední Ameriky. Kromě bezplatného pohoštění se můžete těšit i na projekci dalších fotografií autora. Výstava potrvá od 10.9. do 31.10.2014.
Info: www.johny.cz
5.9.2014 (pá) od 21h - PAKOSTRA
Koncert veselé ostravské kapely v hvězdném složení Radek Pastrňák, Jiří Kosťa Kostadinov, Josef Pak a Matěj Drabina. Jako host vystoupí téměř ve všech skladbách Emil Ferenc na foukací bluesovou harmoniku.
Info: https://www.facebook.com/events/1526653030899394/?notif_t=plan_user_invited
4.9.2014 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Matěj, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
1.9.2014 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION okolo ohně
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Za příznivého počasí budeme bubnovat vbenku okolo plápolajícího ohně.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
22.-23.8.2014 (pá-so) - FAJNY FESTIVAL
Popík &. Palko Vás zvou na 5. ročník Fajneho Festivalu, který bude letos opět u Arnošta a bude dvoudenní + nedělní Afterpárty. Celým festivalem provází Mr. moderátor Vašek Holub z Pokustone.
22.8. (pátek) od 18h: Zmizelý duch FM hospod - přednáška s projekcí historika Mgr. Jaromíra Poláška, The Rights Unplugged (FM), POKUSTONE (Hukvaldy), David STYPKA &. BANDJEEZ PLUGGED (FM)
23.8 (sobota) od 19h: LÍHEŇ (FM), FECAL MATTERS - Nirvana revival (FM), THE DRAIN (Praha)
DOWNBELOW (FM), Info: www.FAJNYFESTIVAL.cz | www.facebook.com/fajnyfestival
15.-16.8.2014 (pá-so) - MUZIKANTSKÉ ŽNĚ
Program bude probíhat na frýdeckém zámku a po jeho skončení se můžete přesunout k Arnoštovi, kde na Vás čeká:
15.8. (pá) od 22h - Countrybál s triem Emil Ferenc &. Luboš Beňa &. Bonzo Radványi (VSTUP ZDARMA)
16.8. (so) od 22h - Táborák se zpíváním u kytary (VSTUP ZDARMA)
26.7.2014 (so) od 20h - Jazz ve městě
Další ročník festivalu Jazz ve Městě z produkce KulturyFM probíhající na několika scénách ve městě. Na scéně u Arnošta se můžete těšit na VOILA! a Ondřej ŠTVERÁČEK trio.
Info: www.kulturafm.cz
24.7.2014 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
3.7.2014 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
1.7.2014 (út) od 18h - Martin HÁBA "Dobře utajené tóny"
Vernisáž výstavy obrazů vsetínského výtvarníka, muzikanta a literáta. Výstava potrvá od 1.7. do 31.8.2014
30.6.2014 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION okolo ohně
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Za příznivého počasí budeme bubnovat vbenku okolo plápolajícího ohně.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
29.6.2014 (ne) - Sweetsen fest 014 - AFTERPÁRTY <UZAVŘENÁ SPOLEČNOST>
Závěrečná Afterpárty Sweetsen festu pro účinkující, pořadatelé a přátele festivalu. VSTUP POUZE PRO ZVANÉ, pro ostatní veřejnost uzavřeno.
27.-28.6.2014 (pá-so) - Sweetsen fest 014 u Arnošta stage
Další ročník benefičního festivalu Sweetsen fest 014 bude opět probíhat i u Arnošta. Těšit se u nás můžete na poklidnou pohodovou atmosféru, kterou Vám přinesou folkové, jazzové a jim podobné kapely, písničkáři a divadla. Nebudou chybět ani grilované pochoutky a pivo čepované do skla. Oběma večery Vás bude provázet Václav Holub z kapely Pokustone. Otevřeno denně od 16h. Vstup zdarma.
Info: www.sweetsen.cz
26.6.2014 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
21.6.2014 (so) od 20h - TROCHUMOC "Nahlas"
Kapela Trochumoc pokřtí u Arnošta své nové CD s názvem Nahlas. Kmotrem a křtitelem bude René Souček. Jako hosté vystoupí kapely LÍHEŇ a MLETÝ STANDARD.
Info: bandzone.cz/trochumoc | bandzone.cz/lihen | bandzone.cz/mletystandard
7.6.2014 (so) od 19h - ŘECKÝ VEČER
Další letní večer plný řecké hudby, tance, jídla a pití. Těšit se můžete na grilované řecké pochoutky a taky nápoje.
5.6.2014 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
2.6.2014 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION okolo ohně
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Za příznivého počasí budeme bubnovat vbenku okolo plápolajícího ohně.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
30.5.2014 (pá) od 20h - Martin Kratochvíl &. JAZZ Q - 50 let
Výroční koncert legendární jazzové formace hudebníka, cestovatele, horolezce, letce, podnikatele, spisovatele, kameramana a režiséra Martina Kratochvíla. Hrají ve hvězdné sestavě: Martin Kratochvíl (klávesy), Oskar Petr (zpěv), Zdeněk Crissa Fišer (kytara), Filip Jeníček (bicí), Přemysl Drát Faukner (basa).
Info: www.martinkratochvil.com | bandzone.cz/martinkratochvil
Mediální partner: Rádio SÁZAVA 90,6FM www.radiosazava.cz
"HUDBA, HUDBA, HUDBA - bez zbytečných slov a REKLAM"
29.5.2014 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session < ZRUŠENO >
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Zrušeno ze strany hlavních aktérů Folk & Country Jam Sessionu.
17.5.2014 (so) od 20h - Michal Tučný Revival Band
Další koncert úspěšné country kapely, která je s nesmrtelnými písněmi Michala Tučného u Arnošta jako doma. Country oblečení a doplňky vítány.
Info: www.michaltucnyrevival.cz
16.5.2014 (pá) od 20h - PROUZA, Slepí křováci
Koncert kultovní frýdecko-místecké kapely Prouza s hosty v podobě Slepých křováků, kteří zde pokřtí své CD s názvem "Afropunk".
Info: www.prouza.eu | www.bandzone.cz/slepikrovaci | Facebook https://www.facebook.com/events/613151788759591/?unit_ref=related_events
7.5.2014 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
6.5.2014 (út) od 18h - Sedmkrát jinak
Malíř a galerista Štěpán Mleczko zahájí vernisáž výstavy obrazů svých žáků pod souhrnným názvem "Sedm krát jinak." Všichni vystavovatelé Věra Baranová, Ilona Bílková, Petra Literáková, Zuzana Blahová, Ladislav Blaha, Irena Matejna a Dana Smékalová jsou amatéři a jejich profese jsou třeba učitelka, účetní, masérka atd. Nejdůležitější je, že všichni se chtěli naučit kreslit a prohloubit, nebo zvednout pokličku na hrnci umění. Někteří začali sbírat drobné grafiky a nakonec si to chtěli sami naučit a tisknout si originály sami. Vyzkoušeli si kresbu, techniku suché jehly, serigrafie, akvarelu, práce suchým pastelem a akrylem.
Výstava potrvá od 6.5. do 30.6.2014.
Info: www.galeriemleczko.cz
5.5.2014 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
1.-2.5.2014 (čt-pá) od 19h - FREEdecký hudební MAJÁLES u Arnošta
Pravidelná dvoudenní kulturní akce, u které se můžete těšit na jarní hudební nadílku kapel ŠUBA DUBA BAND, Marian Friedl &. NOCZ (jazz), The ProPOLICE (Sting &. Police Cover Band), POKUSTONE, BUKVY (Red Hot Chili Peppers Revival).
Ve čtvrtek 1.5.2014 po skončení koncertů prvidelný Jam Session, bude-li mít někdo chuť ještě hrát.
26.4.2014 (so) od 20h - BANDJEEZ - křest CD "Čaruj"
Křest nového CD "Čaruj" Davida Stypky &. Bandjeez. VSTUP ZDARMA.
Info: http://bandzone.cz/bandjeez | Facebook https://www.facebook.com/events/727034564013371/?ref=1
24.4.2014 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
12.4.2014 (so) od 20h - Karel KRYL 70
Vzpomínkový koncert k nedožitým sedmdesátinám Karla Kryla, jehož nesmrtelné písničky bude interpretovat Jirka Tomčala.
Info: Facebook - Karel Kryl 70
10.4.2014 (čt) od 19h - BOKOMARA &. ŠANY <DOPORUČUJEME>
Koncert legendární folkové kapely Luboše Javůrka, která brouzdá naše folkové vody již dlouhá desetiletí. Jako častý host vystoupí s Bokomarou i Petra ŠANY Šanclová.
Předprodej již zahájen v hospůdce u Arnošta.
Info: www.bokomara.cz | www.sanclova.com
7.4.2014 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION <ZMĚNA TERMÍNU>
POZOR! Tento termín byl na přání pořadatelů přesunut na nový termín 31.3.2014.
5.4.2014 (so) od 20h - MONTY
Koncert nepřehlédnutelné osobnosti současného folku, která Vás zahrne plnotučnými tóny z vinic pod Pálavou. Monty alias "tlustý pán", jak se sám nazývá, občas koncertuje s prsonami jako Valsta Redl, Tomáš Klus, Arnošt Frauenberg či Milan Šáma a to buď sám, nebo se svou kapelou Nekapela.
Info: www.montyfolk.cz
3.4.2014 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
2.4.2014 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdecko-místeckých výtvarníků.
31.3.2014 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION <NOVÝ TERMÍN>
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
POZOR! Původní termín 7.4.2014 byl na přání pořadatelů přesunut na nový termín 31.3.2014.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
29.3.2014 (so) od 16h - DEN ARNOŠTA
Pravidelná oslava svátku všech Arnoštů světa. Od 16h otevřena naše Jarní terasa, pivní překvapení, jídelní překvapení, soutěžní překvapení, hudební a jiné překvapení. Projekce fotografií Luďka Krulikovského z akcí konaných u Arnošta. VSTUP ZDARMA.
Info: www.uArnosta.cz | Facebook: Den Arnošta 2014
27.3.2014 (čt) od 20:30h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
27.3.2014 (čt) od 19h - Jiří SMRŽ
Koncert folkového písničkáře a básníka, který mimo jiné předvede i písně ze svého nového alba "Kořeny", které je nominováno na cenu Anděla a na kterém zpívá i nám dobře známá frýdecko-místecká písničkářka Hanka Kopřivová. Jeho předchozí album "Poslední láska" získala Anděla 2005 v kategorii Folk &. Country. Vstupné dobrovolné.
Info: http://jirismrz.cz
Po koncertě bude následovat pravidelný Folk &. Country Jam Session, který vypukne okolo 20:30h. Na Jam Session se vstupné samozřejmě neplatí.
21.3.2014 (pá) od 20h - Dej si 5 piv Radegast a vyhraj! - FINÁLE
<SOUTĚŽ>
Každodenní losování soutěžních účtenek o 10x0,5L Radegast + Finálové losování všech soutěžních účtenek 10.-21.3.2014 o hlavní cenu 50x0,5L Radegast Premium nebo Radegast Originál. Do losování o hlavní cenu jsou zařazeny všechny souěžní účtenky, které nevyhrály každodenní losování.
15.3.2014 (so) od 20h - Slávek JANOUŠEK &. Luboš VONDRÁK &- Luboš NOVOTNÝ (dobro) j.h.
Koncert legendárního folkového dua, které Vás nejen neopakovatelně pobaví, ale rovněž i přijme k zamyšlení nad vším, co je kolem nás a čím žijeme... Staré i nové písničky okrášlí svou citlivou hrou na dobro jejich host Luboš NOVOTNÝ.
Info: www.slavekjanousek.cz
10.-21.3.2014 (po-pá) od 16h - Dej si 5 piv Radegast a vyhraj! <SOUTĚŽ>
Soutěž s každodenním losováním soutěžních účtenek o pivní výhry 10x0,5L Radegast Premium nebo Radegast Originál po 20h. Losování všech soutěžních účtenek o hlavní cenu 50x0,5L Radegast 10° nebo 12° proběhne 21.3.2014 (pá) po 20h. Do losování jsou o hlavní cenu jsou zařazeny všechny souěžní účtenky, které nevyhrály každodenní losování. Sdružená konzumace je povolena. Jednoduchá pravidla Vám vysvětlí obsluhující personál
6.3.2014 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
POZOR! Od Března budou Jam Sessiony 1x za měsíc a to (téměř) vždy první čtvrtek v měsíci. Příští Jam Session 3.4.2014 (čt) od 21h.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
5.3.2014 (st) od 17h - V-klub FM

Pravidelná schůzka klubu frýdeckomísteckých výtvarníků.
4.3.2014 (út) od 18h - PETR PRUDKÝ - Beskydy s nadhledem
Vernisáž výstavy. Beskydský region zachycen z paluby vzducholodě a ze srdce frýdeckého poutníka a fotografa Petra Prudkého. Výstava potrvá od 4.3. do 30.4.2014.
Info: www.prudky.cz
3.3.2014 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
1.3.2014 (so) po 20h - Dej si 5 piv Radegast a vyhraj! - FINÁLE <SOUTĚŽ>
Losování všech soutěžních účtenek 17.-28.2.2014 o hlavní cenu 50x0,5L Radegast Premium nebo Radegast Originál.
27.2.2014 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
20.2.2014 (čt) od 21h - Jam Session
Pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
17.-28.2.2014 (po-pá) od 16h - Dej si 5 piv Radegast a vyhraj! <SOUTĚŽ>
Soutěž s každodenním losováním soutěžních účtenek o pivní výhry 10x0,5L Radegast Premium nebo Radegast Originál po 20h. Losování všech soutěžních účtenek o hlavní cenu 50x0,5L Radegast 10° nebo 12° proběhne 1.3.2014 (so) po 20h. Sdružená konzumace je povolena. Jednoduchá pravidla Vám vysvětlí obsluhující personál.
13.2.2014 (čt) od 18h - Cestománie po Jávě, Bali, Floresu a Timoru
Cestopisná besídka s projekcí našich dvou frýdecko-místeckých cestovatelů Honzy Tolasze a Veweho. VSTUP ZDARMA.
Info: https://www.facebook.com/events/558615620901773
5.2.2014 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka klubu frýdeckomísteckých výtvarníků.
3.2.2014 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
31.1.2014 (pá) od 20h - TONY ACKERMAN solo (USA)
Americký virtuózní kytarista Tony Ackerman žije v České Republice třicet let. V jazzovém duu s Martinem Kratochvílem odehrál tisíce koncertů nejen u nás, ale rovněž po celé Evropě, USA a na blízkém Východě. Mají spolu nahráno devět LP. Tony Ackerman představí fascinující sólový večer na pěti akustických kytarách. V první polovině večera čerpá ze svých hudebních kořenů v různých amerických stylech - folk, bluegrass, blues a ragtime. V druhé části večera pokračuje klasickou kytarou, brazilskou bossanovou, a na závěr zahraje své originální skladby a improvizace, které jsou inspirovány hudebními styly z celého světa.
Info: www.tonyackerman.com
30.1.2014 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
24.1.2014 (pá) od 19h - Jaroslav SAMSON Lenk
Legendární folkový písničkář opět u Arnošta.
23.1.2014 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
14.1.2014 (út) od 18h - Česlav Wojcik
Další cestopisná besídka s projekcí legendárního horolezce Česlava Wojcika ze svých expedic a lezení na Pamír 1968 a 1972, Makalu 1973, Nanda Devi 1978. Vstup ZDARMA.
Info: www.zver.cz/2013/12/24/promitacka-ceslava-wojcika
9.1.2014 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Majkl, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
8.1.12014 (st) od 18h - Lukáš HORKÝ - Deníky
Vernisáž výstavy fotografií frýdeckomísteckého fotografa, grafika a hudebníka Lukáše Horkého. Jeho výstava s názvem "Deníky" se pokouší zachytit autorovy vzpomínky, útržky z deníků a věci co se staly, nebo možná ani nestaly. Jako kdyby si lepil život na zdi svého dětského pokoje mezi zašlé plakáty... Výstava potrvá od 8.1. do 28.2.2014.
Info: www.lukashorky.cz
8.1.2014 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
6.1.2014 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
1.1.2014 (st) - NOVÝ ROK 2014
Hospůdka je v tento den z pochopitelných důvodů zcela uzavřena.
31.12.2013 (út) od 20h - FREEdecký Silvestr
U nás můžete zažít pohodovou atmosféru u rozpáleného krbu, dobré piva Plzeň, Radegast a taky skvělý výhled na městský ohňostroj, nebude-li mlha. VSTUP ZDARMA. Hospůdka je otevřena od 16h.
29.12.2013 (ne) od 18h - Vánoční večírek hráčů GO aj. deskových her
Vánoční setkání současných a bývalých hráčů deskové hry GO, kteří si s chutí zahrají nejen GO, ale také další společenské deskové hry. VSTUP ZDARMA.
Info: www.goklubfm.cz
26.12.2013 (čt) od 20h - ČADI
Štěpánský koncert naši legendární funky kapely s Matějem Drabinou (Dánsko) za bicíma. Dále hrají: Martin BUBUŠ Czerný, Petr PINY Pinkas, Robert GAGIN Garnac. Jako speciální host vystoupí formace THE SONGS we didn't manage to play when we were kids..
Info: www.cadi.cz
24. - 25.12.2012 (út-st) - Štědrý večer a 1. Svátek Vánoční - Boží hod
Hospůdka je v tyto dny z pochopitelných důvodů zcela uzavřena.
21.12.2013 (so) od 18h - Bobův Vánoční guláš
Vánoční setkání příznivců bluegrassu, folku, country, vodáctví, horolezectví, trampingu, cyklocestování, outdoorismu, lyžování, turistiky, cestování a pohody...
20.12.2013 (pá) od 19h - ELORA GROUP s.r.o.
Vánoční večírek se zábavným programem přední stavební firmy v sále hospůdky. Vstup pouze pro zvané.
14.12.2013 (so) od 20h - Vánoční ČajFolk č. 22 - Kofe@Vlna, ACOUSTIC IRISH
V podstatě domácí seskupení Kofe@Vlna si pozvalo na svůj vánoční čajfolkový koncert neméně úspěšnou drive kapelu Acoustic Irish, kterou není potřeba nijak představovat, ale je důležité je zažít...
Info: www.kofe.cz/kofevlna | http://bandzone.cz/acousticirish
12.12.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
10.12.2013 (út) od 19h - Honza Brož &. DEVÍTKA
Koncert přední folkové skupiny s více než dvacetiletou tradicí. V jejím středu je kytarista, zpěvák a písničkář Honza Brož. Patnáct let jste ho spolu s Jindřiškou Brožovou mohli vídat i ve skupině Žalman a spol. Devítka se opírá o dvě dospělé kytary, výbornou baskytaru, barevný vokál, ale hlavně o původní repertoár melodických písniček, nad jejichž texty se dá (ale nemusí) přemýšlet.
Info: www.devitka.cz
4.12.2013 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
3.12.2013 (út) od 19h - Roman DRAGOUN
Pravidelný vánoční koncert přední hudební rockové legendy (Progres 2, Futurum, Stromboli, T4) u Arnošta.
Info: www.romandragoun.cz
2.12.2013 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
1.12.2013 (neděle) od 19h - HROZEN, LONGITAL (SK)
Nedělní koncert dvou zajímavých hudebních těles, kterými odstartujeme dobu Adventní.
Frýdecko-místecký HROZEN je kapela, balancující na hranici písničkářství a hravé alternativy, stále čerpající z úzkého propojení inspirovaného textu a naléhavé muziky, která Vás zaujme lahodnými i svíravými radioneaktivními tóny. Info: www.skupinahrozen.cz
Slovenští LONGITAL jsou známí klubovému publiku jako vynalézaví bořiči hranic folkové, rockové a elektronické hudby. Longital tvoří partnerské duo Shina Lo (zpěv, baskytara) a Daniel Salontay (zpěv, kytary, elektronika + virtuální elektronický spoluhráč Xi Di Nim). Svůj styl sami označují za „kvantový folk z paralelního vesmíru". Info: www.longital.com
30.11.2013 (so) od 20h - SILESIAN DIXIE BAND

Sdružení předních jazzových muzikantů z Těšína a širokého okolí zavítá opět k Arnoštovi se svým dixielandovým repertoárem. Míša Michna – trumpeta zpěv, Petr Litvora - bicí, Jiří Hendrych - klávesy, Jakub Mezírka - trombón, Michal Miemírský - saxofon, Januš Lasota - kontrabas.
28.11.2013 (čt) od 21h - Jam Session - PŘESUNUTO do STOUNu
Z důvodu konání Finále pěvecké soutěže STOUN TALENT 2013 dne 28.11.2013 v hudebním klubu STOUN, byl pravidelný Jam session přesunut pro tento den tamtéž. Příští Jam session se bude konat v klasickém termínu 17.12.2013 opět u Arnošta.
21.11.2013 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
15.11.2013 (pá) od 20h - ProPOLICE
Koncert Police and Sting cover band tentokráte v nové sestavě: Dan ŠTENCL - kytara, zpěv; René PYŠKO - baskytara, zpěv; Michal SMOLAN - klávesy, zpěv; Dan FURMÁNEK - kytara, zpěv; Martin ŠIMEK - bicí
Info: www.propolice.f-m.cz
14.11.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
9.11.2013 (so) od 18h a 21h - The BUKVY - Rock gulash
The BUKVY alias Red Hot chili Peppers revival alias The Scars zvou na „živý“ Rockový gulash ve znamení hitů 90. let. Zazní songy Pearl Jam, RHCP, The Bukvy, The Scars, Rage against the machine a další. VSTUP ZDARMA
7.11.2013 (čt) od 18h - Honza TOLASZ - INDONÉSIE
Vernisáž výstavy fotografií s kapelou TROCHUMOC. Výstava potrvá do 31.12.2013.
6.11.2013 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
4.11.2013 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
31.10.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
31.10.2013 (čt) od 19h - 17.10.2013 od 19h - StounTALENT 2013 - II. výběrové kolo
II. výběrové kolo XV. ročníku regionální pěvecké soutěže StounTalent v kategorii do 21 let formou Workshopu. VSTUP ZDARMA. Přihlášky emailem: asi@f-m.cz.
Informace a podmínky soutěže: www.talent.f-m.cz/talent-stoun.htm
Po skončení výběrového kola bude následovat Jam Session.
24.10.2013 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA. První session po prázdninové přestávce.
19.10.2013 (so) od 20h - Luboš BEŇA &. Bonzo RADVÁNYI
Koncert předních slovenských bluesmenů. Dvě rezofonické kytary v rukách těchto slovenských hudebníků světového věhlasu vnesou na pódium originálně pojaté jižanské blues 50. a 60. let.
Info: www.lubosbena.sk
17.10.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
17.10.2013 od 19h - StounTALENT 2013 - I. výběrové kolo
I. výběrové kolo XV. ročníku regionální pěvecké soutěže StounTalent v kategorii do 21 let. Vstup zdarma. Přihlášky emailem: asi@f-m.cz.
Informace a podmínky soutěže: www.talent.f-m.cz/talent-stoun.htm
Po skončení výběrového kola bude následovat Jam Session.
11.10.2013 (pá) od 19h - FÉNIX - Promo akce pro milovníky pšeničného piva
Večerní návštěva promo teamu piva Fénix z Plzeňského Prazdroje a.s., soutěže ceny. VSTUP ZDARMA.
Info: www.fenixinspiration.cz
3.10.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
2.10.2013 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
30.9.2013 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... VSTUP ZDARMA. Původní říjnový termín 7.10. jsme po dohodě s Markem přesunuli na tento termín 30.9.2013. Informujte o tom své spolububeníky.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
21.9.2013 (so) od 20h - FORGOTTEN VOICES, Fell On Mad Days
Koncert dvou pop-rockových kapel. Vstupné jen 30,-Kč.
FORGOTTEN VOICES: Kachi Kachna POLOMSKÁ - zpěv, piano; Aleš ROVENSKÝ - baskytara; Jan ROVENSKÝ - kytara, zpěv; Pavel ROVENSKÝ - housle; Tomáš KOTHERA - bicí
Info: http://bandzone.cz/forgottenvoices
Fell On Mad Days: Šimon Murcko - kytara, zpěv; Ivo Saniter - baskytara, zpěv; Tomáš Kothera - bicí
Info: http://bandzone.cz/fellonmaddays
19.9.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
5.9.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Víťa, Piny..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
5.9.2013 (čt) od 18h - Veronika JANOŠKOVÁ - "LEMY"
Zahájení výstavy fotografií. Výstava potrvá od 5.9. do 31.10.2013.
4.9.2013 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků. První schůzka po prázdninové přestávce.
2.9.2013 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION okolo ohně
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... Za příznivého počasí budeme bubnovat okolo plápolajícího ohně. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
31.8.2013 (so) od 20h - ROCKOVÁ SLEZINA OPEN AIR 2013 - u ARNOŠTA STAGE
V rámci nového rockového festivalu Slezina Open Air vystoupí na vedlejší scéně u Arnošta od 20h tyto skupiny: ANTOINES, OFF AXIS, ACOUSTICA, ARES. Hlavní koncerty se budou odehrávat v areálu stadiónu TJ Slezan, kde se můžete od 11h těšit na ŠKWOR, DYMYTRY, COCOTTE MINUTE, ABSOLUT DEAFERS, GOOD GIRL MAGGIE (PL), RIMORTIS, NAHUM, NONCODE, SLEPÍ KŘOVÁCI, TROCHUMOC a JAKOBYNIC.
Info: www.slezina.eu | https://www.facebook.com/pages/Rockov%C3%A1-Slezina-Open-Air-2013/162283543826023?ref=hl
24.8.2013 (so) od 18h - FAJNY FESTIVAL
Další ročník oblíbeného festivalu alternativních kapel. Letos vystoupí SATURN UNITED, René SOUČEK &. Marek HLOSTA, ZELENE ZLATO, PROUZA.
Info: https://www.facebook.com/fajnyfestival
22.8.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
16.-17.8.2013 (pá-so) od 22h - MUZIKANTSKÉ ŽNĚ - táborák, jam session
Večerní posezení u táboráku v areálu hospůdky u Arnošta pro návštěvníky, pořadatele, účinkující a přátele festivalu Muzikantské žně, jehož program se bude po oba dny odehrávat na frýdeckém zámku.
17.8.2013 (so) od 22h - Jarek NOHAVICA &. René SOUČEK na střídačku
Vstup pouze se vstupenkou na Muzikantské žně 2013, po té táborák...
Info: www.muzikantskezne.cz
11.8.2013 (NEDĚLE) od 19h - PAKOSTRA
Akustická bluesová kapela ve složení Radek PASTRŇÁK - kytara, zpěv; Jiří "Kosťa" KOSTADINOV - kytara, zpěv; Josef PAK - bass, zpěv; Matěj DRABINA - bicí zahraje u Arnošta k nedělní večerní pohodě. Bude to i taková hudební rozlučka a poslední Matějův koncert s touto kapelou před odjezdem do vzdálených končin světa...
Info: www.pakostra.wz.cz
10.8.2013 (so) od 20h - Řecký večer
Další letní večer plný řecké hudby, tance, jídla a pití. K tanci a poslechu zahrají Jordan &. Vangelis. Dále se můžete těšit na grilované řecké pochoutky a taky nápoje.
8.8.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
5.8.2013 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION okolo ohně
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... Za příznivého počasí budeme bubnovat okolo plápolajícího ohně. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
2.8.2013 (pá) od 20h - KING PAO
Koncertní návrat progresívní frýdeckomístecké funky kapely, spojený s oslavou 15-ti let založení skupiny a křtem nového CD. Aktuální sestava: Dan J. Štencl - kytara, zpěv, Radim Škola - basová kytara, Dušan Čečotka - bicí, Michal Smolán - klávesy, zpěv, Iveta Čellarová - zpěv, Veronika Sobčáková - zpěv, Honza Mohyla - saxofon, Marek Paluřík - trubka (Kuba Klimánek - trubka).
Info: http://bandzone.cz/kingpao
27.7.2013 (so) od 20h - JAZZ ve MĚSTĚ
Další ročník festivalu Jazz ve Městě z produkce KulturyFM probíhající na několika scénách ve městě. U Arnošta se můžete těšit na Quattro Formaggi a Veronika Harcsa &. Bin-Jip.
Info: www.kulturafm.cz
26.7.2013 (pá) od 20h - Michal Tučný Revival Band
Letní koncert velmi úspěšné revivalové kapely, která není u Arnošta poprvé a ani naposled. Složení skupiny: Lubomír Zalubil - sólo zpěv, Lubomír Piskoř - baskytara, vokály, Lubomír Staš - el. kytary, piano, Zuzana Needle Kovářová - housle, vokály, Ivan Adámek - ak. kytara, vokály, Pavel Bruno Gross - bicí nástroje.
Info: www.michaltucnyrevival.cz
25.7.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
19.7.2013 (pá) od 20h - Silesian Dixie Band
Sdružení předních jazzových muzikantů z Těšína a širokého okolí zavítá k Arnoštovi se svým dixielandovým repertoárem. Míša Michna – trumpeta zpěv, Petr Litvora - bicí, Jiří Hendrych - klávesy, Jakub Mezírka - trombón, Michal Miemírský - saxofon, Januš Lasota - kontrabas.
11.7.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
11.7.2013 (čt) od 19:30h - Martin STENLI Hlaváč - Cyklotour
Cestující písničkář vyrazil se svou kytarou, sestrou a djembe na cyklisticko-koncertní turné po Moravě. Své kolo zaparkuje i u Arnošta, aby zde načerpal nových sil, a zahrál nám několik svých písní, laděných do folkovo-bluesových atmosfér.
Trasa: Veselí nad Moravou, Zlín, Frýdek-Místek, Ostrava, Mohelnice, Blansko, Brno, Hodonín, Veselí nad Moravou. Vstupné dobrovolné pro potřeby cestovatelů.
Info Facebook: http://1url.cz/mNnb
3.7.2013 (st) od 18h - Jiří Javorek - "Mezi dnem a nocí"
Vernisáž výstavy obrazů a fotografií Jiřího Javorka, člena V-klubu FM, která potrvá od 3.7. do 31.8.2013.
1.7.2013 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION okolo ohně
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... Za příznivého počasí budeme bubnovat okolo plápolajícího ohně. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/groups/DrumJamFM
30.6.2013 (ne) od 16h - SWEETSEN FEST 013 - AFTERPÁRTY
Závěrečná Afterpárty Sweetsen festu pro účinkující, pořadatelé a přátele festivalu. VSTUP POUZE PRO ZVANÉ, pro ostatní veřejnost uzavřeno.
28.-29.6.2013 (pá-so) - SWEETSEN FEST 013
Jazzová, folková a divadelní scéna Sweetsen festu bude opět u Arnošta. VSTUP ZDARMA. Oběma dny provází a moderuje Václav Holub z Pokustone. Otevřeno denně od 16h. Info: www.sweetsen.cz
Pátek 28.6.2013
17:00-17:50 KLÁRA BAJEROVÁ
18:20-19:10 HROZEN
19:30-20:00 HYNEK NEKUŽA (DIVADLO: ONE MAN SHOW)
20:30-21:30 JAKUB TICHÝ
22:00-23:00 KAJKERY
Sobota 29.6.2013
17:30-18:30 KUJÓNI
19:00-19:40 ZA HRANICEMI TICHA
20:10-21:10 POKUSTONE
21:40-22:40 DRUMFM - BUBENÍCI Z FAJNEHO-MJESTA
27.6.2013 (čt) od 21h - Jam Session + křest CD Veroniky Sobčákové "Času je málo..., a voda stoupá"
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
20.6.2013 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
13.6.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta www.facebook.com/pages/Jamy-u-Arnosta/186144041421926
12.6.2013 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků. Přesunuto z původního termínu 5.6.2013.
6.6.2013 (čt) od 17h - Soukromá párty
Soukromá párty v zadní části hospůdky na sále, vstup pouze pro zvané. Ostatní prostory a terasa volně přístupny ostatní žíznivé veřejnosti.
3.6.2013 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - DrumJam FM
1.6.2013 (so) od 20h - René SOUČEK - křest CD Fajne Mjesto
Nepřehlédnutelný písničkář a moderátor pokřtí své první CD Fajne Mjesto s kmotry Slávkem Janouškem a Davidem Stypkou, a možná přijde i Darmoděj... VSTUP ZDARMA.
Info: www.bandzone.cz/renesoucek
31.5.2013 (pá) od 20h - SONYK BEL
Sonyk Bel je barevná, syrová, rocková alternativní kapela s charisma a energií, schopná ale také na svých koncertech vykouzlit velmi křehkou až intimní náladu.
Jura Bosák (Expedice Apalucha) - zpěv, baskytara, Vladimír Jaške (Kofe-In) - kytara, Honza Stejskal - bicí, Petr Uvíra (Ladě) - kytara.
Info: bandzone.cz/sonykbel
30.5.2013 od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
25.5.2013 (so) od 20h - ČADI 15 LET + křest CD "Květen"
Koncertní oslava 15-ti letého hraní přední frýdeckomístecké kapely. Na koncertě si oslavenci zahrají s dalšími muzikanty, kteří zanechali otisk v její patnáctileté existenci: Jitka Andášková - zpěv, David Stypka - zpěv, Marek Zámečník - zpěv, Kamil Medvěd Tománek - zpěv, Dan Sikora - baskytara, Tomáš Kohut - baskytara, Radim Škola - baskytara, Pavel Bjolek - bicí, Martin Šimek - bicí.
Info: www.cadi.cz
23.5.2013 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
18.5.2013 (so) od 20h - Řecký večer
Letní večer plný řecké hudby, tance, jídla a pití. K tanci a poslechu zahrají Jordan &. Vangelis. Dále se můžete těšit na grilované řecké pochoutky a taky nápoje.
16.5.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
15.5.2013 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků. Přesunuto z původního termínu 8.5.2013.
6.5.2013 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - DrumJam FM
2.5.2013 (čt) od 21h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
2.5.2013 (čt) od 18h - Vernisáž výstavy obrazů Miroslavy JEŽKOVÉ
Zahájení výstavy obrazů Miroslavy Ježkové s názvem Odrazy, v nichž autorka ztvárňuje odrazy vodních hladin a svého žovota do obrazů. Výstava potrvá od 2.5. do 30.6.2013.
30.4. (út) - 1.5. (st) 2013 od 16h - FREEdecký MAJÁLES u Arnošta
Pravidelná dvoudenní akce plná zábavy, koncertů a grilování. V programu se můžete těšit na Die Biene Maja, Stereotypy (PL), DOWNBELOW, Šuba Duba Band, Divadlo Kozlovice, Opilá Piaf - Mína &. Martin Jarošek, BANDABAND.
Info: www.uArnosta.cz | http://www.facebook.com/events/147159778794787
26.4.2013 (pá) od 20h - BLUESHAMAN PEDRO (SK), Ján HITO Hurtík (SK)
Bluesfolkový koncert našich slovenských přátel. Pedra jste mohli u Arnošta slyšet na FREEdeckém Majálesu v loňském roce. "One-man-band Blueshaman" je folker, potulný muzikant, básnik, bard spievajúci o tom čo žije... Na to mu dobre poslúži gitara s bluesovým ladením, ústna harmonika, dupák a vlastný hlas. Hosťom je ďalší bard Ján Hito Hurtík, ktorý je Blueshamanovi na vlas podobný ale navyše už dlhší čas skúša zhudobniť svoje krédo "Kým sa kyvkám je dobre". Obaja pesničkári hrajú vlastnú tvorbu.
Info: http://bandzone.cz/blueshaman | http://bandzone.cz/janhitohurtik
25.4.2013 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a SVOBODNÉ hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Nejedná se o koncert. VSTUP ZDARMA.
18.4.2013 (čt) od 21:30h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
18.4.2013 (čt) od 19h - Lucie REDLOVÁ &. GARDE
Folková písničkářka Lucie Redlová opět u Arnošta, tentokráte však se svou kapelou GARDE.
Info: www.redlova.cz
12.4.2013 (pá) od 20h - Karel KRYL 69
Vzpomínkový koncert k nedožitým šedeátidevítinám Karla Kryla, jehož písničky bude interpretovat Jirka Tomčala.
Info: Facebook - Karel Kryl 69
11.4.2013 (čt) od 19h - Luboš JAVŮREK &. ŠANY
Koncert dvou předních osobností folkové muziky, Luboše Javůrka z Bokomary a Petry ŠANY Šanclové - všestranné multinstrumentalistky, spolupracující a hostující např. u Vlasty Redla, Slávka Janouška, Samsona, Nadi Urbánkové, Pavlíny Jíšove, Bokomary... Jak je tedy patrno, čeká všechny, nejen folkové fajnšmekry unikátní hudební zážitek.
Info: www.bokomara.cz | www.sanclova.com
4.4.2013 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
3.4.2013 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků
1.4.2013 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION "VELIKONOČNÍ"
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - DrumJam FM
30.3.2013 (so) od 16h - DEN ARNOŠTA
Pravidelná oslava svátku všech Arnoštů světa. od 16h otevřena naše Jarní terasa, pivní překvapení, projekce fotografií Luďka Krulikovského z akcí konaných u Arnošta, sváteční pohoštění... VSTUP ZDARMA.
28.3.2013 (čt) od 19h - Kofe@Vlna, Epy de Mye
V podstatě domácí seskupení Kofe@Vlna si pozvalo na svůj jarní koncert neméně úspěšnou českobudějovickou kapelu Epy de Mye, která svými beatfolkovými skladbami plnými energie, upoutá pozornost nejednoho hudebního fajnšmekra.
Info: www.kofe.cz/kofevlna | http://bandzone.cz/epydemye
21.3.2013 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
12.3.2013 (út) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - Pavel Zubek - Industriální DONBAS
Donbas na Ukrajině je jednou z největších těžebních pánvi na světě, tím pádem i velice průmyslovou oblastí. Proto se několik členů IKF (Industriekultur-fotografie; Pavel Zubek je prvním Čechem v této skupině) rozhodlo vydat loni v dubnu zdokumentovat aktuální stav industriálního vývoje, lépe řečeno postindustriálního stavu průmyslu na východní Ukrajině. I tuto část Ukrajiny zasáhla krize a proto se tu sociální následky projevují více než kdekoli jinde v Evropě.
Další přednáška úspěšného cyklu cestopisných besídek s projekcí.
Info: www.zBeskyddosveta.cz I www.mezipristani.cz/akce-fm
9.3.2013 (so) od 20h - Slávek JANOUŠEK &. Luboš VONDRÁK
Koncert legendárního folkového dua, které Vás nejen neopakovatelně pobaví, ale rovněž i přijme k zamyšlení nad vším, co je kolem nás a čím žijeme... Koncert se konaná u příležitosti MDŽ.
Info: www.slavekjanousek.cz
7.3.2013 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
6.3.2013 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků
5.3.2013 (út) od 18h - Roman GÁL - Mystérium barev
Zahájení výstavy obrazů člena frýdeckého V-Klubu Romana Gála, malíře jenž chce svou tvorbou ozářit lidem pobyt na této planetě. Výstava potrvá od 5.3. do 30.4.2013
4.3.2013 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - DrumJam FM
28.2.2013 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. VSTUP ZDARMA.
22.2.2013 (pá) od 20h - POUTNÍCI
Koncert brněnské legendární bluegrassové kapely ve složení Jiří Karas Pola - kontrabas, zpěv; Jan Máca - mandolína, housle, kytara, zpěv; Peter Mečiar - banjo, dobro, steel guitar; Jakub Bílý - kytara, mandolína, zpěv.
Info: www.poutnici.cz
21.2.2013 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
17.2.2013 (ne) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - Roman Staněk - Špicberky - Brána Arktidy
Arktické souostroví Špicberky je na rozdíl od jiných arktických oblastí zajímavé hlavně tím, že tam i během studené války bok po boku koexistovaly dvě civilizace Západní - Norská a Východní - Sovětská. Bez hranic, bez překážek. Během komponovaného večera kromě arktických přírodních krás, studených fjordů, ledovců a hor navštívíme také norské město Longyearbyen a ruské osady Pyramida a Barentsburg, ve kterých se čas zastavil někdy v 80. letech minulého století.
Roman Staněk je novinář, průvodce, cestovatel, který provází turisty a všechny zájemce po Špicberkách už 6 let.
Další přednáška úspěšného cyklu cestopisných besídek s projekcí. VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.
Info: www.zBeskyddosveta.cz
14.2.2013 (čt) od 19h - Marek Dusil Blend, René Souček
Folk-rockový písničkář se svou kapelou na moravském turné zahraje na Sv. Valentýna poprvé ve FM. Taktéž vystoupí i René Souček, jako jejich host.
Info: www.bandzone.cz/marekdusilmojekapela | http://youtu.be/70msgaTbrIc | www.bandzone.cz/renesoucek
9.2.2013 (so) od 21h - Jan Řepka, René Souček
Koncert cyklocestovatele Jana Řepky, který na své česko-slovensko-polské hudební cyklotúře v roce 2011 během 33 dnů v sedle urazil více než 1900 km a odehrál 26 koncertů. Koncert se koná v rámci festivalu Cyklocestování ve FM. Jako host vystoupí René Souček.
Info: www.janrepka.cz | www.cyklocestovani.cz | www.bandzone.cz/renesoucek
8.2.2013 (pá) od 19h - Oldova párty
Soukromá párty na hlavním sále hospůdky. Vstup pouze pro zvané. Ostatní prostory přístupny žíznivé veřejnosti.
7.2.2013 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
6.2.2013 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
4.2.2013 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - DrumJam FM
31.1.2013 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. VSTUP ZDARMA.
26.1.2013 (so) od 20h - Nany M Hudák (SK)
Koncert kytaristy a zpěváka alterfolkové formace SHZ NANY z Prievidze (SK), který je nyní na své písničkářské pouti za světlem. Vstupné 50,- Kč (2,- €).
Info: www.nany.sk | www.facebook.com/pages/shz-Nany | www.youtube.com
24.1.2013 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
17.1.2013 (čt) od 20h - VĚTRÁNÍ hlasivek, strun, kláves a zpěvníků...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát. VSTUP ZDARMA.
14.1.2013 (po) 11 - 14h - ELORA GROUP s.r.o.
Školení BOZP a PO pro zaměstnance firmy.
12.1.2013 (so) od 19h - Pirátská párty
Soukromá akce na hlavním sále hospůdky. Vstup pouze pro zvané v dobových kostýmech. Ostatní prostory přístupny žíznivé veřejnosti.
10.1.2013 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
9.1.2013 (st) od 18h - Lenka Kalábová - NEPÁL
Polosoukromá projekce z amatérského cestování po dalekých krajích. Vstup zdarma.
7.1.2013 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci většinou dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - DrumJam FM
3.1.2013 (čt) od 18h - D. Krumpochová, K. Holzmannová, K. Vítková - "Tři pohledy"
Vernisáž výstavy, která je průřezem tvorby tří mladých slečen z Vratimovského Centra dětské komunikace z let 2009 - 2012. Pod vedením zaníceného lovce obrazů Davida Holzmanna tehdy Denisa Krumpochová, Kateřina Holzmannová a Kateřina Vítková nalezly svou cestu k fotografii. Výstava potrvá do konce Února 2013. VSTUP ZDARMA.
2.1.2013 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
1.1.2013 (út) - Nový rok 2013 <ZAVŘENO>
Hospůdka je v tento den z pochopitelných důvodů zcela uzavřena.
31.12.2012 (po) od 16h - FREEdecký SILVESTR 2012
Silvestrovský večer u Arnošta bez jakýchkoli omezení: FREE PROGRAM, FREE VSTUPNÉ (ZDARMA), FREE OHŇOSTROJ... Otevřeno od 16h.
28.12.2012 (pá) od 17h - Vánoční večírek hráčů GO aj. deskových her
Vánoční setkání současných a bývalých hráčů deskové hry GO, kteří si s chutí zahrají nejen GO, ale také další společenské deskové hry. VSTUP ZDARMA.
Info: www.goklubfm.cz.
27.12.2012 (čt) od 20h - Jam Session - Vánoční...
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
26.12.2012 (st) od 18h - 2. Svátek Vánoční - Sv. štěpán
Hospůdka je v tento den otevřena od 18h. Příjďte si popovídat s přáteli o Vánočních dárcích a jiných radostech.
25.12.2012 (út) - 1. Svátek Vánoční - Boží hod
<ZAVŘENO>
Hospůdka je v tento den z pochopitelných důvodů zcela uzavřena.
24.12.2012 (po) - Štedrý večer
<ZAVŘENO>
Hospůdka je v tento den z pochopitelných důvodů zcela uzavřena.
21.12.2012 (pá) od 19h - ELORA GROUP s.r.o.
Vánoční večírek se zábavným programem přední stavební firmy v sále hospůdky. Vstup pouze pro zvané.
14.12.2012 (pá) od 17h - zc.208 párty
Vánoční večírek v sále hospůdky s kulturním programem. Vstup pouze pro zvané. Přední část hospůdky a chodbička přístupny ostatní neméně žíznivé veřejnosti.
POZOR 13.12.2012 (čt) od 20h - Jam Session - ZRUŠENO ze strany muzikantů
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
11.12.2012 (út) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - Tomáš SKOTNICA - Nový Zéland
Další přednáška úspěšného cyklu cestopisných besídek s projekcí. Tomáš Skotnica nás provede tentokrát krásami Nového Zélandu.
Info: www.zBeskyddosveta.cz
8.12.2012 (so) od 20h - Michal Tučný Revival Band
Vánoční koncert velmi úspěšné revivalové kapely, která není u Arnošta poprvé a ani naposled. Složení skupiny: Lubomír Zalubil - sólo zpěv, Lubomír Piskoř - baskytara, vokály, Lubomír Staš - el. kytary, piano, Zuzana Needle Kovářová - housle, vokály, Ivan Adámek - ak. kytara, vokály, Pavel Bruno Gross - bicí nástroje.
Info: www.michaltucnyrevival.cz
6.12.2012 (čt) od 20h - VĚTRÁNÍ... hlasivek, strun, kláves a zpěvníků...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát. VSTUP ZDARMA.
6.12.2012 (čt) od 18h - Miroslav LYSEK - Poutní místa Severní Moravy a Slezska
Vlastivědná přednáška s velkoplošnou projekcí z fotoputování Miroslava Lyska za krásami a příběhy poutních míst nedalekého okolí. Po skončení vlastivědné besídky vypukne Větrání hlasivek...
5.12.2012 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
4.12.2012 (út) od 19h - Roman DRAGOUN, Michal SMOLAN &. Veronika SOBČÁKOVÁ
Pravidelný vánoční koncert přední hudební rockové legendy (Progres 2, Futurum, Stromboli, T4).
Info: www.romandragoun.cz
Koncert zahájí svým hudebním blokem legendární klávesák a kompozitor Michal SMOLAN, jehož skladby si s ním zazpívá Veronika SOBČÁKOVÁ.
Info: www.asi.f-m.cz
3.12.2012 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit... VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - DrumJam FM
29.11.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
29.11.2012 (čt) od 19h - StounTalent 2012 - 2. výběrové kolo
2. výběrové kolo XIV. ročníku regionální pěvecké soutěže StounTalent v kategorii do 21 let.
VSTUP ZDARMA. Přihlášky mailem: asi@f-m.cz.
Informace a podmínky soutěže: www.talent.f-m.cz/talent-stoun.htm
Po skončení StounTalentu vypukne pozvolna Jam Session.
24.11.2012 (so) - Autumn Tour 2012
KOFE@VLNA (byvalí členové kapely I.C.Q.), PAVEL TABÁSEK (držitel ceny KRTEK 2012 z Valach) a SILVIE FORSYTH (Kanadsko-Česká písničkářka) na turné po moravských městech.
23.11.2012 (pá) od 20h - Jaroslav SAMSON Lenk
Po dvou letech opět ve Frýdku-Místku u Arnošta koncert naší přední folkové legendy.
22.11.2012 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. VSTUP ZDARMA.
15.11.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
15.11.2012 (čt) od 19h - StounTalent 2012 - 1. výběrové kolo
1. výběrové kolo XIV. ročníku regionální pěvecké soutěže StounTalent v kategorii do 21 let. Vstup zdarma. Přihlášky mailem: asi@f-m.cz.
Informace a podmínky soutěže: www.talent.f-m.cz/talent-stoun.htm
13.11.2012 (út) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - Jaroslav Jindra - Dobrodruh z donucení

Zahájení dalšího cyklu cestopisných přednášek s projekcí. Termíny a témata budeme postupně zveřejňovat.
Jaroslav Jindra - dokumentarista České televize, cestovatel, fotoreportér, který navštívil cca 110 zemí světa. Pracoval mimo jiné jako reportážní fotograf pro AFP při ozbrojených konfliktech v Iráku, zpracovával reportáže z tsunami v Thajsku a podílí se na tvorbě televizního pořadu Na cestě. Rovněž stihl vydat několik knižních titulů, mezi nimi nejnovější, 30 let Rallye s podtitulem Dobrodružství s cejchem smrti.
Info: www.zBeskyddosveta.cz
10.11.2012 (so) - SLAM POETRY
Regionální kolo zábavné soutěže performerů, balancujících svým improvizovaným sdělením na pomezí poezie a divadla.
Info: www.slampoetry.cz
9.11.2012 (pá) od 20h - Pavlína JÍŠOVÁ, Adéla LOUNKOVÁ, Petra ŠANY ŠANCLOVÁ
Trojlístek předních folkových písničkářek v čele s legendární Pavlínou Jíšovou.
Info: Pavlína Jíšová | Adéla Lounková | ŠANY
8.11.2012 (čt) od 19h - VĚTRÁNÍ... hlasivek, strun, kláves a zpěvníků... (přesun termínu z út 6.11.)
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát.
7.11.2012 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
5.11.2012 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit...
Info: Facebook - DrumJam FM
3.11.2012 (so) od 18h - Karel KOTIZA - Andělé a démoni
Vernisáž výstavy obrazů vyškovského výtvarníka Karla Kotizy uvede Libor Veselý a přednese krátkou přednášku na téma ,,Vnímání jiné reality". Poté bude promítnut experimentální film Záhady Krysařova kraje autorů Radomíra Jadomka a Libora Veselého, který pojednává o záhadách a tajemných místech vyškovského kraje.
2.11.2012 (pá) od 20h - SONYK BEL
Kapela Sonyk Bel se po odchodu klávesáka Petra Kašného a po vydání desky "Mořem do očí" snaží nalézt další cestu ve spolupráci s kytaristou Petrem Uvírou. Sonyk Bel je barevná, syrová, rocková alternativní kapela s charisma a energií, schopná ale také na svých koncertech vykouzlit velmi křehkou až intimní náladu.
Jura Bosák (Expedice Apalucha) - zpěv, baskytara, Vladimír Jaške (Kofe-In) - kytara, Honza Stejskal - bicí, Petr Uvíra (Ladě) - kytara.
Info: bandzone.cz/sonykbel
1.11.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
26.10.2012 (pá) od 20h - JAZZ CLASS QUARTET
Znovu po létech opět u Arnošta špičková jazzová formace JCQ, hrající především autorské skladby jejich leadera Jana Kavky. Stylově se pohybují na pomezí post bopu a moderního jazzu. Hudba JCQ tak v sobě kombinuje prvky bebopu, funku a latin jazzu.
Jan Kavka - piano, Pavel Prokop - saxofon, Zdeněk Holka - kontrabas, Michal Wierzgon - bici.
Info: bandzone.cz/jazzclasstrio
24.10.2012 (st) od 19h - Folk &. Country Jam Session - POZOR PŘESUN TERMÍNU Z čt 25.10.!!!
Pravidelné setkání a hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím.
20.10.2012 (so) od 18h - V ČÍNĚ JAKO DOMA
Cestopisná přednáška s velkoplošnou projekcí Petra Kundráta a Vítěslava Fojtíka o svém tripu po Číně 2010.
18.10.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
13.10.2012 (so) od 20h - Luboš BEŇA &. Bonzo RADVÁNYI
Koncert předních slovenských bluesmenů. Dvě rezofonické kytary v rukách těchto slovenských hudebníků světového věhlasu vnesou na pódium originálně pojaté jižanské blues 50. a 60. let.
Info: www.lubosbena.sk
9.10.2012 (út) od 18h - Větrání hlasivek... hlasivek, strun, kláves a zpěvníků...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát.
6.10.2012 (so) od 18h - OctoBEERfest u Arnošta

Tradiční slavnosti piva, jídla, srandy a jódlování... Svoje vlastní tupláky, stylové převleky a bavorské doplňky si vemte s sebou, neb na Vás čeká spousta pivních lahůdek, soutěží a zábavy! Hospůdka otevřena od 16h, zábavný program od 18h.
4.10.2012 (čt) od 21:30h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. Tentokrát Jam Session vypukne po skončení koncertu Montyho, Sovy a Slamáka.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
4.10.2012 (čt) od 19h - MONTY, Sova &. Slamák
Folkový koncert předních moravskoslezských písničkářů. Po skončení koncertu započne pravidelný Jam Session předních frýdeckomísteckých muzikantů.
3.10.2012 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
1.10.2012 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit...
Info: Facebook - DrumJam FM
26.9.2012 (st) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pokračování pravidelných setkání a hudebních jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. V září vyjímečně ve středu, další jamy budou ve čtvrtky v lichém týdnu ke konci měsíce.
26.-30.9.2012 (st-ne) od 16h - BURČÁK u Arnošta
Pečlivě vybraný burčáček u Arnošta k oslavě Babího léta.
20.9.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
11.9.2012 (út) od 19h - VĚTRÁNÍ... hlasivek, strun, kláves a zpěvníků...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát.
8.9.2012 (so) od 20h - HUMBUG
Zahájení školního roku nemůže u Arnošta proběhnout jinak, než koncertem školní rockové kapely HUMBUG, složené ze žáků ZUŠ ve Frýdlantě nad Ostravicí.
Info: www.humbug-band.cz
6.9.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
5.9.2012 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
4.9.2012 (út) - Zdeněk NYTRA - Výběr z obrazů
Začátek výstavy obrazů předního frýdeckého výtvarníka. Bez slavnostní Vernisáže.
3.9.2012 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION okolo ohně
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit...
Za příznivého počasí se bude opět bubnovat okolo plápolajícího ohně.
Info: Facebook - DrumJam FM
31.8.2012 (pá) od 20h - MIKROFESTIVÁLEK - RK 130, René Souček, Jakoby nic, Slepí Křováci.
Tradiční koncert kapely RK 130 a jejich hostů na konci letních prázdnin.
Info: Facebook - MikroFestiválek 2012
29.8.2012 (st) 17 - 19h - Cyklopromítání <SOUKROMÁ AKCE>
Projekce soukromých záběrů z cyklodovolené. Po skončení projekce bude sál volně přístupný ostatní žíznivé veřejnosti.
25.8.2012 (so) od 17h - FAJNY FESTIVAL 012
3. ročník oblíbeného festivalu našel své zázemí tentokráte na pódiových prknech hudebního areálu u Arnošta. V programu festivalu připraveným Popikem a Palkem vystoupí DOWNBELOW, ZELENE ZLATO, SEKTOR III, KUJÓNI.
Info: Facebook - FAJNY festival
24.8.2012 (pá) od 19h - Miša MICHNA &. TriCo
Hudební večer plný swingových, dixielandových aj. evergreenů k poslechu i k tanci v podání našich předních muzikantů. Míša Michna - trumpeta, zpěv; Michal Smolan - klávesy, zpěv; Veronika Sobčáková - zpěv.
23.8.2012 (čt) od 20h - Jam Session On Air (venku na terase)
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát. VSTUP ZDARMA.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
21.8.2012 (út) od 19h - VĚTRÁNÍ... hlasivek, strun, kláves a zpěvníků...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát.
9.8.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
6.8.2012 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION okolo ohně
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit...
Za příznivého počasí se bude opět bubnovat okolo plápolajícího ohně.
Info: Facebook - DrumJam FM
27.7.2012 (pá) od 21h - JAZZ ve MĚSTĚ
KulturaFM pořádá další ročník festivalu Jazz ve Městě. Na scéně u Arnošta (Jazz v ulici) vystoupí Pitch BENDER &. Sisa FEHÉROVÁ (SK), BEHIND The DOOR.
Info: www.kulturafm.cz
26.7.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
24.7.2012 (út) od 19h - VĚTRÁNÍ... hlasivek, strun, kláves a zpěvníků...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát.
21.7.2012 (so) od 20h - Michal Tučný Revival Band
Pro velký úspěch dubnové premiéry jsme pro Vás připravili další koncert revivalové country kapely Michal Tučný Revival Band, tentokráte pod letní širou oblohou. Složení kapely: Lubomír Zalubil - sólo zpěv, Lubomír Piskoř - baskytara, vokály, Lubomír Staš - el. kytary, piano, Zuzana Needle Kovářová - housle, vokály, Ivan Adámek - ak. kytara, vokály, Pavel Bruno Gross - bicí nástroje.
Info: www.michaltucnyrevival.cz
16.7.2012 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit...
Info: Facebook - DrumJam FM
12.7.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
2.7.2012 (po) - ZAVŘENO
Z pochopitelných důvodů máme v tento den po několikadenním Sweetsenovském maratónu zavřeno. Od úterý 3.7.2012 máme zase normálně otevřeno od 16h.
1.7.2012 (ne) - SWEETSEN FEST 012 - Afterpárty < UZAVŘENÁ SPOLEČNOST >
Tradiční Afterpárty pro účinkující, pořadatele a přátele Sweetsen festu. Vstup pouze pro zvané. Ostatní veřejnosti jest v tento den hospůdka kompletně nepřístupná. Děkujeme za pochopení.
30.6.2012 (so) - SWEETSEN FEST 012 - U ARNOŠTA STAGE
17.00 - 17.50 Behind The Door
18.10 - 19.00 Kujóni
19.20 - 20.20 Divadelní scéna 21: Zatímco nejsme v pokoji
20.50 - 21.40 Pokustone
22.00 - 23.00 Jakub Tichý
Info: www.sweetsen.cz
29.6.2012 (pá) - SWEETSEN FEST 012 - U ARNOŠTA STAGE
17.00 - 17.50 Hrozen
18.20 - 19.10 Čadi
19.30 - 20.00 Libuše Kvašná: Monodrama
20.30 - 21.30 Hana Kopřivová
22.00 - 23.00 Kajkery
Info: www.sweetsen.cz
28.6.2012 (čt) od 23:59h - SWEETSEN FEST 012 - U ARNOŠTA STAGE - Jam Session
Po skončení koncertu Zeleneho zlata na Sweetsen festu 012 v Pavlač šapito, započne okolo půlnoci Sweetsenovský jam session frýdecko-místeckých muzikantů.
28.6.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
28.6.2012 (čt) od 18h - Luděk KRULIKOVSKÝ &. Jana ŠOROVÁ - Arnoštovy hudební večery
Vernisáž společřné výstavy fotografií dvou předních frýdecko-místeckýho fotografů na téma muzikanti. Výstava potrvá od 28.6. do 31.8.2012.
Info: www.lkrulikovsky.estranky.cz | www.myshutterspace.com/profile/JanaSorova | www.facebook.com/janka2
24.6.2012 (ne) od 16h - Radegastova Hořká neděle - Velké pivo za cenu malého!
Super akce pivovaru Radegast - Velké pivo 0,5l za cenu malého piva 0,3l! Akce se týká Radegastu 10°, 12°. Neplatí pro Birell, Plzeň 12°, Kozel a Fénix. Akce probíhá každou neděli od 3.6. do 24.6.2012.
Info: www.radegast-soutez.cz
23.6.2012 (so) od 20h - Řecký večer
Letní večer plný řecké hudby, tance, jídla a pití. K tanci a poslechu zahrají Jordan &. Vangelis. Dále se můžete těšit na grilované řecké pochoutky a taky nápoje.
21.6.2012 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session (venku na terase)
Pravidelné setkání a hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím. Poslední setkání před letníma prázdninama. Další Folk &. Country Jam Sessiony se se budou konat od Září.
17.6.2012 (ne) od 16h - Radegastova Hořká neděle - Velké pivo za cenu malého!
Super akce pivovaru Radegast - Velké pivo 0,5l za cenu malého piva 0,3l! Akce se týká Radegastu 10°, 12°. Neplatí pro Birell, Plzeň 12°, Kozel a Fénix. Akce probíhá každou neděli od 3.6. do 24.6.2012.
Info: www.radegast-soutez.cz
14.6.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
12.6.2012 (úterý) od 20h - Jeden svět - projekce filmu Zločinci podle zákona
POZOR - posun času začátku na 20h - po skončení fotbalového přenosu EURO 2012
Tento film zvítězil v diváckém hlasování na Facebooku Jeden svět v hospůdce U Arnošta.
Režie: Alexander Gentelev / Izrael, Německo, Španělsko / 2010 / 91 min.
Info a ukázka z filmu: www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/8
Info: Facebook - Jeden svět v hospůdce u Arnošta
10.6.2012 (ne) od 16h - Radegastova Hořká neděle - Velké pivo za cenu malého!
Super akce pivovaru Radegast - Velké pivo 0,5l za cenu malého piva 0,3l! Akce se týká Radegastu 10°, 12°, 15°. Neplatí pro Birell, Plzeň 12°, Kozel a Fénix. Akce probíhá každou neděli od 3.6. do 24.6.2012.
Info: www.radegast-soutez.cz
5.6.2012 (úterý) od 19h - Jeden svět - projekce filmu SOLARTAXI
Režie: Erik Schmitt / Německo / 2010 / 68 minut
Info a ukázka z filmu: www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/11
Info: Facebook - Jeden svět v hospůdce u Arnošta
4.6.2012 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit...
Info: Facebook - DrumJam FM
3.6.2012 (ne) od 16h - Radegastova Hořká neděle - Velké pivo za cenu malého!
Super akce pivovaru Radegast - Velké pivo 0,5l za cenu malého piva 0,3l! Akce se týká Radegastu 10°, 12°, 15°. Neplatí pro Birell, Plzeň 12°, Kozel a Fénix. Akce probíhá každou neděli od 3.6. do 24.6.2012.
Info: www.radegast-soutez.cz
31.5.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát.
Info: Facebook - Jamy u Arnošta
29.5.2012 (úterý) od 19h - Jeden svět - projekce filmu JÁ, MOJE ROMSKÁ RODINA A WOODY ALLEN
Režie: Laura Halilovicová / Itálie / 2009 / 50 minut
Info a ukázka z filmu: www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/1
29.5.2012 (úterý) od 20h - Jeden svět - projekce filmu MANŽELKA ZA 50 OVCÍ
Režie: Nima Sarvestani / Švédsko / 2010 / 52 minut
Info a ukázka z filmu: www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/9
26.5.2012 (so) od 20h - ZELENE ZLATO
Koncert frýdecko-místecké alternativní kapely.
Info: www.zelenezlato.com | http://bandzone.cz/zelenezlato
24.5.2012 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a hudební jamování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím...
22.5.2012 (úterý) od 19h - Jeden svět - projekce filmu KIMČONGÍLIE
Režie: N.C. Heikinová / USA, Francie, Jižní Korea / 2009 / 75 minut
Info a ukázka z filmu: www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/3
Pravidelné úterní projekce dokumentárních filmů festivalu Jeden svět, které jsou uváděny v rámci programu Promítej i ty! Festival bude U Arnošta probíhat od 15.5. do 12.6.2012 vždy v úterý od 19h. Promítáme na plátno o uhlopříčce 2,3m.
Info: Facebook - Jeden svět v hospůdce u Arnošta
19.5.2012 (so) od 20:30h - Koncert pro Afriku - JAKOBY NIC, The LIGHTS Of REIMS, Off AXIS
Charitativní koncert alternativních kapel spojený s projekcí a besídkou BEZ MÁMY - "Pomáháme sirotkům v Africe". POZOR ZMĚNA: začátek po skončení hokeje okolo 20:30h. Výtežek z akce bude věnován na stavbu sirotčince v Tanzánii.
Info: www.BezMamy.cz
15.5.2012 (úterý) od 19h - Jeden svět - projekce filmu KREV V MOBILECH
Režie: Frank Piasecki Poulsen / Dánsko, Německo / 2010 / 82 minut
Info a ukázka z filmu: www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/7
Zahájení pravidelných úterních projekcí dokumentárních filmů festivalu Jeden svět, které jsou uváděny v rámci programu Promítej i ty! Festival bude U Arnošta probíhat od 15.5. do 12.6.2012 vždy v úterý od 19h. Promítáme na plátno o uhlopříčce 2,3m.
Info: Facebook - Jeden svět v hospůdce u Arnošta
10.5.2012 (čt) od 20h - ZVA 12-28 (SK)
Koncert jedinečné slovenské kapely, která svým svěžím autorským blues od Zvolena, nenechá nikoho v poklidu. POZOR, začátek koncertu posunut ze závažných důvodů z 19h na 20h.
Info: http://bandzone.cz/zva1228band
7.5.2012 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit..
7.5.2012 (po) od 18h - Anna BORSKÁ - Z luk a strání
Vernisáž výstavy obrazů moravské výtvarnice Anny Borské. Vernisáž plynule přejde v Ethno Drum Session.
2.5.2012 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
30.4. - 1.5.2012 (po-út) od 17h - FREEdecký MAJÁLES u Arnošta
Jarní veselení na sluncem vyhřáté terase hospůdky. O skvělou hudbu se postarají pečlivě vybraní umělci.
Pondělí 30.4. od 17h: otevřená jarní terasa, grilování, polibky pod rozkvetlou třešní + ČADI, Blueshaman PEDRO (SK), David STYPKA &. BANDJEEZ
Úterý 1.5. od 17h: otevřená jarní terasa, grilování, polibky pod rozkvetlou třešní + ŠUBA DUBA BAND, René SOUČEK, POZOR ZMĚNA !!! ING namísto Kozlovické divadelní společnosti, která se tímto omlouvá, že ze zdravotních důvodů nemůže vystoupit.
26.4.2012 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a hudební jammování příznivců  "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím...
21.4.2012 (so) od 20h - BLUESQUARE
Koncert kapely z novojičínska, která tak pevně zakořenila v blues, že se ji podařilo získat ocenění ZAJÍC 2010 pro nejlepší kapelu moravskoslezského kraje v kategorii blues / jazz.
Info: www.bluesquareband.cz | http://bandzone.cz/bluesquare
19.4.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební SVOBODNÉ jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť hrát.
17.4.2012 (út) od 19h - VĚTRÁNÍ ... hlasivek, strun, kláves a zpěvníků ...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát.
14.4.2012 (so) od 20h - Michal Tučný Revival Band
Premiérový koncert 1. moravského revivalu Michala Tučného, složeného z frýdecko-místeckých matadorů a tahounů country muziky. Po dlouhé době tedy k Arnoštovi zavítá country hudba. Nenechte si proto ujít tuto nevšední hudební událost. Složení kapely: Lubomír Zalubil - sólo zpěv, Lubomír Piskoř - baskytara, vokály, Lubomír Staš - el. kytary, piano, Zuzana Needle Kovářová - housle, vokály, Ivan Adámek - ak. kytara, vokály, Pavel Bruno Gross - bicí nástroje.
Info: www.michaltucnyrevival.cz
12.4.2012 (čtvrtek) od 19h - Luboš JAVŮREK &. ŠANY
Koncert dvou předních osobností folkové muziky, Luboše Javůrka z Bokomary a Petry ŠANY Šanclové - všestranné multinstrumentalistky, spolupracující a hostující např. u Vlasty Redla, Slávka Janouška, Samsona, Nadi Urbánkové, Pavlíny Jíšove, Bokomary... Jak je tedy patrno, čeká všechny, nejen folkové fajnšmekry unikátní hudební zážitek.
Info: www.bokomara.cz | www.sanclova.com
11.4.2012 (st) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - Somaliland není Somálsko - Silvestr Tkáč
V rámci posledního promítání jarní části cyklu Z Beskyd do světa, se s cestovatelem Silvestrem Tkáčem vydáme do země, která oficiálně neexistuje - Somalilandu.
VYPRODÁNO! Info: www.zBeskyddosveta.cz
5.4.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
4.4.2012 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
2.4.2012 (po) od 18h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Na akci dorazí nové tváře, a s nimi nové nástroje, a s nimi nové zvuky. Máme se tedy na co těšit...
30.3.2012 (pá) od 20h - LOS PEDROS
Zásadní rockové hity v úpraveny pro dvě akustické kytary a kontrabas. Tak zní sound kapely Los Pedros, ktery si rozhodně nenechte ujít. Hrají a zpívají: Petr Hladík - ak. klytara, zpěv; Petr Kahánek - ak. kytara, zpěv; Petr Pinkas - kontrabas.
Info: Los Pedros na Facebooku
30.3.2012 (pá) od 16h - Den ARNOŠTA
Jelikož tento den slaví svůj svátek všichni Arnoštové, slavíme i my v naší hospůdce tento den jako Den Arnošta.
Od 16h otevřena jarní terasa, na čepu FÉNIX - nové pšeničné pivo a chybět nebude ani první jarní grilování a muzicírováni. Ve 20h vypukne kytarová show v podání kapely Los Pedros.
29.3.2012 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a hudební jammování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím...
28.3.2012 (st) od 18:30h - Z BESKYD DO SVĚTA - GRUZIE 2011 - Roman Janusz a Gorole.cz
Další akce z cyklu cestopisných besed a promítání "Z Beskyd do světa". Začátek této přednášky je vyjímečně posunut na 18:30h.
Info: www.zBeskyddosveta.cz
27.3.2012 (út) od 19h - VĚTRÁNÍ ... hlasivek, strun, kláves a zpěvníků ...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát.
24.3.2012 (so) od 13:30h - SVATBA
Významná rodinná událost opět u Arnošta v zadním sále hospůdky. Ostatní prostory zůstávají přístupné žiznivé veřejnosti.
22.3.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
17.3.2012 (so) od 20h - Slávek JANOUŠEK &. Luboš VONDRÁK
Tradiční jarní koncert legendárního folkového dua, které Vás nejen neopakovatelně pobaví, ale rovněž i přijme k zamyšlení nad vším, co je kolem nás a čím žijeme...
Info: www.slavekjanousek.cz
14.3.2012 (st) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - Hynek Adámek - ISLAND - soulad protikladů
Další akce z cyklu cestopisných besed a promítání "Z Beskyd do světa".
Info: www.zBeskyddosveta.cz
8.3.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
8.3.2012 (čt) od 17h - Literární klub
Pravidelné posezení Literárního klubu, tentokrát v hospůdce U Arnošta. V tématu "Zhudebněná poezie" se představí Veronika Sobčáková, čerstvá vítězka StounTalentu 2011.
7.3.2012 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
5.3.2012 (po) od 19:30h - ETHNO DRUM SESSION
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje. Tentokráte v zajímavém propojení s akcí předešlou - vernisáží fotografií Lucky Peterové, zachycujících tanec a emoce. A to je téma, kterému rozumí všichni bubeníci a muzikanti rytmem posedlí. Ačkoliv tedy začínáme malinko později, přijďte naladit své emoce už v 18 hodin.
5.3.2012 (po) od 18h - Lucie Peterová - EMOCE - Vernisáž výstavy
Zahajení výstavy fotografie frýdecko-místecké fotografky Lucie Peterové, která u Arnošta vystavuje již podruhé. Na Vernisáž velmi volně naváže Ethno Drum Session. Výstava potrvá do konce Dubna 2012. Info: http://luciepeterova.cz
29.2.2012 (st) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - Cestou osudu a náhody - Roman Vehovský
Další akce z cyklu cestopisných besed a promítání "Z Beskyd do světa". Speciální datum si zaslouží speciální téma. V roce 2002 vyrazil Roman Vehovský s báglem na zádech pozemní cestou přes Indii do Austrálie. Jak sám říká, neměl ponětí, že se cesta protáhne na sedm let...
Info: www.zBeskyddosveta.cz
28.2.2012 (út) od 19h - VĚTRÁNÍ hlasivek, strun, kláves a zpěvníků...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát. Termín byl ze zdravotních důvodů změněn z původního 14.2. na 28.2.2012.
25.2.2012 (so) od 20h - ČajFOLK č. 21
Další pokračování úspěšného pořadu Vlny a jeho hostů. Opět se můžete těšit na večer plný kvalitních folkových písniček, které pro Vás Vlna již řadu let připravuje. V tomto pořadu vystoupí ostravský písničkář MONTY a olomoucká blues-folková skupina ALIBABA.
Info: www.cajfolk.unas.cz www.montyfolk.cz http://bandzone.cz/alibaba
23.2.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
23.2.2012 (čt) od 18h - SERGEJ - křest CD
Křest v pořadí již pátého CD Sergeje s názvem "PER TE" (PRO TEBE). Při křtu se setkají interpreti, kteří se svým dílem podíleli na výsledku všech pěti projektů (1996-2012). Sergej reprezentuje u nás poněkud neobvyklý hudební směr, jež lze nazvat jako "Russkij romans", což není možné běžně téměř nikde slyšet a spatřit, než právě v tento den u Arnošta.
Info: www.russkijromans.com
16.2.2012 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a hudební jammování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím...
14.2.2012 (út) od 16h - VALENTÝN
Příjďte si posedět se svou milovanou osůbkou do naší hospůdky a oslavte u nás svátek všech zamilovaných. Odměnou Vám bude čisté nekuřácké prostředí, příjemná hudba, hřejivé teploučko z rozpáleného krbu a malý dáreček pro pro každou láskyplnou dvojci.
9.2.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
8.2.2012 (st) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - BOTSWANA, NAMÍBIE - Renáta Moskalová
Další akce z cyklu cestopisných besed a promítání "Z Beskyd do světa". Botswana - země, kde potkáte slona na ulici; Viktoriiny vodopády v sousední Zambii; Namíbie - Křováci, poušť Namib - a další zážitky Renáty Moskalové z cesty do Afriky.
Info: www.zBeskyddosveta.cz
6.2.2012 (po) od 19h - ETHNO DRUM SESSION 
Hudební setkání bubeníků, perkusistů a vlastně všech, kteří se nebojí hrát na neobvyklé nástroje.
Opět budou přítomni i vzácní hosté, kteří přivezou své sbírky etnických či jinak podivných nástrojů.
Přijďte si zahrát, zazpívat, zatančit a poslechnout neopakovatelný koktejl zvuků a rytmů!
2.2.2012 (čt) od 20h - BEHIND THE STANDARDS QUARTET
Narychlo zorganizovaný koncert mladých frýdeckomísteckých adeptů jazzové hudby. Využijte této příležitosti a přijďte si užít večer tradičních jazzových skladeb v podání našich předních jazzových osobností. Ondřej Klímek - saxofon, Radim Přidal - kytara, Zdeněk Holka - kontrabas, Matěj Drabina - bicí. Vstupné dobrovolné.
Info: Událost na Facebooku
1.2.2012 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
26.12.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
25.1.2012 (st) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - SRÍ LANKA - František Mamula
Další akce z cyklu cestopisných besed a promítání "Z Beskyd do světa". FM cestovatel František Mamula navštívil Srí Lanku několikrát, proto nám může představit tuto krásnou zemi z různých pohledů. Jaké jsou tajemné rituály života a smrti kmene Veddů? Jak probíhají náboženské svátky? Jak chutná pravý cejlonský čaj? To vše se tento večer dovíte a celou nevšední atmosféru Vám jistě umocní i ochutnávka pravého cejlónského čaje.
Info: www.zBeskyddosveta.cz
19.1.2012 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné setkání a hudební jammování příznivců "čundrácké" muziky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím...
17.1.2012 (út) od 19h - VĚTRÁNÍ hlasivek, strun, kláves a zpěvníků...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát.
14.1.2012 (so) od 18h - Narozeninová párty
Soukromá oslava životního jubilea v sále hospůdky u krbu. Ostatní prostory (bar, chodbička) přístupny žíznivé veřejnosti.
13.1.2012 (pá) od 18h - Narozeninová párty
Soukromá oslava životního jubilea v sále hospůdky u krbu.
12.1.2012 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
11.1.2012 (st) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - OMÁN - Ivo Petr
Další akce z cyklu cestopisných besed a promítání "Z Beskyd do světa". Omán - země vysokých hor a úchvatného pobřeží. S Ivošem Petrem se podíváme na nejvyšší vrchol země Jebel Shams, potom projdeme proslulé "wadí", prohlédneme si moderní metropoli Muscat, zavítáme mezi
pohostinné místní lidi atd..
Info: www.zBeskyddosveta.cz
9.1.2012 (pondělí) od 19h - ETHNO DRUM SESSION
Po úspěšném prvním setkání bubeníků v Prosinci 2011 přicházíme s dalším pokračováním Ethno Sessionu. Opět zazní zajímavé exotické nástroje jako steeldrum, didgeridoo, shrutibox, fujara apod. Všichni příznivci a interpreti ethno hudby jsou tímto srdečně zváni.
4.1.2012 (st) od 17h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
3.1.2012 (út) od 18h - Pavel ZUBEK - INDUSTRIAL - Vernisáž výstavy fotografií.
Zahájení výstavy třineckého fotografa Pavla Zubka, zaměřenou tentokráte na industriální tématiku. Autor představí snímky z Třineckého Werku (Třineckých železáren), které jsou ukázany tak, jak huť vidí on sám.
Info: www.pavelzubek.cz http://photozubek.ic.cz
31.12.2011 (so) od 16h - FREEdecký Silvestr u Arnošta
Řízený neprogram, založený na volnosti, spontálnosti a pohodě. Nepropadejte ale žádné naději, nic pompézního není připraveno. Bombasticky laděných akcí je po městě plno a tak právě proto přichází náš podnik s nabídkou normálního, spontálně - pohodového večírku. Možná příjdou nějací muzikanti ochotni zahrát něco k poslechu či tanci, možná příjde kouzelník, ale určitě budeme mít na čepu RADEGAST 15° EXTRA HOŘKÝ a samozřejmě i nějaké ty silvestrovské pochutiny. Rezervace míst na tel.: 603145217 nebo na hospudka@uArnosta.cz. VSTUP ZDARMA.
29.12.2011 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
21.2.2011 (st) od 17h - ELORA GROUP s.r.o. < UZAVŘENÁ SPOLEČNOST >
Závěrečný večírek pro zaměstnance a hosty přední stavební firmy. Vstup pouze pro zvané.
20.12.2011 (út) od 19h - VĚTRÁNÍ hlasivek, strun, kláves a zpěvníků...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát.
17.12.2011 (so) od 20h - ČajFOLK č. 20 - Vánoční
Vánoční pokračování úspěšného pořadu Vlny a jeho hostů. Tentokrát se můžete těšit na Acoustic Irish a ostravského písničkáře KOFE s hosty.
Info: www.cajfolk.webnode.cz
16.12.2011 (pá) - Bobův vánoční guláš
Polosoukromá akce pro příznivce cestování, vodáctví, bluegrassu, country, folku plná vyprávění, živé hudby a guláše. Vstup ZDARMA.
15.12.2011 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
14.12.2011 (st) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - Dalibor Carbol - K2 - Fly over 7000

Druhý cyklus oblíbených pravidelných cestopisných přednášek, spojených s projekcí. Přednášky se budou konat každou druhou středu v měsíci až do 11.4.2012. Témata budeme zveřejňovat postupně.
Info: www.zbeskyddosveta.cz | K2 - Fly over 7000
10.12.2011 (so) od 20h - HUMBUG
Vánoční koncert školní rockové kapely složené z žáků LŠU Frýdlant nad Ostravicí, kteří předvedou kromě vlastní tvorby i přední rockové hity skupin Black Sabath, Pink Floyd, Gennesis, Beatles, Nirvana a mnoha dalších.
Info: www.humbug-band.cz
POZOR 8.12..2011 (čtvrtek) od 19h - SATINA - ZRUŠENO
7.12.2011 (st) od 19h - Roman DRAGOUN
Pravidelný vánoční koncert české rockové legendy.
Info: www.romandragoun.cz
6.12.2011 (út) od 16:30h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků tentokráte vyjímečně v úterý.
3.12.2011 (so) od 20h - KUJÓNI, Merill OVERTURFF (Skotsko)
Frýdecko-místecko-ostravští Kujóni pokřtí své nové nahrávky a jako hosta si pozvali Merilla Overturffa, který své příznivce neponechává v poklidu svou fascinující hrou na ukulele.
Info: http://bandzone.cz/kujoni www.myspace.com/trentbarton
2.12.2011 (pá) od 20h - FM BAND
Téměř už vánoční večírek a koncert legendární frýdeckomístecké kapely, jejíž počátky sahají až do pradávné historie.
Info: http://bandzone.cz/fmband
1.12.2011 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
28.11.2011 (pondělí) od 19h - ETHNO DRUM SESSION < NOVINKA >
Bubnovačka, jakou FM ještě nezažil! Setkání bubeníků a perkusistů, kteří se dlouho nebo ještě vůbec neviděli. Bude se hrát na etnické nástroje - bubny, perkuse, didgeridoo apod.
26.11.2011 (so) od 19h - KARNEVAL
Polosoukromá zábavná akce v maskách a převlecích v sále hospůdky u krbu. Ostatní prostory volně přístupny žíznivé veřejnosti.
25.11.2011 (pá) od 20h - René SOUČEK, Beata BOCEK &. Ležérně a v leže
Folkový koncert zajímavých písničkářských osobností.
Info: http://bandzone.cz/renesoucek, http://bandzone.cz/beatabocek, www.beatabocek.com
24.11.2011 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné hudební setkání příznivců a interpretů "čundrácké" muziky. Přijďte si zazpívat, zahrát či poslechnout písničky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím...
Večirky se budou konat jednou za měsíc, vždy ve čtvrtek v lichém týdnu ke konci měsíce.
19.11.2011 (so) od 20h - LOS PEDROS - POZOR ZRUŠENO
17.11.2011 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
16.11.2011 (st) od 18h - Čtyřicátiny
Soukromá oslava krásného životního jubilea s doprovodným zábavným programem v sále hospůdky u krbu. Ostatní prostory (bar, chodbička) přístupny žíznivé veřejnosti.
12.11.2011 (so) od 20h - BOHEMIAN CLUB
Koncert zajímavé ostravské jazzové formace ve složení Jan Štěpánek - trubka, Jiří Siuda - tuba, Jan Konečný - akordeon, Milan Bátor - kytara, Lukáš Vojvodík - kytara, Mikhail Pashayev - bicí, perkuse.
Info: www.bohemianclub.cz
11.11.2011 (pá) od 18h - PROFIVODA 2011
Polosoukromá projekce fotek a videí z prázdninového vodáckého putování fy PROFITAPE s.r.o. v sále hospůdky u krbu. Ostatní prostory volně přístupny žíznivé veřejnosti.
9.11.2011 (st) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - Josef Hanibal - Jižní SKANDINÁVIE
Josef Hanibal jezdí do Skandinávie deset let každý rok, pět let tam pobýval téměř trvale. V rámci besedy a promítání Vás zavede na jih evropského severu do jižního Norska, jižního Finska, Dánska a na ostrov Gotland.
Info: www.zbeskyddosveta.cz
8.11.2011 (út) od 19h - VĚTRÁNÍ hlasivek, strun, kláves a zpěvníků...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát.
5.11.2011 (so) - SLAM POETRY
Okresní kolo celostátní soutěže amatérských básníků. Přihlášky posílejte na marice.l@seznam.cz
Info: www.slampoetry.cz
4.11.2011 (pá) od 20h - CAFÉ INDUSTRIAL
Koncert ostravské alternativní kapely.
Info: http://bandzone.cz/cafeindustrial.
3.11.2011 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
3.11.2011 (čt) od 18h - Aleš LEZNAR - Vernisáž výstavy obrazů
Zahájení výstavy obrazů vyškovského kreslíře Aleše Leznara. Vrámci vernisáže bude promítnut nový filmový dokument ,,Turistický průvodce Vyškovem a okolím" z dílny Radomíra Jadomka a Libora Veselého. Hudbu k filmu vytvořil Michal Smolan s použitím hlasů Ivany Linzerové, Rudolfa Sackého a Karla Maříka. Ve filmu jsou použity i obrazy Aleše Leznara. Vernisáž volně přeroste v následující hudební Jam Session. Výstava potrvá od 3.11. do 31.12.2011.
Info: www.leznar.cz
2.11.2011 (st) od 16:30h - V-klub FM
Pravidelná schůzka frýdeckomísteckých výtvarníků.
28.10.2011 (pá) od 18h - OctoBEERfest u Arnošta
Tradiční slavnosti piva, jídla, srandy a jódlování... Svoje vlastní tupláky, stylové převleky a bavorské doplňky si vemte s sebou, neb na Vás čeká spousta pivních lahůdek, soutěží a zábavy! Hospůdka otevřena od 16h, zábavný program od 18h.
27.10.2011 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné hudební setkání příznivců a interpretů "čundrácké" muziky. Přijďte si zazpívat, zahrát či poslechnout písničky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím...
Večirky se budou konat jednou za měsíc, vždy ve čtvrtek v lichém týdnu ke konci měsíce.
22.10.2011 (so) od 12h - Svatební hostina
Soukromá rodinná akce.
20.10.2011 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
15.10.2011 (so) od 20h - DIVOZEL
Koncert úspěšné slovenskočeské folkové skupiny vrámci turné "NAPRIEČ KONCOM LETOM Z KRAJA JESENE".
Info: www.divozel.com
13.10.2011 (čtvrtek) od 19h - SATINA
Zahájení pravidelných občasných hudebních večerů s cimbálovou muzikou SATINA.
Info: www.cmsatina.cz
12.10.2011 (středa) od 18h - Z BESKYD DO SVĚTA - Radim Ptáček - Vietnam, Severní Laos
Zahájení druhého cyklu oblíbených pravidelných cestopisných přednášek, spojených s projekcí. Přednášky se budou konat každou druhou středu v měsíci až do 11.4.2012. Témata budeme zveřejňovat postupně. Info: www.zbeskyddosveta.cz
11.10.2011 (út) od 19h - VĚTRÁNÍ hlasivek, strun, kláves...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát.
8.10.2011 (so) od 20h - Hanka KOPŘIVOVÁ, Žofie KABELKOVÁ
Koncert dvou vynikajícíh písničkářek.
Info: http://bandzone.cz/hanakoprivova http://bandzone.cz/zofiekabelkova
6.10.2011 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
5.10.2011 (středa) od 19h - Vladimír VEIT
Koncert "otce" českého folku.
Info: www.hutka.cz/veit
30.9.2011 (pá) od 20h - Honza ŽAMBOCH, René SOUČEK
Nezaměnitelný valašský hudební tvůrce, který se svou minikapelou Žamboši získal cenu Anděla 2006 a 2009. U Arnošta vystoupí sólově. Domácího Reňu Součka netřeba nijak zdlouhavě představovat, neb je to tzv. alternativní folkař, který svým osobitým projevem pobaví i rozteskní téměř každého...
Info: www.zambosi.cz, http://bandzone.cz/renesoucek
29.9.2011 (čt) od 19h - Folk &. Country Jam Session
Pravidelné hudební setkání příznivců a interpretů "čundrácké" muziky. Přijďte si zazpívat, zahrát či poslechnout písničky vonící dálkami, ohněm a přátelstvím...
Večirky se budou konat jednou za měsíc, vždy ve čtvrtek v lichém týdnu ke konci měsíce.
23.-27.9.2011 (pá-so-ne-po-út) od 16h - Burčákové hody
Tento víkend budeme v naší hospůdce nabízet podzimní Burčáček, pečlivě vybraný.
24.9.2011 (so) od 20h - NEOLIT CULTURE
Skvělé obsazení, skvělá muzika vonící starými dobrými hardrockovými časy. Termin byl změněn z původního 17.9. na 24.9.2011.
Info: http://bandzone.cz/neolitculture
22.9.2011 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
13.9.2011 (út) od 19h - VĚTRÁNÍ hlasivek, strun, kláves...
Pravidelné setkání amatérských muzikantů, kteří si dělají radost společným hraním a zpěvem (folk, folklór a blízké žánrové příbuzenstvo). Máte-li chuť, přijďte posedět, poslouchat, zazpívat si a třeba si i zahrát.
8.9.2011 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
3.9.2011 (so) od 13h - Rodinná oslava s grilováním
Oslava životního jubilea v sále hospůdky. Bar, chodba i venkovní terasa přístupny ostatní veřejnosti.
2.9.2011 (pá) od 20h - MENDOŠ &. Hary
Koncert písničkáře z Ostravy. Ukázky jeho tvorby můžete shlédnout např. na Youtube
2.9.2011 (pá) od 18h - Michal Popieluch, Vlastimil Malchar - "OSTROVY" - vernisáž výstavy fotografií
Vernisáž výstavy fotografií dvou frýdecko-místeckých fotografů zachycující snímky z dálných krajů. Na vernisáž volně naváže koncert Mendoše - hosta obou vystavovatelů.
Info: www.popieluch.cz
26.8.2011 (pá) od 19h - MIKROFESTIVÁLEK
Tradiční zakončení prázdnin s kapelou RK130 a jejími hosty. V programu vystoupí David Stypka &. BandJeez, Jiný Podnik a Empty Pipen z Ostravy. Událost můžete sledovat na Facebooku.
Info: http://bandzone.cz/rk130 http://bandzone.cz/bandjeez http://bandzone.cz/jinypodnik http://bandzone.cz/emptypipen
25.8.2011 (čt) - od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
Za příznivého počasí budeme jamovat na venku.
13.8.2011 (so) od 20h - Opilá Piaf
Šansonové duo Mína &. Wendy Vás během jednoho večera provedou kouzelným světem šansonu - spojení poezie s hudbou. Obě mladé umělkyně usilují o renesanci šansonu ve změti ostatních hudebních žánrů. Kromě tradičních šansonů Edith Piaf a Jacquese Brela uslyšíte také písně Hany Hegerové a dalších. Za klavírního doprovodu zpívá a hraje (si) Mína.
11.8.2011 (čt) - od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
Za příznivého počasí budeme jamovat na venku.
6.8.2011 (so) od 20h - POKUSTONE, ŽAMBOŠI
Večer věnovaný zajímavě propracované hudbě v podání hukvaldské blues-rockovo-swingové kapely POKUSTONE, která nevšedními nápady jen oplývá a vsetínských ŽAMBOCHŮ, jež jsou držiteli Anděla 2006 a 2009.
Info: http://bandzone.cz/pokustone, www,zambosi.cz
4.8.2011 (čtvrtek) od 19h - Míša MICHNA &. TriCo | Branko BIŠČAN / Ivan KORČ - JEŽEK... viditelný až z kosmu
Hudební večer plný swingových, dixielandových aj. evergreenů k poslechu i k tanci v podání našich předních muzikantů. Míša Michna - trumpeta, zpěv; Michal Smolan - klávesy, zpěv; Veronika Sobčáková - zpěv.
V 19h akce započne odhalením jediného Ježka viditelného až z kosmu autorů Branko Biščana a Ivana Korče.
Termín byl změněn z původního 5.8. na 4.8.2011.
Info: www.korc.cz/vystavy.htm a www.korc.cz/jezek-u-arnosta.htm
28.7.2011 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
Za příznivého počasí budeme jamovat na venku.
23.7.2011 (so) od 20h - SLOW THE SYSTEM III. by Perplex a Confused
Odlehčená poslechovka elektronické alternativní hudby. Perplex a Confused Vám budou pouštět své hudební koláže, které si pro Vás připravili. Za nepříznivého počasí bude poslechovka uvnitř hospůdky. VSTUP ZDARMA.
21.7.2011 (čtvrtek) od 20h - BANDABAND
Ostravská bluesrocková skupina. Výborná muzika, jaká na pódiu u Arnošta snad ještě nezazněla.
Info: www.bandaband.cz a Facebook
14.7.2011 (čt) od 20h - Jam Session
Každý sudý týden pravidelné hudební jamování. Většinou hrají: David, Michal, Matěj..., či kdokoliv, kdo má zrovna chuť.
Za příznivého počasí budeme jamovat na venku.
7.7.2011 (čt) od 20h - SLOW THE SYSTEM II. by Perplex a Confused
Odlehčená poslechovka elektronické alternativní hudby. Perplex a Confused Vám budou pouštět své hudební koláže, které si pro Vás připravili. Za nepříznivého počasí bude poslechovka uvnitř hospůdky. VSTUP ZDARMA.
6.7.2011 (st) od 18h - Vernisáž výstavy - P. Procházka, P. Otevřel, V. Horák, V. Koudelka - "PŮDY"

Vernisáž výstavy členů vyškovského fotoklubu. Vrámci vernisáže bude promítnut film Vyškov v proměnách času. Kamera, scénář, režie Radomír Jadomek. Námět, scénář Libor Veselý. Hudba Michal Smolan. Komentáře Rudolf Sacký a David BLUE Březovják.
3.7.2011 (ne) od 16h - SWEETSEN FEST 011 - AFTERPÁRTY < UZAVŘENÁ SPOLEČNOST >
Od 16h hospůdka přístupná pouze pro držitele vstupenky na posweetsenovskou Afterpárty.
2.7.2011 (so) - SWEETSEN FEST 011 - U Arnošta stage
17:00 – 17:30 Maříci: zhudebněná poesie Víta Adamuse
18:00 – 18:40 Kujóni
19:00 – 20:00 Komorní scéna 21
20:20 – 21:00 Hana Kopřivová
21:20 – 22:00 René Souček
Info: www.sweetsen.cz
1.7.2011 (pá) - SWEETSEN FEST 011 - U Arnošta stage
17:00 – 17:40 The Lights of Reims
18:10 – 18:40 Luboš Majzlík: autorské čtení, Lhali mi z Valhaly
19:00 – 19:50 Jakub Tichý
20:20 – 20:40 Azhar (orientální tanečnice)
21:00 – 22:00 Kajkery
22:00 – 22:10 Azhar (noční tanec světel)
Info: www.sweetsen.cz
30.6.2011 (čt) od 23:59h SWEETSEN FEST 011 - U Arnošta stage - Noční Jam session
Hudební jam session frýdecko-místeckých muzikantů započne po skončení posledního čtvrtečního koncertu na Sweetsen festu.
24.6.2011 (pá) od 20h - Tomáš KOČKO &. Orchestr
Svatojánský koncert s novou deskou Godula. V případ

zpět   |   nahoru   |   domů

 
 

2010 © Hudební hospůdka U ARNOŠTA | realizace nextWEB